Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Čergov

možnosti ubytování Čergova Slovensko - popis

Nachází se na severu Slovenska a sousedy má Ondavskou vrchovinu, Košickou kotlinu, Šarišskou vrchovinu, Levočské vrchy, Pieniny.Nejvyšší vrch je Minčol s výškou 1157 m.n.m. Ostatní významní vrcholy jsou Veľká Javorina, Bukový vrch, Lysá, Solisko, Čergov, Žobrácky vrch. Pohoří tvoří smíšené lesy. Povodí řeky Topěa a přítoky řeky Torysa. Čergov patří do chráněné krajinné oblasti a má mnoha státních přírodních rezervací. Naleznete zde početní náučné stezky.

Mezi historické památky patří dřevěné kostely sv. Františka v Hervartove a sv. Lukáša v obci Krivé, Hanigovský hrad. Mezi přírodní zajímavosti můžeme označit kamenní objekty: Bazaltové olistolity, Kámen v oblasti Banisko, Oltárkámen. Nachází se zde kolem 24 jeskyň. Známé jsou Zbojnícka diera (Oltárkámen), jeskyně v okolí Hanigovského hradu. Turistické zajímavosti: lesná železnice Sabinov - Majdan

Ubytování v horách Čergov - Slovensko

mapa hory Čergov Slovensko
  1. Horská chata Čergov
  2. Drienica

Popisuji ubytovací lokality v chráněném území Čergova. Turistika, cykolturistika, přírodní zvláštnosti. Prezentace ubytování podle seznamu výše.

1. Horská chata Čergov Slovensko

horská chata ČergovJe situována ve výšce 920 metrů na d mořem v sedle Čergov. Je jedinou vysokohorskou chatou v pohoří Čergova. Každoročně se zde organizuje přechod na lyžích Čergovským hřebenem v zimně. Podujetí je druhé nejsrarší na Slovensku. Je to východisko tur v okolí. K vybavění přináleží jídelna s bufetem a sociálním zařízením, hlavní místnost s krbem a vycpanými zvířaty. Nadvou patřech jsou turistické pokoje v počtu 10. Počet lůžek na pokojích se pohybuje od 2 do 8. U chaty je lyžařský vlek dlouhý 300 m.

2. Drienica Slovensko - hotel Šomka

hotel Šomka DrienicaNachází se v rekreační oblasti Drienica - Lysá. Má prostory i na organizování věčších společenskyých událostí. V okolí naleznete lyžařské svahy se sedačkovou lanovkou a zasněžováním. Hotel má 45 lůžek vybavěných TV, rádiem, chladničkou, internetem, sociálním zasřízením. Apartmán s dvěma ložnicemi, sedací souprava a balkón.

Využitje taky relax centrum s bazénem, vířivkou, parní a suchá sauna, švédské střeky, solárium. Hotel má taky vlastní lyžařské středisko. Z jiných služeb nabízejí půjčovnu kol, úschovnu lyží, vyhrazené parkoviště, podzemní garáž. Okolí nabízí potulky po zajímavých místach: Hanigovský, Šarišský, Kamenický, Kapušiansky, Ľubovniansky, Spišský hrad a jeskyně Zlá diera.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku