Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Strážovské vrchy

ubytování Strážovské vrchy

Strážovské vrchy je pohoří v lokalte severozápadní Slovensko patříci do Fatransko-tatranské oblasti. Nejvyšší vrch je Strážov o výšce 1213 m n. m. Strážovské a Súlovské vrchy jsou chráněnou oblastí. Nachází se zde mnoho termálních minerálních pramenů. Byli zde vybudovány Trenčianske a Rajecké lázně. Známá přírodní rezervace jsou Súlovské skály.

Hory Strážovské vrchy jsou bohaté na zvláštní tvary, které jsou ojedinělé v Europě. Mezi další vyšší vrcholy zařazujeme vrchy Magura (1146 m), Rokoš (1010 m), Vápeč (956 m) a Baske (955 m). Porost tvoří smíšené lesy.

Slovensko se v Strážovských vrších těší letní a zimní turistice. Významní lyžařské středisko je Mojtín. Středisko nabízí 9 sjezdovek a 7 vleků. Jiné střediska: Zliechov, Čičmany. V létě jsou lesní stezky a hluboké doliny vhodné na turistiku a cykloturistiku. Sportovní létání se rozmáhá na letišti v Dolném Hričově. Skály Maninské tiesňavy se staly významní lezeckou oblastí s velice těžkými stezkami. Sportovně významními částmi Strážovských vrchů se stali Súlovské skály, Sluneční skály a Manínska tiesňava. Může Vás taky zajímat ubytování v lyžařských střediscích v této lokalitě.

Ubytování - hory Strážovské vrchy Slovensko

mapa ubytování Kremnické vrchy
  1. Rajec
  2. Domaniža
  3. Pružina
  4. Mojtín
  5. Čičmany
  6. Trenčianske Teplice
  7. Valaská Belá
  8. Svinná
  9. Nitrianske Rudno
  10. Nitrianske Pravno

Ubytování uvnitř území národního parku Strážovské vrchy. Níže se dozvíte některé typy na ubytovací zařízení podle seznamu vesnic uvedeného výše.

1. Rajec Slovensko - ubytování v soukromí u Vierky

Rajec - ubytování v soukromí u VierkyRajec je východískovým místem do Rajecké doliny. Je to část Slovenska s plnohodnotním relaxačním a sportovním vyžitím. Přímo ve městě se nachází koupaliště Veronika. Poblíž jsou lázně Rajecké Teplice, Slovenský betlehem, obec Čičmany se svojí lidovou architekturou. Jiné zajímavosti jsou Lietavský hrad, kaštieľ v Kuneráde. V zimě lyžování nabízejí Čičmany, Rajecká Lesná, Veľká Rača, Vrátna, Martinské hole.

Jde o ubytování v zrekonstruovaném domě s dvomi objektmi. V jedném objektu využijete kuchyň, společenskou místnost s krbem, dvoulůžkový, čzyřlůžkový, pětilůžkový pokoj a dvě koupelny. Druhý objekt je vlastně apartmán. Má obývací místnost, kuchyň, koupelnou a dvoulůžkovým pokojem, terasa. Příslušenstvím ubytování je taky vinárna, záhradka s ohništěm, hojda, pískoviště u studánky.

2. Domaniža Slovensko - relax centrum Lupena

relax centrum lupenaJde o pohodlné a cenově výhodné ubytování s relaxačními službami pod jednou strechou. Pokoje jsou jedno a dvoulůžkové pokoje a apartmán. Ve všech pokojích je koupelna, TV. Součástí objektu jsou kavárna a bowling, spoločenské prostory.

Do relaxačního centra patří sauna a jacuzzy, masáže, kadeřnictví, nechtový dizajn. Penzion nabízí akciové pobyty. Jejich názvy jsou: pobyt beauty, pobyt ty a ja, pobyt senior, pobyt wellness, pobyt vyhození z kopítka.

3. Pružina Slovensko - rekreační zařízení Podskalie

Pružina - rekreační zařízení PodskalieZařízení je umístěno pod skalnatým masívem Podskalský Roháč. Přez areál protéká horský potůček. Komplex tvoří 16 budov. Areál je řešen jako lesopark. Kapacita je 250 lůžků. Zařízení pořádá hromadní podujetí až do 1500 osob. Parkoviště má kapacitu 150 aut. Areál pozestává z nasledovných objektů: Javorina, Javorník, domky - Okále, Bumgalovy. Stravování je zajištěno v centrální budově, párty stanech. K dispozici je krbová místnost a bar.

Objekt a okolí poskytuje ideální podmínky pro rekreační sportovní vyžití. K dispozici penzion dává dvě asfaltová ihřiska na volejbal, basketbal, tenis, trávnaté futbalové hřiště, badmintonové ihřiště, plážový volejbal, vnější bazén (20 m), stolní tenis.

4. Mojtín Slovensko - chaty a apartmány

chata MojtínMajitelé nabízejí ubytování v obci Mojtín, známé i lyžařským střediskem. Ubytovací zařízení představuje dva apartmány. První apartmán je pro 10 osob. Má dvou a čtyřlůžkový pokoj, obývací pokoj s krbem, koupelnu, TV-sat, DVD, balkón, zastřešená terasa se záhradním krbem. Druhý apartmán je pro 7 osob. Vybavění: dvou a pětilůžkový pokoj, kuchyň, koupelna, balkón. K pronájmutí je taky chatu Belušské slatiny.

Turistika po okolních kopcích: Strážov, Javorina, Rohatá skala, Malenica. Lyžování na šesti sjezdovkách se šesti vleky. Navštivte cykloturistické stezky. Dostupné jsou speleo jeskyně.

5. Čičmany Slovensko - Drevenica BRUNDZOVCE ***

Drevenica BRUNDZOVCE ***Nabídka ubytování v dřevěnici která představuje dva apartmány. Objekt je situován v historicky malebné vesnici. Rezervovat si můžete celou dřevěnici anebo jednotlivé apartmány. Dolní apartmán o maximální kapacitě 6 osob. Součástí jsou kachlová kamna, prostranná kuchyň, koupelna a 1x4 ložnice. V podkroví je apartmán pro 11 osob. K němu patři tři ložnice, kuchyň a spol. místnost.

Blízké okolí: lyžování (taky noční), cyklotiristika a turistika, jízda na koni, a zvláštností je vyhlídkový let.

6. Trenčianske Teplice Slovensko - hotel Most Slávy ***

hotel Most SlávyPředstavitel velkých hotelů. Kapacita ubytování je 101 pevných lůžek a 12 přistýlek. Nabízeny jsou pokoje standard, de luxe a apartmán. K vybavění pokojů patří minibar, TV, rádio, telefón, přopojení na internet, koupelna (sušič na vlasy). Poloha je v centru města.

Hotel má připravěné balíčky pobytů: léčebno-rehabilitačný pobyt, beauty pobyt - 4 dni pro vaši krásu, Fit a Slim - zoštíhlijíci, víkendový relaxační, regenerační pobyt, romantický víkend, adrenalínový víkend, Velikonoční svátky trochu jinak, romantický Valentín víkend, Silvestrovský pobyt, Vánoční pobyt.

7. Valaská Belá Slovensko - Chata Homôlka

Valaská Belá - Chata HomôlkaLokalita v rekreační oblasti Homôlka. Oblast je známá centrom zimní a letní turistiky. Přez zimu chata nabízí lyžařské terény s 3 vleky, v létě vnější bazén, koupaliště v širším okolí, vodní přehrada Nitrianske Rudno. Zajímavý výlet je do Valašské Bělé který je spojen s exkurzí sklenářské výroby.

Ubytování je v pokojích se sprchou anebo bez, wc na keždém patře. stravování je na výběr v chatě anebo hostinci Partizán. Spoločenské prostory jsou s TV.

8. Svinná Slovensko - Motel Delta

motel DeltaMotel nabízí ubytovací služby u vesnice Svinná na mezinárodní cestě mezi Trenčínem a Bánovcemi nad Bebravou. Restairační služby nabízejí různé speciality, výběr z menu, pici. 11 pokojů s koupelnami, TV, internetem. Z jiných objektů jsou na výběr: kavárna, herna, terasy, altánek, vnější grilování, dětské hřiště s trampolínou, prolízky.


9. Nitrianske Rudno Slovensko - penzion Koruna

penzion KorunaPenzion je umístěn u přehrady Nitrianske Rudno. Pěstování letních sportů jako jsou turistika, cyklistika, člunkování, koupání, surfování a rybolov. Objekt vhodný na rodinné dovolené, ubytování v 12 pokojích s koupelnami, restaurace, terasa, sauna, biliard, hry, wifi, altánek. Ubytovat se můžete taky v apartmánu s dvěma pokoji.

Navštivte zámek Bojnice, lázně Bojnice, termální koupaliště Chalmová, skanzen Čičmany, ZOO Bojnice.

10. Nitrianske Pravno Slovensko - penzion pod Lipami

penzion pod LipamiUbytování v obci Malinová poblíž Nitrianskeho Pravna. V areálu se nachází kavárna, terasa, jídelna, sauna, záhradní posezení, záhradní gril. Z doplnkových služeb je to půjčovna kol. Možnost ubyovat se ve dvou velkoplošních apartmánech. Apartmán má dvě ložnice, TV, kuchyň, koupelna a terasa.

Ze zajímavostí v okolí se můžu zmínit o Monty ranči, tandemový padákový seskok, sokolníci Aquila a ohňová šou, muzeum pravěku, banský skanzen, minigolf, lázně, snowlend Valčianska dolina, ZOO.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku