Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Malá Fatra

oblasti hor Malé Fatry Slovensko

Hory Malá Fatra se nachází na severním Slovensku v sousedství Oravské Magury a Velké Fatry. Masiv má pestré geologické zložení a značnou relatívní výšku. Nejvyšší vrch se jmenuje Veľký Kriváň s výškou 1709 m n.m. Jiným vysokým vrchem je Veľký Rozsutec který je používán taky v logu národního parku. Hořství má značné geologické složení a pestrou faunu a flóru. Nachází se zde více jak 900 druhů dosud zjištěných vyšších rostlin.

Hory Malá Fatra mají smíšené lesy s provahou listnatých stromů. Oblast byla v roce 1967 vyhlášena za chránenou krajinní oblast a v 1988 zde vznikl národní park. Přírodné zajímavosti: Kryštálová jeskyně v Malém Rozsutci, Mojžišove prameny, Domašínsky meander a Jánošíkove díry. Vbudovány jsou zde turistické a cykloturistické trasy, náučná steska, relaxačno informačné centrum s možností koupání - Terchová. Zimní střediska: Vrátna dolina, Lučivná, Havrania, Valča, Rajecká Lesná, Fačkovské sedlo, Martinské hole a Pod Jedľovinou.

Malá Fatra nabízí mnoho kulturních a historických památek. Významné jsou hrad Strečno, Starhrad, Kuneradský zámek, muzeum Slovenské vesnice Martin, Slovenský betlehem Rajecká Lesná, splavování Váhu a Oravy na borech. V Malé Fatře se nachází nekolik jeskyň, které jsou nepřístupně. Nejdelší je Vyvieračka, která má délku 620 m a je z části zaplavena. Naleznete zde taky vodopády. Známý je Šútovský vodopád - 38 m.

Ubytování v horské oblasti Malá Fatra Slovensko

mapa Malá Fatra Slovensko
 1. Párnica
 2. Bystrička
 3. Valča
 4. Kláštor pod Znievom
 5. Fačkov
 6. Rajecká Lesná
 7. Kamenná Poruba
 8. Konská
 9. Rajecké Teplice
 10. Vyšňové
 11. Dolná Tížina
 12. Belá
 13. Terchová

Ubytovací možnosti ve vesnicích uvnitř národního parku Malá Fatra. Níže popisuji ubytovací zařízení podle seznamu uvedeného výše.

1. Párnica Slovensko - horská chata

ubytování Párnica - horská chataChata je situována u soutoku řek Váh a Orava. Kapacita je osm lůžek - je vhodná pro menší skupiny. U objektu je parkoviště a garáž pro uložení kol, lodí, sportovního vybavění. Příslušenstvím je wc, sprcha, krb v hale, TV, rádio, kuchyň. U chaty je záhradní krb a ohniště. Poblíž je dobrá restaurace vdálena asi 200 m, obchod v obci Párnica - 4 km. Chata je v provozu mimo zimního období.

Obec Párnica má bohaté možnosti rekreace. Leží v pohoří Malé Fatry a Oravské vrchoviny, rozdělena řekou Zázrivka. Pro turisty je možnost výletů do Vrátné doliny, výstup na Rozsutec, na Kubínsku hoľu a do Roháčů.

2. Bystrička Slovensko - hotel Bystrička ***

hotel BystričkaHotel naleznete 2 km od města Martin. Nabízí komfortní ubytování, stylovou restauraci, pohodlí wellness centra. Kapacita je 48 lůžek s možností přistýlky. Hotel mabízí taky apartmány a pokoj pro imobilní hosty. Pokoje dosahují komfort a jsou vybavěny koupelnou, telefonem, internetem. Střežené parkoviště je bezplatné. Wellness služby: fínska, infra, parní bilinková sauna, jakuzy.

Místo je dobrým výchozím bodem pro turistiku v okolí. Můžete navštívit zimní rekrační střediska, v létě vodní plochy, aqua parky, jeskyně pro speleology.

3. Valča Slovensko - penzión pod pivnicou **

penzión pod pivnicouPenzión se nachází přímo v lyžařském středisku Snowland nad obcí Valča. Středisko nabízí 5 lyžařských vleků a 4-sedačkovou lanovku, mechanické zasněžování, 4 tratě s možností večerného lyžování. Součástí je bar, restaurace Humno. Parkování u objektu anebo na parkovišti střediska. Přenosný gril, otevřené ohniště je též k dispozici. Jde o ubytování přímo v lyžařském středisku.

Komfortní ubytování je poskytováno v apartmánech anebo studiích. Studia jsou vybavěny 2 stálymi lůžkami, roztahovacím kaudžem, jídelní kout, sprcha, wc, TV. Apartmany kromně spomenutého mají dvoulůžkovou ložnici. Penzionu je situován 50 m od lanové dráhy u konce sjezdovky.

4. Kláštor pod Znievom Slovensko - dřevěná chata u Lurdské

Kláštor pod Znievom - dřevěná chataChata je situována v přírodním prostředí u Lurdské kaple. Je vzdálena kolem 500 m od obce s přístupem po polné cestě. Je vhodná zejména pro mladé rodiny a skupiny přátel. Ubytování je určeno pro pět anebo šest osob a nekolik přistýlek. Nachází se zde kuchyňský kout a objekt je bez elektriny a vody. Pramen je vzdálen 50 m.

Bezprostřední okolí obce bylo osýdleno v době bronzové. Obec zaujala významí místo v novodobé historii co se týče náboženských a kulturních osudů slovenského národa.

5. Fačkov Slovensko - chata pod Kľakom

Fačkov - chata pod KľakomChata je nově postavěna. Má kapacitu devět osob. Nachází se v lesním prostředí 5 km od vesnice Fačkov. Je vhodná pro milovníky ubytování na samotě. V chatě je prostorná předsíň pro sportovní potřeby, plně vybavěna kuchyň, wc, koupelna, prostorný obyvák, místnost s krbem. Na patře jsou tři třilůžkové pokoje a koupelna. Zařízení je z nového nábytku. Topení je elektrické. Venku je posezení pod přístřeškem, záhradní grila a ohniště. V provozu je celoročně.

Okolí má turistický charakter, dobrá možnost lyžování v střediskách Čičmany a rajecká Lesná.

6. Rajecká Lesná Slovensko - ubytování v penzionu u Hromadů

ubytování v penzionu u HromadůPenzion je postavěn v podhorské poutnické obci Rajecká Lesná. Na okolí jsou položeny Strážovské vrchy, lúčanská Malá Fatry, Rajecká dolina. Ubytování penzion poskytuje v prostorech na patře. K dispozici jsou nabídnuty dva dvoulůžkové pokoje, třilůžkový apartmán. Ubytování je spojeno s předsíní, vlastními koupelnami a wc, TV, mini sestavou prohrávače, internet. K zařízení patří masivní dřevěný nábytek.K dispozici je společná kuchyň. Masáže můžete využít 200 m od penzionu. Monitorované parkování zdarma.

Obec Rajecká Lesná je známá z minulosti jako mariánske poutnické místo. Navštivte též pohyblivý dřevěný betlém. Spojte pobyt s lyžováním: Rajecká Lesná, Čičmany, Fačkovské sedlo... V léte navštivte: Lúčanskou Malou Fatru, Strážovské vrchy, Súľovské skaly, Vrátnou, blízké termální koupaliště.

7. Kamenná Poruba Slovensko - ubytování ve víkendovém domku Daniela

víkendový domUbytovací objekt s názvem Daniela se nachází přímo ve vesnici Kamenná Poruba. Maximální kapacita je osm osob. Na přízemí mají ložnici, obývací místnost s krbem, jídelnu, kuchyň, koupelnu a wc. Na patře naleznete dvoulůžkový pokoj, jídelnu, kachyň, apartmán s dvěma lůžkami koupelnou a wc. U domku je zahrada, posezení na terase, gril a parkování vozidel.

Neco o historii vesnice: Kamenná Poruba se rozvíjela jako zemanská vesnice. Bydleli v ni zemané, ktoří podléhali lietavskému hradu. V minulosti zde byli dvě mlekárny na výrobu masla, pivovar, dva mlýny. Tři sušárny ovoce a dvě pálenice, které spracúvali ovoce ze záhrad. Teď má vesnice kolem 1630 obyvatel.

8. Konská Slovensko - chata RajTeplice

Konská - chata RajTepliceK nabídce patří dvě chaty s vlastní koupelnou a kuchyní. Ubytování je možné taky v penzionu ve dvou pokojích s vlastními koupelnami. Objekt je vzdálen 10 minut chůze a 500 m od vlaku. Možnost objednávky masáže přímo v pokoji. Zdravotní středisko s lékárnou jsou v blízkosti.

Vznik vesnice se datuje kolem roku 1228. Tehdy byl zde postavěn kostel. Název vesnice vznikl podle obyvatel kterých činností byl chov koní.

9 Rajecké Teplice Slovensko - penzión Vila Milica

penzión Vila MilicaPenzion nabízí ubytování, léčebné a wellness pobyty. Své služby poskytuje nedaleko lázeňského domu Aphrodite. Poskytuje ubytování v útulních dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zřízením. Ubytování může být spojeno s čerpaním léčebných procedúr přímo v lázeňském domu Aphrodite.

V blízkom okolí se nacházejí zajímavosti jako náměstí, koupaliště Laura, farma Prístavky Stránske, tenisové kurty, lázně, Rybárska Bašta, Labutí jezírko, lázeňský park.

10 Vyšňové Slovensko - penzión Pagy

Vyšňové - penzión PagyPohodlné ubytování v třilůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou s koupelnou, wc, TV. Připojení k internetu - wifi. Na přízemí je restaurace s 76 místy. Celodenné stravování. Skupinové pobyty mají možnost dojednávat ceny.

11 Dolná Tížina Slovensko - ubytování u Adama, relax penzion

Dolná Tížina - ubytování u AdamaPenzion je 9 km od Terchovej a 12 km od Žiliny. Standardní pokoje jsou vybavěny koupelnou. Nadstandardní pokoje mají navíc kuchyň a LED TV. V nabidce jsou taky dvouložnicové apartmány. Můžete navštívit pivní bar a různé hry jako: stolní futbal, šípky, PC, stáfkovou kancelář, terasa s grilem a záhrada s dětským ihřištěm. Pro věčší skupiny je kongresová sál, fitness centrum, wellness a vnější jakuzy. Obchod je v blízkosti.

Okolní zajímavosti jsou Budatínsky zámek, hrad Strečno, muzeum Kysucké vesnice, oravský hrad, Vychylovka, vodní dílo.

12 Belá Slovensko - country hotel Belá

Dolná Tížina - ubytování u AdamaHotel má 17 dvoulůžkových pokojů. Pokoje jsou v kategorii standard a lux. Každý pokoj má balkón, wifi, TV sat, minibar s ledničkou. Na přízemí je kongrasová sála, fitness a wellness. Stylová restaurace má charakter divokého západu.

Okolní zajímavosti jsou Budatínsky zámek, hrad Strečno, muzeum Kysucké vesnice, oravský hrad, Vychylovka, vodní dílo.

13 Terchová Slovensko - apartmány Anna

apartmány anna terchováTady ten privat má vyšší úroveň ubytování. Pozestává ze dvou apartmánů. Ubytování je v centru Terchové v tiché části. Možnost posezení na dvorku a taky parkování. První apartmán dvě ložnice, kuchyň, koupelnu, obývací pokoj s TV. Druhý apartmán má jednu ložnici s TV, koupelnu, kuchyň a verandu.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku