Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Spišská Magura

nabídka ubytování Slovenské Spišské Magury

Jsou to součástí Podhôľno-magurské oblasti. Tito hory se nacházejí na severu Slovenska. Okolní sousedé jsou Podtatranská brázda, Tatry, Podtatranská kotlina, Levočské vrchy, Spišsko-šarišské mezihoří, Pieniny, hranice s Polskem. Nejvyšší vrchol Spišské Magury se jmenuje Repisko s nadmořskou výškou 1259 metrů. Významní řeky jsou Dunajec, Poprad, Javorníky, Biele. Zajímavé jsou jezera Malé, Veľké, Ksenino, Osturnianske, Jazerské. Nacházejí se zde taky minerální prameny Vyšné Ružbachy a Toporec.

Cestovní ruch se soustřeďuje zejména v lázních Vašné Ružbachy. Voda je zemito uhličitá a teplota mezi 21 a 24 °C. Turistické stezky v zdejších horách jsou méně zatíženy počtem turistů. Při túrách můžete narazit na výhled na Belanské Tatry, Pieniny, polské Beskydy.

Turisticky zajímavé místa: Ľubovniansky, Holumnický, Podolínsky hrad, lyžařský areál Bachledova dolina - Jezersko, termální koupaliště Izabela, Ľubovniansky skanzen, muzeum Červený kláštor.

Slovensko a pohoří Spišské Magury

mapa ubytování Spišská Magura hory
  1. Spišská Stará Ves
  2. Haligovce
  3. Matiašovce
  4. Vyšné Ružbachy
  5. Spišské Hanušovce
  6. Slovenská Ves
  7. Lendak

Popis míst na dovolenou v chráněném území hor Spišské Magury a možnostech především horského ubytování. Prezentace je postupuje podle seznamu uvedeného výše u mapy.

1. Spišská Stará Ves Slovensko - ubytování v penzionu Roal

ubytování v penzionu RoalPenzion naleznete v prostředí regionu Zamagurí. Jeho polohaje v centru městečka Spišská Stará Ves. Je to výhodná poloha jen sedm kilometrů od atrakce splav na borech po Dunajci. Mezi další atrakce patří klášter pod názvem Červený Kláštor s muzeem, pieninský vrch Tri Koruny a Sokolica v Polsku, přírodní rezervace Haligovské skály, hrady Niedzica a Czorsztyn, lyžařské střediska ( Spišská Stará Ves, Jezersko, Hanušovce, Lesnica, Niedzica, Kluszkovce).

Ubytování je možné ve dvou dvoulůžkových a dvou třilůžkových pokojích s přistýlkami. Pokoje mají TV a kuchyňský kout. Na přízemí je v provozu cukrárna.

2. Haligovce Slovensko - kemping rekreační zařízení u Haligovských skal

kemping rekreační zařízení u Haligovských skalUbytování v Pieninách s posezením u Goralské muziky. V objektu je muzeum dobových hospodářských strojů a nářadí, bazén, slovenská restaurace, hřiště, záhradní šachy, camping pro přívěsy a stany. Doplňkové služby: splavy na borech, rybolov na Dunajci anebo místním rybníku, průvodcovské služby, výletní loď na přehradě.

Ubytování je možné v kempingu a chatách. Kemping nabízí sociálními zařízeními se sprchami, 2 x kuchyň, napájení na el. energii - 230 V. Součástí areálu jsou taky chaty - celkem 14. Každá chata má tři pokoje, soc. zařízení.

3. Matiašovce Slovensko - chalupa u Myslivce

Matiašovce - chalupa u MyslivceChalupa se nachází poblíž Pienin. Odsud je blízko do Polska, Slovenského ráje, Vysokých a Belianskych Tater.

V objektu je osm lůžek, dva pokoje a z nich jeden má TV, kuchyň, myslivecká místnost s krbem, koupelna a místnost na odkládání sportovních potřeb, ohniště a gril. Chalupa je v provozu celoročně. Ubytování vhodné pro rodiny.


4. Vyšné Ružbachy Slovensko - lázně

lázně Vyšné RužbachyLázně nabízejí ubytování v Grand hoteli Stand, Švícarských domečcích, léčebný dom Travertín 1 a 2. Ubytování ve všech objektech je hotelového charakteru a s vysokým standardem.

V nabídce jsou koupelné a rekondiční pobyty (komplexní léčební pobyt, relaxační léčební pobyt, seniorská koupelný pobyt, wellness víkend, atlantída, vaša dámska jazda, femina). V komplexu jsou dvě restaurace, lobby bar a night club, přírodní jezírko - kráter.

5. Spišské Hanušovce Slovensko - penzion kaštieľ Hanus

penzion kaštieľ HanusPenzion se nachází v Pieninském národním parku. Nabízí ubytování ve dvou, třilůžkových pokojích a čtařlůžkových apartmánech. Pro náročnější je taky Lux apartmán. K vybavění patří: TV, telefón, chladnička a minibar, internet, moderní koupelna, fén. Z doplňkových služeb můžu spomenout restauraci, zelený salónik, vinní sklep, goralská kuchyň, letní terasa a gril, wellness služby a pronájem sportovních potřeb.

Významná atrakce je splav na borech po Dunajci. Řeka vytvořila kaňon nejvěčší v střední Europě. Zajímavá je Gotická cesta - první tématická kultúrně-poznávací cesta na Slovensku, hrady, lidová kultura.

6. Slovenská Ves Slovensko - chalupa laciné ubytování

Slovenská Ves - chalupa laciné ubytováníV tomto případě jde o laciné ubytování poblíž hor Spišské Magury a Vysokých Tater. Dom je vybavěn plynovým topením, sprchou, wc, kachlová kamna. Chalupa má kapacitu sedm osob ve dvou ložnicích. K domu patří terasa, posezení, záhrada.

V okolí poblíž naleznete obchod, lekárna, restaurace, bankomat. V obci se nachází lyžařský vlek v středisku Ski Ľandy. K dispozici jsou všemožné letní a zimní horské aktivity.

7. Lendak Slovensko - ubytování v penzionu Harmónia

Lendak - ubytování v penzionu HarmóniaUbytování je v podkroví ve dvěch samostatních pokojích, jedném apartmánu a pokojích s balkóny a bez. Zařízení je v provozu celoročně. Kromně ubytování je v nabídce sauna, biliard a stolní futbal, detský koutek, bezplatní WiFi připojení na internet, místnost na skladování kol a lyží, altánek s krbem a posezením, detské ihřiště s hojdačkami, prolízkou a pískovištěm. Objekt je centrálně vytápěn.

Penzion je situován mezi goralskou obcou Lendak a Tatranskou Kotlinou. Ve vzdálenosti 1 km je cyklistická stezka z Tatranské Kotliny do Spišské Bělé. Termální koupaliště v okolí: Vrbov, Vyšné Ružbachy, Aqua City Poprad. Historie: Červený Kláštor, Kežmarok, kaštieľ Strážky a taky jeskyně.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku