Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Poloniny

východní Slovensko - zajímavosti národního parku a rekreační možnosti Polonin

Lokalita se nachází na u hranice Polska a Ukrajiny. Národní park Poloniny leží v horách Bukovské vrchy. Některé oblasti parku jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Tito hory a park leží v okresu Snina - Prešovský kraj. Nejvyšší vrch má výšku 1208 m n. m s názvem Kremenec na hranicích s Polskem a Ukrajinou. Turistický ruch se soustřeďuje ve vesnicích Nová Sedlice, Runina, Topoľa a Uličské Krivé. Zde jsou známe dřevěné kostely a turistické stezky. Je zde nejvěčší koncentrace pralesů z celého Slovenska.

Jen prales Stužica je veřejnosti přístupný. Můžeme navštívit turistické, cykloturistické stezky, minerál - marmarošské diamanty (čirý křemen), vodní nádrž Starina, Sninské rybíky. Tento park je nejméně navštěvován turisty.

Poloniny ubytování a pohoří východní Slovensko

mapa Poloniny Slovensko
  1. Ulič
  2. Stakčín
  3. Kolbasov
  4. Danová

Různé typy ubytování v národním parku Poloniny, aktivní horská dovolená. Podle seznamu vesnic výše.

1. Ulič Slovensko - ubytování v soukromí

Ulič ubytování v soukromíUbytování naleznete v horské vesnici Ulič v okolním prostředí listnatých lesů. K dispozici jsou dva samostatní objekty. Možnost stravování je v zařízení Kamenný dvůr. Ubytování je vhodné pro rodiny s dětmi - objekty jsou oploceny, vnější kryté posezení.

První objekt chalupa má čtyřlůžkový pokoj, kuchyň, koupelna, společenská místnost s krbem a televizí. Druhý objekt - Hafičova chyža mabízí ubytování v jedném dvoulůžkovém a dvěch třilůžkových pokojích. Každý pokoj má vlastní koupelnu. Třilůžkové pokoje mají televizi. K dispozici je plně vybavěná kuchyň s krbem.

okolí: prales Stužica, Kremenec, Riaba Skala, náučná stezka Miroslava Poliščuka, lyžování - 400 metrů dlouhý vlek, dřevěné kostelíky, stará obchodní cesta, vodní nádrž Starina, galerie MIRO v Sniné.

2. Stakčín Slovensko - hotel Armales

hotel armales stakčínHotel se nachází v obci Stakčín. Je obklopěn pohořím Vihorlat, pohořím Východní Karpaty. V objektu je wifi internet zdarma, restaurace, noční bar, zimní terasa. Ubytování je s kapacitou 40 lůžek v 4 apartmánech, 2 a 3 lůžkových pokojích. Jeden pokoj je bezbariérový. Všechny pokoje mají koupelnu, TV, telefón.

Hotelové služby: sauna, perličkové lázně, masáže, fitness centrum, room servis, smněnárna. Okolí: koupání, rybolov, lov zvěře, lyžování (CHlmecC - Humenné, Parihuzovce).

3. Kolbasov Slovensko - ubytování v soukromí u Ľubky

ubytování v soukromí u Ľubky kolbasovUbytování je položeno na začátku obce. Autobusová zastávka je vzdálena 100 m. Zajímavosti: astronomická observatoř Kolonické sedlo, Sninské rybníky, Sninský kámen, Mořské oko, lyžařský vlek. Privát má kapacitu 9 lůžek ve dvou pokojích, koupelna, wc, vybavěná kuchyň. Na zahradě stanování, společenské hry pro děti. Půjčování spacích vaků.

4. Danová Slovensko - rekreační středisko Falko

Danová - rekreační středisko FalkoUbytujte se v krásné přírodě Východních Karpát. rekreační zařízení je v nadmořské výšce 600 m. a dva kilometry od Polska. K výbavě patří dřevěný altánek, volejbalové a futbalové hřiště, hojdačky. V zimně jsou v provozu dva lyžařské vleky a ledová plocha. Středisko nabízí ubytování v penzionu Dolina. Je to turistický typ ubytování se společnými sciálními zařízeními na chodbách. Pro náročnější klienty jsou k dispozici apartmány a pokoje s koupelnami, společenské místnosti. Můžete využít taky chatky pro 12 osob. Stravování je možné v hlavní budově v restauraci. Vhodné pro lyžařské zájezdy a školy v přírodě.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku