Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Malé Karpaty

Popis přírody, turistických zajímavostí - penziony Malých Karpat Slovensko

Horská oblast Malé Karpaty se nachází v části západní Slovensko u hranice s Moravou a Českou Republikou. Patří do Fatransko-tatranské oblasti. Chránená krajinná oblast byla zde vyhlásena v roce 1976. Nejvyšší vrch se jmenuje Záruby s výškou 768 m n.m. Nacházejí se zde vinohradnické oblasti kolem Modry a Pezinka. Mezi přírodní atrakce patří: jeskyně Driny a Čachtická, hradní komplex Rudý kámen, Čachtický a Smolenický hrad, archeologická lokalita Molpír, paleontologická lokalita Sandberg.

Malé Karpaty - Slovensko omývají z jihu řeky Morava a Dunaj. Pro speleologické návštěvy jsou zajímavé početné jeskyně. Významné jsou Veľké Prepadlé a Zbojnická jeskyně. Z vodních nádrží v okolí Chko Malé Karpaty spomenu Sĺňavu u Piešťan, Dubník I a II u Staré Turé, Kunov u Senice, Vývrat u Kuchyně, Zlaté piesky u Bratislavy, Slnečné jezera u Sence a menší vodní plochy.

Hory Malé Karpaty tvoří nevysoké vrchy. Toto pohoří tvoří lesy, níže kulturní stěp. Pro turistiku jsou vhodné oblasti na túry hradné zříceniny, kterých je zde mnoho. V minulosti sloužili k ochraně západní hranice.

Slovensko - území hor Malé Karpaty

mapa ubytování hory dovolená Slovensko Malé Karpaty
  1. Čachtice
  2. Krajné
  3. Prašník
  4. Dobrá Voda
  5. Píla
  6. Pezinska Baba
  7. Limbach
  8. Borinka
  9. Marianka

Tady si môžete pročíst o možnostech ubytování ve vesnicích a kopanicích uvnitř chráněného území. Níže je prezentace podle seznamu uvedeného výše.

1. Čachtice Slovensko - ubytování u Kamila

Čachtice - ubytování u KamilaUbytování je penzionového typu jen 300 m od centru vesnice Čachtice. Možnost wifi připojení k internetu. Pokoje jsou vybavěny koupelnou a wc, TV. V nabídce je kuchyň s elektrickým sporákem, chladničkou a varnou konvicí. Venku je posezení na terase - altánek.

Území obce Čachtice má hístorii sahající do neolitu, z mladší doby bronzové, či období římské říše. Čachtice jsou spojeny se IV. sednicí literárního spolku TATRÍN na kterém se účastníci dohodli na povýšení slovenčiny na spisovní řeč. Obec je taky smutně proslavěna zločiny Alžběty Bátoriové, paní Čachtického hradu. Památky které se zde nacházejí: Čachtický hrad, Baroková golgota - umělecké dílo italských mistrů, Baroková socha Sv. Floriána, Barokový Mariánsky sloup, Čachtický kostel, Gotická kaple, Kaštiel Nádašdyovců, Kaštiel Orságovců, Katakomby - sklepy, Kúrie Drugetovců, Památky na Urbanovského ulici, Renesanční kaštiel, Řimskokatolická fara, Tatrín.

2. Krajné Slovensko - třihvězdičkový agropenzión Adam

Krajné - třihvězdičkový agropenzión AdamAgropenzion se nachází v prostředí kopanic v obci Podkylava. Ubytování je poskytnuto na 53 pevných lůžkách s požností přistýlek. Stravování zabezpečují tři restaurace. Nabídka moderní kongresové sály, salóniku, wellness centra. Pokoje jsou vybavěny soc. zařízením, telefonem, TV-sat, rádiem a připojením na internet. V ubytovací nabídce je taky dřevěná chatka.

V blízkosti je biofarma, jízda na koni, koči a v zimně na saních. Objevte značené cyklotrasy a turistické chodníky. U objektu je vnější tenisový kurt z umělé trávy, petangue, či biliard, deti mají k dispozici pískoviště a hojdačky. Na blízku jsou lyžařské střediska.

3. Prašník Slovensko - apartmán

apartmán v prašníkuApartmán je o kapacitě 10 osob s vlastním vchodem. Vybavěn je dvoulůžkovým a pětilůžkovým pokojem, dvěmi koupelnami s wc. Společenská místnost má krb, TV-sat, DVD prohrávač, jídelnu a kuchyň. Venku jsou: terasa, letní bazén, posezení, gril, pískoviště, trampolína, biliard, stolní tenis, internet, parkování. Restaurace, obchod, autobus jsou vzdáleny 300m. Vlak 15km. V okolí jsou přehrady Čerenec, Vrbové, Matejovec a lyžařské střediska Dobrá Mera, Krajné.

4. Dobrá Voda Slovensko - útulná škola v přírode

Dobrá Voda - útulná škola v přírodeŠkola v přírodě se nachází na okraji obce Dobrá voda, 28 km od Trnavy a 25 km. Obec sa rozprostírá na úpatí Malých Karpát. K objektu patří, futbalové hřiště, škola, telocvična, detské hřiště a ohniště. Ubytování je poskytováno v 8 pokojích. Součástí budovy je jídelna a společenská místnost s TV a videem.

5. Píla Slovensko - penzion Rudý kámen

Píla - penzion Rudý kámenPenzion je nově zrekonstruován a jeho poloha je 500m pod hradem Rudý kámen. Před penzionem je vnější sezení a krb. Uvnitř je jídelna, kavárna a v samostatní části pět apartmánů. Apartmány mají ložnice, kuchyň, koupelnu a oddelené wc. Půjčovna kol.

Možnost koupání je v Časté vzdálené 2 km. U hradu Rudý kámen jízda na koni, ukázky sokolnictví. V zimně je okolí vhodné na běh na lyžích, sjezdové lyžování je možné u Papierničky, Pezinské Babě.

6. Pezinska Baba Slovensko - motel na vrchu

Pezinska Baba - motel na vrchuPenzion stojí přímo v areálu zimních sportů. Penzion nabízí jednolůžkové, dvoulůžkové pokoje a apartmány. Možnost ubytování s domácím zvířátkem. Pokoje jsou vybavěny koupelnou s wc, minibarem a TV. Snídaně v cene za pobyt. Možnost připojení na internet.

7. Limbach Slovensko - hotel Limbach

Limbach - pokoj hotela LimbachKapacita je dvadset pokojů. Pokoje jsou zařízeny v starém německém stylu. Každý pokoj je útulně zařízen s koupelnou a wc, telefonem. Wifi připojení k internetu.

V obci Limbach je historickou zajímavostí řimskokatolický a evanjelický kostel. V okolí obce je možnost výletů po značených turistických trasách do okolitých lesů Malých Karpát a do rekreačních oblastí Suchý vrch a Medvedí údolí - Limbašská dolina. První zachované písomní zmínky o vesnici pocházejí z roku 1390. Jeden z původních názvů vesnice je Lindenbach – Lipovy potok pojmenován podle potoka, který protékál středem vesnice.

8. Borinka Slovensko - chata pod vrchem

Borinka - chata pod vrchemChata se nachází v nádherním prostředí na hranici chráněné krajinné oblasti - Malé Karpaty. Kapacita je 34 míst - ubytování počas celého roka. Vhodný objekt na firemní akce, střetávky, oslavy, školení, kurzy. Ceny ubytování a stravování je podle dohody. Chata nabízí bar nejen pro ubytované hosty.

V okolí možnost turistiky a procházek třeba na hrad Pajštun. Zde je výborný výhled na okolité kopce a na Alpy při dobrém dohledu. Nedaleko se nachází i oblíběné poutnické místo, Marianka.

9. Marianka Slovensko - Andromeda-wellness

Marianka - Andromeda-wellnessUbytovací zařízení nabízí ubytování v čtařech typech pokojů a apartminech. Všechny pokoje a apartmány jsou vybavěny lednici, minibarem, TV-sat, terasa anebo balkón. Administrativní možnosti: wifi, fax, kopírování. Parkování v objektu hotela. Společenská mísnost slouží na podávání snídaně, je s krbem. Jídelna slouží na společenské podujetí. Součástí je vínní sklep. Hotel nabízí zimní záhradu s relaxačními prostormi (bazén, hydromasážní vana, parová sauna). Vnější park.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku