Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Slovenský kras

Turistické zvláštnosti - nabídka Slovenského krasu ubytování

Patří do oblasti Slovenského rudohoří. Je obklopen Jihoslovenskou kotlinou, Košickou kotlinou a je spojen s Maďarským Aggteleckým krasem. Tito hory jsou tvořeny s náhorními planinami a hlubokými údolími. Zajímavými vrcholy jsou Pipítka s výškou 1225 m.n.m a Matesova skála vysoká 925 m.n.m. Zalsněné jsou listnatými lesy. Z Ddruhů živočíchů se zde nacházejí horské, lesní i stepní. Tečou zde řeky Slaná, Muráň, Turňa a množství potůčků.

Na území se nachází 731 jeskyň. Některé části jsou zapsány na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Známé jeskyně: Domica, Drienovská, Hrušovská, Jasovská, Krásnohorská, Ochtínska argonitová, Gombasecká jeskyně. Pro vysoce ceněné území s obrovským výskytem vzácných chráněných rostlinných a živočišnýchů, ne jsou zde vybudováný zimní lyžařské střediska. V létě však můžete využít množství turistických stesek a náučných chodníků. Můžete navštívit koupaliště v Rožňavě, Gemerské Horce, Betliari a Šafárikově u kterého je termální jezero.

Slovenský kras ubytování

mapa Slovenský kras Slovensko
  1. Brzotín
  2. Drnava
  3. Jablonov nad Turňov
  4. Hrušov
  5. Turňa nad Bodvou
  6. Medzev
  7. Hačava

Národní park Slovenského krase a možnosti především horské dovolené a ubytování. Prezentace je organizována podle seznamu vesnic uvedenéhých výše.

1. Brzotín Slovensko - Konský dvůr

Brzotín Konský dvůrUbytování je v čtyřech apartmánech a čtyřech dvoulůžkových pokojích. K dispozici jsou přistýlky. Pokoje mají sociální zařízení, TV, internet. V provozu je restaurace jménem U bílého koně. Dělena je na furmanskou , mysliveckou část, letní a zimní záhrada, salónik. Hlavní atrakcí penzionu je jízda na koni. Domácí organizují jezdecké závody, jezdeckou školu, spoločensko - sportovní slavnost na závěr sezony - Hubertova jízda. Penzion se soustřeďuje na konferenční turistiku, honitbu, rybaření, hubářství, sběr lesních plodin, sušení sena. Nabízejí služby: přeprava hosty, překladatelské a tlumočnické a průvodcovské služby.

Chov koní i pro hiporehabilitáci a jiných zvířat. Z kulturních památek můžete navštívit hrad Krásná Hôrka, zámeček Betliar, Mauzoleum Andrássyovců, gotický kostel v Štítniku, Gotická cesta, Hornické muzeum. Navštivte termální léčebné lázně Číž.

2. Drnava Slovensko - ubytování v soukromí Diana

Drnava ubytování v soukromí DianaUbytování se nachází v Rožňavské kotlině mezinárodní sférické rezervaci. Pokoje nabízejí strávění dovolené v jedno a dvoulůžkových pokojích s přistýlkami. Některé pokoje mají balkón. Všechny mají TV, kuchyň, koupelnu, pračkou. Další vybavění: společenská místnost, biliardový stůl, krb na tuhé palivo, plynové topení v objektu, záhradní gril, stolní tenis, parkování ve dvoře.

Okolí je bohaté na jeskyně, krasové přírodní výtvory, hrady, zámky, tiristické stezky, koupaliska.

3. Jablonov nad Turňov Slovensko - ubytovna villa Sisi

Jablonov nad Turňov ubytovna villa SisiUbytovna se nachází v obci pod vrchem Soroška. Ubytovací prostory jsou v podkroví. K dispozici je sedm pokojů s TV a koupelnami, kuchyň. V záhradě je posezení, pískoviště, bazén.

Mezi zajímavé místa patří rybník u Jablonova, hrady, jeskyně, Hájské vodopády, zřícenina Turnianského a Szádvárského hradu. Krasnohorská jeskyně je vhodná na speleologickou turistiku.

4. Hrušov Slovensko - rybářská chata

Hrušov rybářská chataTato chata se nachází v prostředí Slovenského krasu u rybníků. K dispozici je 23 ubytovacích míst. K vybavění patří malý bazén a ohniště. V objektu je 6 pokojů a dvě koupelny, terasa.

Okolí má zajímavé oblasti: Zádielska tiesňava, Hrad Krásna Hôrka, Silická ľadnica, Kaštieľ Betliar, Gombasecká jeskyně, Mauzóleum Andrássyovcov, Dobšinská ledová jeskyně, zřícenina hradu Szádvár, Jeskyně Domica, Krásnohorská jeskyně.

5. Turňa nad Bodvou Slovensko - penzion Réva

Turňa nad Bodvou penzion RévaPenzion se nachází oproti zřícenině Turnianskeho hradu. Hosty si můžou posedět v restauraci a ubytovat se v jedno a dvoulůžkách. Všechny jsou vybavěny televízorem, telefónem, internetem, sprchovým koutem a WC. Restaurace je atraktivní taky kůli kamennému grilu uvnitř. Z letní terasy je výhled na Turniansky rybník, Zádielsku dolinu a zříceniny hradu. Před penzionem je ihřište na společenské sportovní hry.

Lokalita penzionu je součástí národního parku Slovenský kras s mnohými možnostmi turisticko - sportovního vyžití. Lezectví je povoleno jedině v Zádielské tiesňave, je časově i prostorovo omedzené.

6. Medzev Slovensko - ranč Šugov v Šugovské dolině

Medzev ranč Šugov v Šugovské doliněRanč - malý horský hotel, vznikl přestavbou bývalé ubytovny. U hotela je jezero kde se dá v letních měsících koupat. K aktivitám patří: hojdačky pro děti, člun, stolný tenis, vodní kola pro 4 lidi, rybník plný rýb.

K dispozici jsou autentické třilůžkové podkrovní pokoje s přistýlkami, koupelnami, malým posezením. Další ubytovací možnosti jsou v apartmánu a turistických pokojích, společenská místnost.

7. Hačava Slovensko - ubytování v soukromí

Hačava ubytování v soukromíPrivat nabízí služby ubytování v třech dvoulůžkových a jedném třilůžkovém pokoji. Každý pokoj je se sociálním zařízením a Tv se sat. přijmem programů. Parkování je na chráněném parkovišti, internet v objektu. Hosté můžou využít nabídky snídaně, teplých nápojů. Z přírodních atrakcí můžete spatřit pěkné vodopády ...

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku