Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Veľká Fatra

Slovenská horská dovolená penziony Velké Fatry

Hory patří do Tatransko-Fatranské oblasti se zachovaným, málo nerušeným přírodním prostředím. Okolí: Liptovská, Turčianska kotlina, Kremnické vrchy. CHKO bylo vyhláseno v 1971 a v 2002 bylo pohoří projmenováno na národní park. Součástí jsou víceré přírodní rezervace. Známa je Harmanecké tisina.

Nejdelší dolinou je Ľubochnianska dolina a známé jsou Gaderská, Blatnická, Belianska, Kantorská, Jasenská, Necpalská, Žarnovická, Bystrická dolina, Nižné a Vyšné Matejkovo. Navštěvovaná je Harmanecká jeskyně. Nepřístupné jsou Mažarná, Jelenská jeskyně, Dolní, Horní Túfna a Ledová jeskyně v Šípe. Mezy pěkné vrcholy patří Rakytov, Krížna, Skalná Alpa, Lysec, Ostrá, Kľak a Šiprúň. Kulturní a historické památky které můžete navštívit jsou Blatnický, Sklabinský hrad a Vlkolínec - vesnice chráněná UNESCO.

Slovensko - horské území Veľká Fatra

mapa ubytování Veľká Fatra hory
 1. Valaská Dubová
 2. Komjatná
 3. Ľubochňa
 4. Turčianska Štiavnička
 5. Dražkovce
 6. Belá
 7. Necpaly
 8. Blatnice
 9. Turčianske Teplice
 10. Harmanec
 11. Staré Hory
 12. 12. Donovaly
 13. Liptovská Osada

Ubytovací kapacity v národním parku Veľká Fatra. Popis ubytování podle seznamu uvedeného výše.

1. Valaská Dubavá Slovensko - ubytování v dřevěnici Sever

ubytování v dřevěnici SeverDřevěnica se nachází pod vrchem Choč který je vysoký 1611 m.n.m. Obec Valaská Dubová je na hranici Liptova a Oravy. Ubytování je v srekonstruované steré stavbě a však splňuje vyšší standard. Pivnice slouží pro saunu, vinotéku. Na patře je kuchyň, koupelna, spol. místnost. Podkroví je určeno pro dvoulůžkový apartmán.

Vhodná poloha na zimní a letní dovolenou. Odsud je blízko na Choč, Kvačianska a Prosiecka dolina, Demänovské jeskyně, lázně Lúčky, aqua park Bešeńová, ski park Malinô brdo, Kubínsku hoľu, památkovou rezervaci Vlkolínec.

2. Komjatná Slovensko - chata Komjatná

chata KomjatnáObjekt je situován nedaleko Nízkých Tater. Obec Komjatná je položena v nadmořské výšce 620 m. Chata je v záhdadě s oplocením. Parkování pod přístřeškem. Venku je posezení, záhradní krb a gril. Součásti chaty jsou dvě společenské místnosti s krbem, kuchyňský kout, tři pokoje se složením ( 1/4, 1/4, 1/2 + 2), koupelna a wc, TV, balkón. Topení je elektrické. Poblíž je 500 m dětský vlek, další jsou vdálené 12 km. Výlety do okolí: Ostrá skala (Hlavačka), Oravský hrad, Kubínska Hoľa, Roháče a Nízke Tatry, vodní nádrž Liptovská Mara 30 km (lodičky, vodní jízdní kola).

3. Ľubochňa Slovensko - penzion Vila Astória

Ľubochňa - penzion Vila AstóriaStavba je původní z 19 století a v alpském slohu. Penzion je postavěn za lázeňskou vesnicí Ľubochňa v lese. Nedaleko je park přez který protéká řečka. Zajímavostí je záhradní restaurace. Objekt je pokryt s wifi. K dispozici je kuchyň pro hosty kteří si chtějí připravit něco malého.

Blízké okolí je zajímave: hrady, jeskyně, aqua parky s termální vodou, zatopený kamenolom s čistou vodou (v odlehlé části naleznete nudistickou pláž). Minerální, termální jezírka pro koupání...

4. Turčianska Štiavnička Slovensko - ubytování v Trenčanské Štiavničce

ubytování v Trenčanské ŠtiavničceUbytování v rodinném domku v pokojích 3 + 2 s přistýlkou. Kryté záhradní posezení, obývací místnost, kuchyň. Hlavní atrakce vesnice je zámeček z druhé poloviny 16 století. Koncem 18 století prešel rekonstrukcí a později ho obnovili po požáru. Další atrakcí je sřízenina Sklabinský hrad, hrad Strečno, Budatínsky zámek, Oravský hrad, Bojnický zámek, aqua parky, Jasenská, Valčianska dolina, Martinky.

5. Dražkovce Slovensko - penzion u Martina a steak restaurant

penzion u Martina a steak restaurantPenzion má všechny pokoje vybavěny vlastní koupelnou, wc, TV, wifi síť. K službám patří ubytování, restaurace, vitráže. V nabídce jsou dva až tři lůžkové pokoje, společná plně vybavěná kuchyň, spol. místnost, letní terasa.6. Belá Slovensko - autocamping

autocamping BeláSituace kempingu je u řečky Varínka mezi obcemi Terchová a Belá v lesním prostředí. Je tu možnost ubytování ve vlastním karavánu, chatce, stanu. Kemp je vybavěn přípojkami elektrické energie, sociální zařízení a sprchy s teplou vodou jsou nově vybudovány. Rádi vás uvítají v potravinách, rychlém občersvení s možností objednání polpenze. Děti se potěší dětským ihřištěm s prolézačkami, šmýkavkami.

Po túre odceníte vnější bazén a vahrazené ohniště. Další služby: jízda na koni přímo v areálu, půjčovna kol a stanů, rybolov v kempingovém rybníku, wifi ...

7. Necpaly Slovensko - zrubová chata

chata brotnicaUbytování je v podhorské vesnici. Poskytovaná kapacita je pro 8 osob ve 4 pokojích. Chata má Kanadskou architekturu. Poblíž jsou vhodné terénx na turistiku a cykloturistiku zejména v Jasenské dolině, Turčanské kotlině. Lyžování: Jasenská a Valčianska dolina. Ubytování připravěno pro rodiny s dětmi.


8. Blatnice Slovensko - Andrejkin dom

Andrejkin domPenzion se nachází jen nekolik minut od pěkných dolin Blatnické a Gaderské. Penzion je ze dvou samostatních objektů a okolí skrášluje květinová výzdoba. Pro děti jsou připravěny: pískoviště, hojdačky, skluzačky. Vybavění: čtyři dvoulůžkové pokoje, wifi, TV, koupelna na každém pokoji, krb, infrasauna, hydromasážní vana, jezírko, altánek. Stravování ve vlastní kuchyni anebo 15 minut vzdálená restaurace.

Jiné služby: AQUAPARK, Lanové centrum Turčianske Teplice, letní a zimní turistika, cestní a horská cykloturistika, in-linové bruslení, ZOO Bojnice, Harmanecká jeskyně, koupání v termálnych koupalištích v Mošovcích resp. Turčianskych Teplicích, jízda na koni, běžecké a sjezdové lyžování...

9. Turčianske Teplice Slovensko - zlaté lázně v Turčianskych Teplicích

zlaté lázně v Turčianskych TeplicíchLázně jsou připravěny skutečně splnit i nároční přání klientů. Ubytování je moderné s mnoha doplňkovými službami. Mezi ně patří zejména léčební procedury. Tito se orientují na léčení pohybového ústrojí, močové cesty, bolesti svalů a kloubů. Pokoje jsou vybavěny kromně obecného standardu balkonem, minibarem, rádiem, telefonem, internetem.

Z welness jsou k dispozici různé druhy saun, bazénů s léčivou vodou, výřivek, aqua parku, bahenné zábaly, inhalace, masáže všeho druhu.

10. Harmanec Slovensko - hotel Kráľová studňa

hotel Kráľová studňaHorský hotel je položen ve výšce 1300 m.n.m. Jde o chráněné území národního parku. Hotel je zrekonstruován a je znám jako křižovatka cesty hrdinů SNP. Objekt se děli na hotelovou a turistickou část. Hotel má vlastní zdroj elektrické energie. K dispozici je 15 hotelových pokojů od jednolůžkových po apartmány.

Poloha nabízí pěkné výhledy do Bystrické, Gaderské, Blatnické doliny. Typy na túry: popod skalný oltár za vtáčím rájem, přez Majerovu skalu ke Bazilice, v kaňone za Skalným okem, tam kde žili uhlaři a dřevorubci, cestou tísňav a vodopádů.

11. Staré Hory Slovensko - penzion St. Maria

Staré Hory - penzion St. MariaPenzion nabízí své služby v pěkné starohorské vesnici. K nabídce patří dvou až čtyřlůžkové pokoje s koupelnami a TV. Některé pokoje mají i kuchyň. K relaxu patří masáže v masážním kresle, vířivé vani, fínská sauna.

K akcím patří tahání na lyžích za psím záprahem, půjčovna kol, opekání, grilování, společenské hry, babysitting.

12. Donovaly Slovensko - apartmán Tatran

Donovaly - apartmán TatranCeloroční ubytování v zimním a letním středisku Donovaly. Jde o apartmánové studio jen 90 m od nové sedačkové lanovky. Všechny apartmany mají pěkný výhled do okolí. Součástí budovy je výtah, restaurace. Apartmány nabízejí kuchyň, obyvák s TV, videem a rádiem, minimálně jednu ložnici, luxusní koupelnu. Některé apartmány mají vlastni terasu. Vlastní sklep.

13. Liptovská Osada Slovensko - chata na Liptově

Liptovská Osada - chata na LiptověPoloha je na pomezí Veľké Fatry a Nízkých Tater. Nedaleko se nachází ski park Liptovdké revúce, dále pak, Donovaly, Ružomberok. Okruh možností vyžití se obohacuje o aqua parky a wellness centra Bešeňová a Tatralandie jako i blízke kultúrní a historické památky. Ubytování zajišťuje dřevěnice pro sedum osob. parkování je pro tři auta.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku