Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Štiavnické vrchy

možnosti Štiavnických vrchů pro ubytování

K všeobecnému popisu hor Štiavnických vrchů patří jejich umístění v Slovenském středohorí. Nejvyšší vrch se jmenuje Sitno a má nadmořskou výšku o něco vyšší než 1009 metrů. Jde o pohoří sopečného původu. Je složené taky z hodně druhů minerálů a rúd drahých kovů. V minulosti byli hojně těženy.

Kolem Štiavnických vrchů se nacházejí následovné pohoří: Pliešovská kotlina, Krupinská planina, Podunajská pahorkatina, Pohronský Inovec, Vtáčnik, Žiarska kotlina.

Mezi turistické atrakce patří samotní vrch Sitno s pěkným výhledem z rozhledny, více jezer kolem Banské Štiavnice - hlavní je Počúvadelské jezero. Zimní rekreace má zastoupení v lyžování.

Slovensko - území hor Štiavnické vrchy

mapa Slovensko dovolená Štiavnicke vrchy
  1. Sklené Teplice
  2. Vyhne
  3. Banská Belá
  4. Banská Štiavnica
  5. Hodruša - Hámre
  6. Štiavnické Bane
  7. Svätý Anton
  8. Sebechleby

Zde se dozvíte z popisu ubytovacích kapacit v chráněném území Štiavnických vrchů o možnostech ubytování. Prezentace postupuje podle seznamu uvedeného výše.

1. Sklené Teplice Slovensko - komfortní privátní ubytování

Sklené Teplice - komfortní privátní ubytováníPrivat je situován v lázeňské vesnici. Ubytování je poskytováno pro 8 lidi na přízemí a pro 3 osoby ve dvou apartmánech na patře. Apartmány mají vlastní vchod. Na přízemí jsou dva pokoje, kuchyň, krb v spol. místnosti, TV, různé hry, koupelna. Součástí apartmánů je kuchyň, koupelna, pokoj.

Blízké okolí: 500m vzdálené termální koupaliště, lyžování na nedalekých svazích, Parenica – jeskynný parní koupel, historické město Banská Štiavnica, Štiavnické tajchy, Počúvadlo, Hrad Šášov a Sitno a Zvolenský hrad, Svätý Anton, město Kremnica. Z lyžařských středisk Salamandra resort u Banské Štiavnice, Krahule a Skalka u Kremnice.

2. Vyhne Slovensko - hotel Sitno značen třemi hvězdičkami

Vyhne - hotel Sitno značen třemi hvězdičkamiWellness hotel je ľahko dostupný. Kapacita 264 lůžek v pokojích a apartmánech. Hotel nabízí služby šesti gongresových sál, dvou restaurací, terasy, denný a nočný bowlingový bar, altánek s grilem. Lázně a welness nabízejí: termální vodu, areál s vnějším bazénem. Hotel má pro zákazníky připravěné pobytová balíky jako Vánoce, Halloween, wellness pobyty (Trinity, Elixír života, Love story, 4 elementy, wellness na jednou noc, chvíle pro tebe).

3. Banská Belá Slovensko - ubytování na dětské farmě Gazdáčik

ubytování na dětské farmě GazdáčikFarma se nachází na polosamotě ve výšce 450 m.n.m. Specializují se na ubytování v soukromí pro školy a školky v přírodě. Organizují kolektivní výlety což je agroturistika šetřící přírodu.Farma je k dispozici taky pro firemní a společenské akce.

Turistické okolí: celoroční termální koupaliště Sklené Těplice, Vyhne, sliač, Jazerá a tajchy, lyžování - Banská Štiavnica, Morské oko, Žakýlsky hrad, kováčska vyhňa, kamenolom Banská Belá, hornické šachty, kostel Panny marie Škapuliarské.

4. Banská Štiavnica Slovensko - ubytování v penzionu Kremenisko

ubytování v penzionu KremeniskoNabízené jsou čtyři objekty pro ubytování. Můžete se ubytovat v studiích, apartmánech, pokojích s vlastními koupelnami a wc. Ze služeb je to restaurace, sauna, výřivý bazén. Penzion poskytuje výhody last minute nabídek. V okolí můžete vužít služeb, kouplání v jeskyni a koupališti, lyžování, turistika, objekto chráněny UNESCO v Banské Štiavnici.

Banská Štiavnica je historicky zajímavá. Je zde množství domů a muzeí zejména na téma hornictví.

5. Hodruša - Hámre Slovensko - Lux Ubytování Salamandra

Lux Ubytování SalamandraUbytování je v centru obce v luxusném bytovém domě. Apartmán je poblíž obchodu, bar, v létě koupaliště, tenisové kurty, futbalové ihřiště, v zimě kluziště, parkování u objektu. Kapacita - 4 osoby.

Lyžování v novém středisku Salamander s moderní sedačkovou lanovkou. Je to najjižněji položené zimní středisko se sedačkovou lanovkou. Další střediska: Ski Blanc Kolárová Ostrý Grúň, lyžařský vlek Kopanice.

6. Štiavnické Bane Slovensko - ubytování vila Vážka

ubytování vila VážkaVilu naleznete v rekreační oblasti u jezer Windšachtovné a Evičkino. Celoroční ubytování. Pokoje jsou dvoulůžkové a jednolůžkové s koupelnami a wc. Použijte taky kuchyň, kavárna s terasou, ohniště s posezením.

Veliké atrakce oblasti jsou přírodní jezera, jeskynní koupel, termální koupání, muzea a lyžování.

7. Svätý Anton Slovensko - Starý hostinec

Svätý Anton - Starý hostinecMůžete objednat ubytování ve dvou, třilůžkových pokojích a buňkách ( spolu 2 pokoje). Nabídku penzionu obohacují slevné vstupné do muzea, masáže v relaxcentru, prohlídka s průvodcem.

K pýche penzionu přináleží restaurace s kapacitou 35 míst. Mají třidset druhů slovenských jídel. Vhodná je pro menší seplečenské události. Na okolí kromně výše spoměnutých atrakcí naleznete Geopark Banská Štiavnica.

8. Sebechleby Slovensko - chata u lípy

Sebechleby - chata u lípyVhodné zařízení pro organizování společenských oslav, školení. Pokoje jsou nabýdnuty jako dvou až šestlůžkové. Vybavěné s TV, skříňkou, nočním stolíkem a lampou poskytují pěkné ubytování. Objednejte si taky manželský apartmán. V zařízení je taky kuchyň, koupelna s výřivou vaní, sauna.

Obec sebechleby leží na úpatí Sitna. Má významnou národopisní lokalitu v jedné z osmi vinohradníckých oblastí Slovenska. V centru vesnice se nachází kaple Sv. Urbana. Poblíž je sebechlebská vodní nádrž.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku