Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Bílé Karpaty

Opis přírody, turistických atrakcí - ubytování horský masiv Bílých Karpat Slovensko

Horská oblast Bílích karpat se nachází v západní části Slovenska u hranice s Moravou - Česká Republika. Patří do geomorfologického masivu Slovensko-moravské Karpaty. Vznikli vyvrásněním z mořských sedimentů. Nejvyšší vrch se jmenuje Velká Javořina s výškou 970 m n.m. Bílé Karpaty jsou flyšové pohoří s převahou pískovců, slepenců a jílovců. Naleznete zde prales s porosty javoru, buku a jasanu. Další vrchy jsou Velký Lopeník a Chmeľová.

Bílé Karpaty - Slovensko patří do povodí řek Moravy a Váh. Hory jsou složeny z několik celků. Sousedí s pohořím: Vizovická vrchovina, Javorníky, Považské podolie, Myjavská pahorkatina, Chvojnická pahorkatina. Převládají zde listnaté lesy a taky jehličnany.

Mezi turistické atrakce patří Vršatecká bradla, Červený Kameň, Lednický hrad či unikátní květnaté louky. Můžete navštívit jeskyně: Dračia jaskyňa, jaskyňa pod hradom Vršatec, ľadová jaskyňa vo Zvonových. pro zimní měsíce mám pro Vás připravěny lyžařská střediska v Bílých Karpatech.

Slovensko Bílé Karpaty hory

mapa ubytování Kremnické vrchy
 1. Záriečie
 2. Dohňany
 3. Dolná Suča
 4. Drietoma
 5. Chocholná
 6. Trenčianske Bohuslavice
 7. Bzince pod Javorinou
 8. Lubina
 9. Stará Myjava
 10. Brestovec
 11. Vrbovce

Zde se dozvíte o možnostech ubytování ve vesnicích a usadlostech uvnitř chráněného území. Níže je prezentace podle seznamu uvedeného výše.

1. Záriečie Slovensko - ubytování v apartmánu

rodinný dům - apartmán, Záriečie Jde o apartmán na okraji vesnice Záriečie. Obec leží na hranici pohoří Javorníků a Bílých Karpat. Územím protéká řeka Biela. Nejvyšší vrchy v katastri jsou Dziel 693 m a Kýčera 828 m n. Historie obce sahá do středověku a osýdlování území začalo v mladší době kamenné. První písomná zmínka pochází z roku 1475, kdy se spomíná jako Zaryecze. K vesnici patří nekolik usadlostí.

Kapacita ubytování v apartmánu je pro pět osob. Vybavění spočívá v dvoulůžkovém pokoji s manželským lůžkem a třemi přistýlkami. Společenská místnost s TV, kuchyňský kout (lednice, el.sporák, rýchl. konvice), koupelna (vaňa, wc, umývadlo). Potraviny jsou vzdálené 400 m. Oblast je vhodná na horskou turistiku, lyžování (6 km), jízda na koni, termální koupaliště (13 km), golf ...

2. Dohňany Slovensko - penzión u lípy

penzión pri lipe, Záriečie Penzion nabízí své služby od roku 2004. Nerušené prostředí uspokojí i nejnáročnější klienty, taky firemní střetnutí, školení a víkendové pobyty. Pohodlné ubytování je v devíti dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky, pak v jedném jednolůžkovém pokoji a jedném apartmánu. Vybavění apartmánu: chladnička, telefón, káblová TV, internet. Vybavění pokojů: telefón, káblová TV, internet, možnost dvou přistýlek. k dispozici je sauna pro čtyři osoby, trezor, parkoviště chráněné kamerovým systémem, garáž, letní terasa, praní a žehlení, masáže, servírování snídaňe v apartmánu.

První písomná zmínka o obci pochází z roku 1471. Ve vesnici se nachází Pamätná izba. V interiéry se nacházejí různé dokumenty, fotografie a předměty z minulosti. Turistické informace nejen o obci Dohňany ale i širokém okolí poskytuje Česko-slovenské regionální informačné a společenské centrum Púchovské doliny. Obec se od roku 1865 pyši neorománskym kostolem sv. Cyrila a Metoda s jeich napodobeninou od J. B. Klemensa. Navštivte Zborské lipy, které patří mezi chráněné stromy. Nejvěčší z nich má obvod kmene 600 cm a výšku 27 metrov, odhadovaný věk 330 let. Nadšence turistiky pozývame na prochádzku po náučním chodníku „Tri skaly". V zimě je vhodný taky pro běžkaře. Vede k dřevěné rozhledni na kopci Tlstá hora (651 m n.m.) a k třem skalním útvarům: Lazovská skala, Čertova skala a skala Vieska. Jeho celková délka je 13 km.

3. Dolná Súča Slovensko - ubytování v chatové osadě

chatová osada, Dolná SúčaKapacita chatové osady je 128 osob. 20 chatek je čtyřlůžkových, čtyři čtyřlůžkové s dvěmi přistýlkami, čtyři chatky šestlůžkové. Topení v chatkách je elektrické. Ohniště je k dispozici u objektu. Vybavění se týče dvoulůžkových pokojů, společenské místnosti, kuchyňského koutu, koupelny s wc.

Přez obec Dolná Súča teče potok Súčanka. V oklí jsou pole, lúky a les. Zajímavou atrakcí je bradlo Krásin. Je to chráněn přírodní výtvor složen s druhotních vápenců. Obsahuje mnoha skamenelin. Dějiny oblasti ovlivnila blízkost Trenčianskeho hradu a susedné Česko. Nejstarší památkou obce je Římsko-katolícky koste sv. Alžbety Uhorskej z první polovice 16. století. Další památkou je kaple Panny Márie Lurdské z roku 1889 u pramene Tri žriedla. V obci naleznete obecní muzeum s výstavou nábytku, nářadí a zejména tradiční kroje.

4. Drietoma Slovensko - ubytování v ubytovni

ubytovna, DrietomaTady to ubytování je určeno zejména pro dělníky. Jde o část administrativní budovy v stavebné firmě. Složení pokojů: jeden čtyřlůžkový pokoj a sedum třilůžkových pokojů. k dispozici je kuchyňský kout.

Historie vesnice Drietoma se datuje kolem roku 1244. V písomnostech se zmíňuje řeka stejnoměnného názvu a osady v okolí. Zajímavá historická památka je kaštěl s parkem.

5. Chocholná Slovensko - ubytování na chalupě, Kykula

chalupa u vesnice ChocholnáUbytování je vzdálené 20 km od města Trenčín v prostředí Bílých Karpat. Okolí je vhodné na turistiku. Turistické cíle můžou být: chata Valmont, Machnáč, Sokolý Kámen, Bošácka dolina, Tlstá hora- minerální prameny. Chalupa je u farmy kde je možné spatřit zvížata jako kravy, koně (možnost vození na koči). Na přízemí je kuchyň, společenská místnost s krbem, wc, sprch a čtyřlůžkový pokoj. Na patře je čtyřlůžkový pokoj, šestlůžkový pokoj, kuchyň. U chalupy je dřevěný altánek, grilování, pískoviště. Domácí nabízejí služby masáží jako bankování, medová detoxikační masáž, masáž s kamenmi, (olejový, jílový, bylinkový) výživový zábal, reflexní masáž chodidla, ošetření celulitídy a infrasvětlem, masážní lehátko ...

Dominanty okolí jsou zejména Bošácke bradlá, Tlstá hora, Sokolí kámen, Skalický vrch, Kykula, Machnáč. První písomná zmínka o obci je z roku 1396. Obec se nachází na pravém břehu středního toku Váhu v trenčanské kotlině, asi 9 km na jihozápad od Trenčína.

6. Trenčianske Bohuslavice Slovensko - ubytování v penzionu Žákovic

penzion Žákovic, obec Trenčianske BohuslaviceUbytování je k dispozici na konci vesnice o kapacitě 40 lůžek. K dispozici jsou dvě a třilůžkové pokoje, jeden apartmán. Všechny pokoje mají soc. zařízení, TV a wifi internet. Restaurace je na přízemí s kvalitní nabídkou. Posezení je umožněno na terase anebo u grilu.

Obec se nachází v Bošácké dolině u ústí potoka Bošáčka. Známá je Baroková kaple Panny Marie kde je jeden z nejzachovanějších a nejznámejších organů na Slovensku na kterém se donedávna nahrávalo množství organových koncertů klasické hudby. V blízkosti se nachází i známé rekreační středisko Zelená voda.

7. Moravské Lieskové Slovensko - ubytování v privatu

privat v Moravském LieskovémUbytování je k dispozici na samotě. K dispozici jsou dva pokoje s koupelnami a wc. maximální kapacita je devět osob. Snídaně je taky poskytována. Domácí bydlí v objetku. Povoleny jsou malé domácí zvířátka.

Obec se pyší památkami jako dva kostely ze středověku, památní tabule J. Hollého, M. Rázusa, N. N. Smirnova, kpt. Juraja Adamoviča, socha sv. Jána Nepomuckého. Mezi kulturní památky zařazujeme i zrekonstruované objekty lidové architektury na kopanicích a srubové vodní mlýny.

8. Bzince pod Javorinou Slovensko - Tábor Podvišňové, ubytování v chatkách

Tábor Podvišňové - Bzince pod JavorinouKlidné ubytování je v oblasti Bílé Karpaty. Je vhodné na organizování firemních akcí, školení, rodinných oslav, svadeb, škol v přírodě a sostředění pro sportovce. Součástí objektu je školící budova, sportovní hala a restaurace. Penzion pozestává z 3 pokojô a 2 apartmánô s vlastním WC, sprchovacím koutem, TV, telefónem a rádiem. Pokoje jsou 3 a 4 lôžkové, společenská místnost s TV, telefónem a kuchyňským koutem (mikrovlnní trouba, rýchlovarná kanvice a chladnička). Vesnice Bzince pod Javorinou je stará již 660 let.

9. Lubina Slovensko - ubytování na samotě

Lubina - ubytování na samotěUbytování je k dispozici na samotě pět kilometrů od vrchu Veľká Javorina. K dispozici jsou 4 ložnice s kapacitou 11 osob, dvě koupelny s wc, 2 kuchynky a společenská místnost. V cene je internet s wifi pripojením. Kvalitní pitná voda je z vlastního zdroje, topení zabezpečuje centrálně krb. U objektu je parkoviště a kryté posezení s krbem.

Okolí je vhodné na turistiku podle náročnosti. V zimně jsou v okolí běžecké tratě. V blízkosti zachované zvyšky lidového stavitelství stojí za povšimnutí. Malé vzdálenosti od turistických a historických center, muzeí.

10. Stará Myjava Slovensko - dovolená v chatách

Stará Myjava - dovolená v chatáchUbytování je v chatách v horském prostředí za vesnicí Stará Myjava. Jsou to vhodné objekty pro skupinové dovolená ale i pro rodiny. V blízkém okolí je přehrada s možností koupání, volejbalové a futbalové hřiště, lyžařský vlek. Vybavění chat spočívá ve dvou pokojích, společenskou místností s kuchyní, socialní zařízení s wc. K dispozici jsou taky chatky pro dvě osoby. Nově je postavěna velká společenská sála pro organizování věčších a menších společenských podujetí. Okolí je známé hrady Čachtický a Branč.

11. Brestovec Slovensko - dovolená v chalupě u Kavických

Brestovec - dovolená v chalupě u KavickýchDovolená na samotě na myjavských kopanicích. Chalupa má kapacitu pro 15 osob v pěti pokojích. Zde je pěkný výhled na dolinu, Čachtický hrad a Považský Inovec s hradem Tematín. Chalupa má kuchyň s obyvákem, WC ,koupelnu a saunu pro 3 osoby. Topení je kachlemi a elektricky. V stodole je stolní tenis. Před chalupou je ohniště, gril, krytý masívní stůl s místem na sezení.

Okolí má značené turistické a cykloturistické trasy, turistická rozhledna, vodní nádrž Stará Myjava kde se dá v zimě bruslit a v létě koupat, Skiland s lyžařským svahem, amfiteáter PKO Trnovce, letní kino, folklorní slávnosti.

12. Vrbovce Slovensko - dovolená v chalupě Jesienka

Vrbovce - dovolená v chalupě JesienkaDovolená v chalupě o kapacitě osum osob v čtyřlůžkovém pokoji. Objekt nabízí ještě obývací místnost s lůžkami a kozubem, spol. místnost a kuchyň, koupelnu a terasu. Záhrada je u potoka a hory.

První písomná zmínka o obci Vrbovce je z roku 1394. Král Žigmund daroval hrad Branč a prilehlé obce svéjmu přívrženci Stiborovi zo Stiboríc. V obci je sřízena Vrbovčianska izba s expozicí historických předmětů.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku