Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Laborecká vrchovina

penziony Laborecké vrchoviny Slovensko

Tato vrchovina patří do oblasti Nízkých Beskyd. Situovány jsou na východním Slovensku v Prešovském kraji. Nejvyšším bodem je Vysoký grúň s výškou 905 m n. m. Tito hory hraničí s Beskydským podhůřím, Ondavskou vrchovinu, Bukovskými vrchy. Pohraniční část s Polskem je chráněna národním parkem Poloniny, ostatní část je součástí Chráněné krajinné oblasti Východní Karpaty. Státní přírodní rezervace: Dranec, Hostovické louky, Haburská rašeliniště, Mirolská slatina, Mokré louky pod Čertižným, Pod Demjatou a Palotské jedliny. Laborecká vrchovina patří do povodí řek: Ondava, Laborec, Cirocha a Osława.

Významní vrchy jsou: Vysoký Grúň, Paseky, Kobyla, Lipovica, Makovica a Turie. Turistický ruch se soustřeďuje do lyžařských středisk u města Snina, u vesnice Parihuzovce. V létě si můžete naplánovat návštěvu želežniční tratě v údolí Vydraňka, která vede k pohraničnímu letovisku Palota, rekreačního střediska Rybníky s přírodním koupalištěm. Pro cyklisty je vhodná Východokarpatská cyklomagistrála, která vede z Bukovských vrchů přes Laboreckou vrchovinu, Ondavskou vrchovinu do Polské republiky.

Ubytování v pohoří Laborecká vrchovina Slovensko

mapa Laborecká vrchovina Slovensko dovolená
  1. Medzilaborce
  2. Adidovce

Různé typy ubytování v chráněném území Laborecké vrchoviny, aktivní dovolená, kongresová turistika. Prezentace podle seznamu míst výše.

1. Medzilaborce Slovensko - Eurohotel Laborec

Eurohotel LaborecJe to starší hotel po rekonstrukci. Je rituován v centru města. Lokalita je zajímavá protože sousedí s Polskem. Okolité hory mabízí množství turistického vyžití. Jen 5 km je vzdálené lyžařské středisko Danova s umělým zasněžováním. Další atrakcí je muzeum moderního umění Andyho Warhola, dřevěné kostelíky na okolí, cyklostezky, pěší turistika v okolité Laborecké vrchovině.

Eurohotel se dělí na několik středisk: starší restaurace, nová restaurace, kavárna, myslivecký salónik, rokovací salónik, noční bar. Ubytování je v nabídce pro 90 osob v 42 pokojích. Pokoje jsou dvoulůžkové a 6 apartmánů. Celé ubytovací pokoje jsou vybavěny sociálním zařízením, TV, telefónem a wifi internetem.

2. Adidovce Slovensko - penzión Obšitník

Adidovce penzión ObšitníkPenzión stojí ve klidné vesnici, v centru velikého podzemku - vhodné místo pro klidnou dovolenou. V blízkosti přírodní rezervace Iľovnica - biocentrum nadregionálního (lovecký revír).

Ubytování je zajištěno v pěti dvoulůžkových pokojích s koupelnami. Zvláštní místnost je určena pro společenské hry, relaxační posezení. Na zahradě jsou dvougaráž, kachlová kamna, krb. Na okolí je množství pozoruhodností.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku