Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Vtáčnik

dovolená Vtáčnik ubytování na horách Slovensko

Hory Vtáčnik patří do oblasti Slovenské stredohorie. Pohoří obklopuje Hornonitrianska kotlina, Žiar, Strážovské vrchy, Kremnické vrchy, Žiarska kotlina, Tribeč, Štiavnické vrchy. Jde o střední Slovensko. Nejvyšší vrch se jmenuje Vtáčnik s nadmořskou výškou 1 346 metrů. Významné vrchy: Vtáčnik, Velký Inovec, Žiar, Handlovské sedlo. Chráněná krajinní oblast Ponitří byla na tomto území vyhlášena v roce 1985. Oblasti s výškou nad 900 m jsou vhodné pro letní a zimní turistiku. Slovensko má zde zastoupení v lyžařských střediskách: Poruba, Chvojnica a Homolka. Oblast patří do povodí řeky Hron. Historické památky: hrad Revište a Sivý kámen. Přinášíme Vám informace o zimních střediscích v pohoří Vtáčnik.

Slovensko - pohoří Vtáčnik

mapa ubytování Kremnické vrchy
  1. Lehota pod Vtáčnikom
  2. Kamenec pod Vtáčnikom
  3. Ostrý Grúň
  4. Veľké Pole
  5. Horné Hámre

Ubytovací kapacity na Slovensku v pohoří Vtáčnik. Nahlédněte do vnitř chráněného území v přehledu penzionů, privátů, hotelů, apartmánů, ubytování v soukromí...

1. Lehota pod Vtáčnikom Slovensko - ubytování na chatě Slovensko

ubytování na chatě - Lehota pod VtáčnikomUbytujte se v chatové osadě na horách. Chata má dvou a čtyřlůžkový pokoj, společenskou místnost s krbem a TV, koupelnu, kuchyň, terasu. Okolní horské prostředí je vhodné na zdravou a aktivní dovolenou. V okolí chaty se nachází posezení, ohniště, záhradní gril. Topení je na tuhé palivo. V zimním období je parkování vozidla 300 m od chaty. Kapacita je 7 osob.

2. Kamenec pod Vtáčnikom Slovensko - dovolená na chatě pod Končistou

dovolená na chatě pod KončistouChata je postavěna na úpatí pohoří Vtáčnik ve výšce 573 m.n.m. Pojmenovaná je podle skály Končistá. V okolí se rozprostírá Gepnárová dolina s přírodními zvláštnosti. Chata kromně ubytování nabízí restauraci. Ubytování je děleno na turistickou ubytovnu a samostatní srub, který je určen náročnějším návštěvníkům.

Turistika v nejbližším okolí je zejména na vrch Vtáčnik. Cykloturistika a skalolezectví v lokalitě Hrádok, Končitá, boldre – Čertove skály. Historie se dá spatřit v Hrádku, Papíreň, Bojnice, Prievidza. Lyžování na technickém sněhu 1 km od chaty v Cígeli s večerním lyžováním.

3. Ostrý Grúň Slovensko - rekreační chata Kollárovo

rekreační chata KollárovoTato chata se nachází v Pokútské dolině na jižním úbočí pohoří Vtáčnik. Jde o nadmožskou výšku 1346 metrů.V letním období hosté můžou využít sportovní plochy a dětské ihřiště před chatou. Ze zajímavostí v okolí třeba spomenout pametní pokoj v obci Kľak, termální kúpaliště ve Vyhních, léčebné lázně v Sklených Teplicích - jeskynní koupel, Banskou Štiavnici - chráněnou svetovým kultúrním dedičstvím UNESCO a v blízkém Veľkém Poli a Píle se jezdí na koních.

Ubytování je ve dvou až čtyřlůžkových pokojích a apartmánech. Pokoje mají umývadlo s teplou a studenou vodou, apartmány mají koupelnu a TV.

4. Veľké Pole Slovensko - penzión Sedlo

rekreační chata KollárovoV tomto případě dovolenou nabízí agropenzion. Nachází se v nadmořské výšce 600 m. Podhoří Tríbeč a Vtáčnik. Penzión banízí ubytování v jedno a dvoulůžkových pokojích a apartmánech. Pokoje mají hygienickou bunku a apartmány koupelnu. Restaurace je s barem. K dispozici je kongresová sál a salóniky. Možnost jezdění na ponících.

Okolí je pestré na aktivity. Výlety: - pěší turistika a cykloturistika, andezitové kamenní moře v Malé Lehotě, náučná stezka Vtáčnik a Voštín, termální lázně Chalmová a Malé Bielice. Lyžování do 15 km: Veľká Lehota, Malá Lehota, Ostrý Grúň - lyžařské středisko Ski Blanc, Kollárová, Lômy.

5. Horné Hámre Slovensko - chata Jazdecký areál Sv. Františka

chata Jazdecký areál Sv. FrantiškaToto ubytování je na samotě pro 25 osob. K pronájmutí jsou dvě chaty. První je pro 5 + 2 osob a je zde k použití koupelna, zařízená kuchyň, obyvák s TV a rádiem. Druhá chata která nabízí taky kuchyň, společenskou místnost. Pokoje jsou dva a čtyřlůžkové. Terasa je prokryta, možnost posezení u grilu. Z her je k dispozici ping-pong. Chata poskytuje stravování.

Obec má několik historických památek. Údaje o existenci obce se datují od roku 1391. Obyvatelé bili dřevorubci a uhláři, později horníci a spracovatelé vytažené rudy.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku