Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Horehroní

Slovensko Horehroní

Oblast Horehroní se nachází uprostřed Slovenska v Horehronském podolí. Hraničí s Nízkými Tatrami na severu a Slovenským Rudohořím na jihu. Protéká nim řeka Hron. Osídlení je dokázáno z dob neolitu a od 6. století jsou zde Slované. Obyvatelé regionu zachovávají lidové tardice ve svých skupinách. Organizují se každoroční Horehronské dny spěvu a tance v Heľpě, Polomské čtyři zvony, Ozvěny staroslověnštiny pod Kráľovou holou. Navštivte taky Horehronské muzeum v Brezně.

Doporučení: penzion Dúhový pstruh Brezno - Slovensko Horehroní

penzion Dúhový pstruh Bystrá Slovensko Tady to zařízení stojí v podtatranské obci Bystrá. Je nadstandardně vybavěn vhodný pro aktivní odpočinek. Může být východiskévým bodem pro turistiku, lyžování, golfové hřiště. Atrakcí je jezírko s pstruhy, altánek s rožněm poháněným vodním kolem, dětské hřiště, společenské hry. Objekt má wifi připojení na internet. Kapacita je 19 lůžek a 7 přistýlek ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. V pokojích jsou noční stolíky, noční lampy, skříně, police, obrazy, konferenční stolík, křesílka, lednička ve skříňce, TV-SAT, odpadkový koš. Přímo v objektu se nachází restaurace Koliba a relaxační centrum s bazénem, saunou, hydromasážní vanou. Dobrá oddychová dovolená.

Kontakt: zdroj internet

přírodní a turistické zajímavosti Horehroní Slovensko

Okolitá příroda je bohatá na přírodní zvláštnosti jako horstva, rokle, krasové útvary, vodopády. Možnosti pro letní i zimní turistiku. Rozvíjejí se zde kvalitní lyžařské a běžecké střediska, nové sporty jako golf, paragliding, rafting. Nacházejí se zde Bystrianská jeskyně a Jeskyně mrtvých netopýrů.

Nacházejí se zde z části Národní park Nízké Tatry a Národní park Muránska planina. Mýto pod Ďumbierom a Tále se považují za hlavní zimní turistické centra regionu. Běžecké lyžování má vhodné podmínky v Osrblí kde je vybudován araál. Sjezdové lyžování má své centra na svazích Chopku, na Čertovici, v Mýtě pod Ďumbierem, Selcích. Obec Brusno má lázně.

Vyhledávané atrakce jsou taky Černohronská železnice v Černém Balogu, Lesnický skanzen ve Vydrovské dolině, železniční Telgártska smyčka na trati Červená Skala - Margecany s tunelem.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku