Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Kremnické vrchy

ubytování Kremnické vrchy hory Slovensko dovolená

Hory Kremnické vrchy jsou sopečného pôvodu, tvoří je lávová tělesa. Porost tvoří listnaté a jehličnaté stromy. Nejvyšší vrch se jmenuje Flochová o výšce téměř 1317 metrů nad mořem. Významné vrchy: Svrčiník, Table, Vyhnatová, Skalka, Mýtny vrch, Zlatá studňa, Velestúr, Smrečník, Horná skala. Horským bylinám se daří jen pod hlavním hřebenem. Ze zvěře se zde vyskytují medvěd hnědý, divoká kočka, kuna lesní... Územím protéká řeka Hron.

Přírodní zajímavosti jsou sousředěny do přírodních rezervací jako: Boky, harmanecká tíšina. Přírodní výtvory: Turovský sopúch, Jastrabská skala, Čertova skala. V regionu odporučuji vidět Městský hrad Kremnica, Zvolenský zámek, lázně a léčebné ozdravovně Bánovce N/B., Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brusno, náučné chodníky Boky, Zelená cesta, Badínsky prales. Muzeum mincí a metálů v Kremnici, pamětný pokoj Jozefa Marguša v Tajově, pamětný dům Jozefa Gregora Tajovského v Tajově.

Zajímavá a turistická místa jsou i kamenná moře a bralné tvary. Naplánujte si túry: Bujačia lúka nad Kremnicou, Kremnický štít, Kremnický štós, Jastrabská skala, Ihráčske kamenné more, Mláčik. V zimních měsících vás uřčitě budou zajímat lyžařská střediska v Kremnických vrších.

Slovensko - hornatý region Kremnické vrchy

mapa ubytování Kremnické vrchy
  1. Riečka
  2. Tajov
  3. Králiky
  4. Malachov
  5. Sielnica
  6. Kováčová
  7. Kremnica
  8. Krahule
  9. Remata

Popisuji přehled ubytovacích možností které Slovensko v tomto území nabízí. Tato web strana se věnuje penzionúm, privátům, hotelům, apartmánům na území národního parku Kremnické vrchy Slovensko.

1. Riečka Slovensko - ubytování v penzionu u Hastrmana

ubytování v penzionu u HastrmanaPoloha je výhodní taky kůli 6 km vzdáleného města Banská Bystrica. Z penzionu můžete lehce organizovat výlety do okolí, ku příkladu: na Donovaly, Šachtičky, Kremnické vrchy, Pánsky diel, Suchý vrch a další. Poblíž je Harmanecké jeskyně, historická Špania dolina, potnícké místo Staré hory. Jízda na ponících je v nabídce přímo v Riečke, jízda na koních na Králikoch a Suchom vrchu. Poblíž jsou lyžařské střediska: Králiky, Kordíky, Tajov, Šachtičky, Selce-Čachovo. Opodál jsou Tále, Donovaly, Chopok, Čertovica, Čierny Balog...

Kapacita penzionu je pro dvadset osob. Uvnitř se nacházejí čtyři pokoje, tři apartmány. Tito jsou pro 4 osoby. V některých apartmánech je balkón anebo kuchyň. Pokoje jsou pro 2 osoby a mají balkón. K vybavění patří sauna a bar.

2. Tajov Slovensko - chata Fatra

Tajov - chata FatraVychutnejte si polohu chaty na polosamotě za obcí Tajov pod hřebenem Kremnických vrchů. Ubytování je určeno pro 10 hostí. Kolem se rozprostírá smrkový a smíšený les. Chata je postavěna ve výšce 720 m.n.m. Po nenáročné cestě se dostanete do lyžařského střediska Králiky. Možnost nočního lyžování a lyžování na pěti sjezdovkách různé náročnosti. Chata má tři podlaží. Na přízemí je vchod a kuchyň s jídelnou. Na prvním patře je společenská místnost s krbem, stolováním. V podkroví se nacházejí čtyři dvoulůžkové pokoje. Můžete si udělat výlet do přírodních památek tajovská kopa, Králická tiesňava. Z kulturních památek jsou zajímavé stré kostely na okolí.

3. Králiky Slovensko - privát Veterník

privat VeterníkDvoupatrová budova asi 500 m od lyžařského střediska. Na vrchním patře se nacházejí dvě 3 lůžkové a jeden 4 lůžkový pokoj. Každý pokoj má samostatní vchod a k vybavění patří vlastní kuchyň, TV, koupelna. Internet je wifi. Topení elektrické a podlažní. Na spodním podlaží je kuchyň a společenská místnost. Venku je altánek s ohništěm, věčší kruhový bazén, parkoviště. Obchod a restaurace jsou do 300 m.

V blízkém okolí můžete lyžovat, běhat na běžkách, jezdit na horském kole po stezkách, procházet se po náučním chodníku Králická tiesňava. Nedaleko jsou lázně, jiné atrakce.

4. Malachov Slovensko - zrubové ubytování, dovolená na chatě

Malachov - zrubové ubytování, dovolená na chatěPoloha je v rekreační oblasti Ski centra Medvedica za obcí Malachov u Banské Bystřice. Na okolí narazíte na náučnou stezku, procházky po horách. Využijte aktivity jako: Turistika, cykloturistika, lyžování, snowboarding, běžecké trasy, multifunkční hřiště (tenis, volejbal, nohejbal atd.), termální koupaliště Kováčová, Kremnické lázně, Lázně Sliač, Badínsky prales, kamenní moře (kremnické vrchy), banská cesta (okruh) a malý vodopád.

Chata: kapacita pro 12 osob. Na spodku je 2 lůžkový pokoj, kuchyň, koupelna, spol. místnost s TV, krbem, společenské hry, terasa. Na patře jsou 3 pokoje, koupelna, balkón s posezením, podlahové vytápění.

5. Sielnica Slovensko - chata Sielnica

chata SielnicaObjekt se nachází v rekreační oblasti Sielnica - Varkovec poblíž lázní Sliač. V chatě jsou spoločenské prostry s uzavřeným krbem, kuchyň, dvě koupelny, terasa, ohniště, záhr. gril a parkování. Pokoje: 1/4, 1/3.

Nejbližší atrakce: lyžařské středisko Brestová - Sielnica, termální koupaliště Kováčová a Sliač, historické centrum Zvolen, artikulárny drevený kostol v Hronseku.

6. Kováčová Slovensko - penzion Relax

Kováčová - penzion RelaxPenzion Relax naleznete v lázeňské vesnici Kováčová. V blízkosti je lázně Sliač. Penzion nabízí příjemné ubytování s možností polpenze. Dou až čtyřlůžkové pokoje s chladničkou, TV, koupelnou. Možnost objednání ubytování spojené s využitím procedur v blízkých lázních - relaxační pobyty.

Hosté si můžou pronajmot gril, kola v objekte a pingpongový stůl. Fyzicky nenároční je vycházka na salaš, ale aj pěší túra přez Trebuľu na Sliač. Jiná túra je zajímavý výlet po rudé značce do Bienské doliny, kde se nachází zvěrník pro srnčí zvěř.

7. Kremnica Slovensko - hotel Centrál

hotel CentrálHotel nabízí příjemní pobyt ve svých jedno až dvou lůžkových pokojích a taky třech apartmánech. Pokoje mají vlastní koupelny, TV, telefon, wifi internet. K dispozici jeklimatizovaná kavárna a jídelna, sauna, terasa, salónik, kongresová sála. Poskytují balíčky služeb: dvou, tři denní pobyt.

Okolí hotela je zajímavé historickými památkami města Kremnica. Má dlouhou minciarskou a hornickou tradicí, Františkánsky klášter s kostelem, baroková fontána, mohutný barokní morový sloup, městský hrad, kostel sv. Kateřiny - sídlo kultúrního hudobního léta, muzeum mincí a medailí.

8. Krahule Slovensko - penzion stred Európy

hotel CentrálK dispozici je ubytování ve dvou pavilonech. Kapacita je 75 lůžek ve dvou a tři lůžkových pokojích. Přistýlka je na požádání. Výhodná je poloha v lyžařském středisku a padesát metrů od sedačkové lanovky a hlavní sjezdovky. Pokoje jsou vybavěny koupelnami. Společenská místnost má TV a DVD. Některé pokoje mají TV a chladničku. Stravu poskytuje restaurace mimo objektu v blízkosti sedačkové lanovky.

Středisko má v provozu čtyři vleky a čtyřsedačkovou lanovku. Sjezdovky jsou různé náročnoti. Svahy se upravují dva krát za den. Zasněžování technickým sněhem, večerní lyžování.

9. Remata Slovensko - horský hotel Remata

horský hotel RemataHorský hotel disponuje apartmánovými domy, turistickou ubytovnou, hotelem. K vybavění dmků patří rádio, kuchyň, koupelna, ohniště. Turistická ubytovna je od hotela vzdálena 50m. Kapacita 48 lůžek. Hotel ubytováva své hosty v apartmánu, pokojích business, standard a lux. Apartmánú je více druhů.

Hotelová restaurace má kapacitu 140 míst. Jídla domácí a zahraniční kuchyně. K použití je taky relax centrum s bazénem, protiprůdem, podvodní masáží, vodními tryskami, finskou a parní saunou.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku