Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Javorníky

ubytování horské Javorníky

Oblast Javorníků se nachází v severozápadní části Slovenska, které patří do geomorfologického masivu Slovensko-moravské Karpaty. Stejnoměnné hory se nacházejí u Slovensko České hranice. Nejvyšší vrch se jmenuje Veľký Javorník s výškou 1 071 m n.m. Na Moravě je to Malý Javorník s výškou 1 019 m n.m. Pohoří se vyznačuje dlouhým hřbetem. Součástí je Lyský průsmyk, Moravský průsmyk, Papajské sedlo, vrchol Makyta, Lemešné.

Javorníky jsou zalesněny téměř všude. Ve vyšších polohách se nacházejí horské smrčiny a jedla, níže jsou to původní bukové a jedlobukové lesy. Vyskytuje se zde mnoha druhů zvěře včetně šelem. Tito hory jsou chráněným územím jak na české tak na Slovenské straně - Razula, Hričovec, Veľký Javorník, Makyta, Galovské lúky.

V severovýchodní části Javorníků vyvěrají minerální prameny. Jsou to cháněné památky kupříkladu pramen Vajcovka, pramen U Vojtov. Javorníky sousedí: Bílé Karpaty, Vizovická vrchovina, Hostýnsko-vsetínská hornatina, Turzovská vrchovina, Kysucká vrchovina. Do celku Javorníky patří Pulčínská hornatina, Ráztocká hornatina. Povodí: Vsetínská Bečva, Váh, Ostravice.

Mezi turistické atrakce patří lyžování v střediscích Makov, Čertov - Lazy pod Makytou, Kohútka. Oblast je známá se skalními kulemi, minerálními prameny, pěknými dolinami, ropním vrtem a historickými památkami. Zimní dovolená je uřčitě spiata s lyžařskými střediskami v Javorníkách.

Slovensko - oblasti uvnitř území Javorníky

mapa ubytování Javorníky

Prezentujeme přehled ubytování ve vesnicích a usadlostech uvnitř chráněného území Jesníků. Dozvěďte se více o ubytovacích možnostech jenom na horách. Na této straně jsou prezentovány Javorníky.

Hotel Barón-Kysuca Slovensko - Klokočov

hotel-Baron-kysuca Vesnice Klokočov je situována u hranice chráněného území Javorníky. Zástupcem ubytování zde je hotel Barón- Kysuca. Je situován na hlavném hřbetě Moravsko-Slovenských Beskýd v lokalitě Biely Kríž ve výšce 943 m.n.m. Součástí je nekolik chatek. Hotel má pěkný výhledd na okolité hory: Veľká Fatra, Kriváň, Martinské Hole, Chleb a jiné. Na okolí jsou cyklotrasy, turistické chodníky, běžecké tratě.

Víceúčelové hřiště přispívá k lepší kvalitě pobytů hostí. K dispozici je taky ohniště s možností opekání, jídelna, kavárna, biliard, šípky, spoločenské hry, lyžařský vlek, běžecké tratě. Výlety: Rožnov (skanzen), Vychylovka (skanzen), Pustevny, Terchová, Žilina, Chleb, Fatra... Ceny se pohybují 200 Kč - 330 Kč, můžou se pohybovat. Ubytování na Kysucích.

Penzion Kriváň - Korňa Slovensko

penzion kriváň - korňa Penzion se nachází ve vesnici Korňa. Ubytování je s kapacitou 50 lůžek s přistýlkami. Pokoje jsou stylově zřízeny, k dispozici jsou dva apartmány. Každý pokoj má koupelnu se sprchovým koutem a wc a věčšina má balkón. Pokoje jsou jedno až tři lůžkové s možností přistýlky. Apartmány s kapacitou 5 osob jsou tvořeny se dvou pokojů: obývací část a ložnice. Koupelna je s vaní.

Hosty můžou využít saunu, stolní tenis, biliard, trampolínu. Zajímavosti v blízkém okolí: poutnické místo Živčáková, kaple Panny Marie s léčivými přameny, Korňanský ropný pramen, Klokočovské skálie - záhadní kamenné gule. V zimní sezoně navštivte střrdisko Ski Makov vzdálené cca 20 km. Ve středisku jsou čtyři vleky, osvětlená sjezdovka.

Horská chata Kmínek - Makov Slovensko

chata kmínek - makov Chata se nachází na slovensko - moravském pomezí. Můžete si vychutnat turistiku, cykolturistiku a lyžařské trasy. Chata leží na hřbetu moravských Beskýd ve výšce 872 m.n.m. Ubytování je ve dvou, tři a pětlůžkových pokojích s koupelnami. Stravování je v restauraci se slovenskou kuchyní. Chata je celoročně v provozu. Má bazén o rozměrech 20 x 12 m s teplotou vody 21 C.

Výborné podmínky na letní a zimní turistiku. Sběr lesních plodů, hub. U chaty je lyžařský vlek s délkou 300m a tratě pro běžecké lyžování.

Chata Dajsi - Vysoká nad Kysucou Slovensko

Chata Dajsi - Vysoká nad Kysucou Pěkná chata se nachází v obci Vysoká nad Kysucou v části Nižný Kelčov. Okolí je bohaté na pestrou přírodu horního Považí. Nabízeno je ubytování ve čtyřech pokojích. K dispozici je společenská místnost s TV a kuchyní a vnější ohniště a sauna.

Kysucké hory jsou vhodné na horský odpočinek. Možnosti lyžování, turistiky a cykloturistiky mimo turistického centra. Hornaté Slovensko má dobré podmínky na turistiku.

Chata u Rychtára - Horná Mariková Slovensko

Chata u Rychtára - Horná Mariková Tuto chatu můžete navštívit překrásnem prostředí Maríkovské doliny. Je u sousedícího penzionu na společném pozemku. Turistické chdníky vás zavedou až na Moravu. Ubytování je poskytnuto v tři, čtyř a pětlůžkovém pokoji. V objektu je koupelna a kuchyň. Venku je gril.

Kapacita je 12 lůžek, minimální obsazenost 2 osoby, snídaně anebo polpenze anebo bez stravy. Celoročně v provozu.

Chalupa u Slováka - Lazy pod Makytou Slovensko

Chalupa u Slováka - Lazy pod Makytou Chalupu domácí situovali do obce Lazy pod Makytou v části Pánština. Je vzdálená 18 km od Púchova, 5 km od lyžařského střediska Čertov a 10 km od lyžařského střediska Kohútka. Chalupa má výhled na okolité lesy. Vhodné ubytování pro rodiny s dětmi anebo menší skupiny celoročně. Trávnaté okolí je vhodné na některé společenské hry. Pozemek je oplocen. U chalupy teče horský potok.

Chalupa nabízí ubytování charakteristické pro Slovensko ve čtyřech útulně zařízených pokojích. Dvě menší na poschdí a dvě na přízemí. Kuchyň, komora, společenská místnost s TV, jídelna, koupelna a wc. Parkování u objektu. Autobusová zastávka a obchod jsou vzdáleny 50 m. vychutnejte si zde ticho, pohodu a krásní prostředí.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku