Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Gemer

ubytování Gemer

privat Erika Krásnohorské Podhradie Slovensko

privat Erika Krásnohorské Podhradie SlovenskoPrivat se nachází v příjemném prostředí přímo pod hradem Krásna Hôrka. Je vzdálen jen 5 km od Rožňavy. K dispozici mají dvě čtyřlůžkové pokoje s TV a koupelnou a jeden dvoulůžkový pokoj s koupelnou. K dispozici je kompletně zařízena kuchyň, záhrada s grilem. Parkování ve dvoře anebo garáži.

K doplňkovým službám patří zabezpečení odborní relaxační masáže. Atrakce poblíž: hrad Krásna Hôrka, Mauzóleum Andrássyovců, galerie Andrássyovců, zámeček Betliar, jeskyně (Domica, Gombasecká, Ochtinská argonitová), jízda na koni.

Kontakt: zdroj internet

popis regionu Gemer jižní Slovensko

Gemer je jeden z nejstarších kulturních regionů Slovenska. První písemní zmínka o Gemerské stolici pochází z roku 1209. Ohraničují ho národní parky Slovenský raj, Muránska planina, Slovenský kras. Dějiny jsou spojeny s rody Bebekovců, Andrássyovců a později Coburgovců. V 16. - 17. století území pustošili nájezdy Turků a zústali zde po 150 let. Byli zde jen malé městečka, které vznikli z hornických osad.

Některé kulturně historické zajímavosti jsou součástí Gotické cesty: malířské cykly na stěnách kostelů v městečkách a vesnicích, renesanční a barokní oltáře, kazatelny, křtitelnice a varhany s množstvím soch a obrazů, kostelní lavice, empory a stropy s pestrou malovanou ornamentikou. Unikátními památkami jsou taky tři zachovány vysoké pece v Nižné Slané, Vlachovo a v Sirku-červenání. Dodnes se zachovaly řemesla jako výroba šindelů, tkaní koberečků, zvonkářství, paličkování a hrnčiařství.

Hlavním bohatstvím regionu je příroda. Nacházejí se zde ledové jeskyně Dobšinská ledová a Ochtinská aragonitová, stalagmit v Krásnohorské jeskyni zapsán v UNESCO. Navštěvované památky jsou hrad Krásna Hôrka, myslivecký zámeček v Betliari, zřícenina hradu Muráň, historické centra měst Rožňava a Rimavská Sobota, vodní nádrže v Tornali, na Dedinkách, na Teplom Vrchu. Zimní sporty se pěstují v Slovenskom raji na svazích Radzimu.

Kamenní hrady oblasti: Brzotín, Drienčany, Gemer, Hajnáčka, Hodejov, Hrachovo, Jelšava, Magingrad, Plešivec, Rákoš, Rožňava, Širkovce, Štítnik, Tisovec a Veľký Blh.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku