Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Oravská Magura

Zachovaná příroda, turistické zajímavostí - Hory Oravské Magury penziony Slovensko

Hory Oravská Magura se nachází na severním Slovensku u hranice s Polskou Republikou v povodí Oravy. Zvláštností tohoto pohoří jsou porosty bříz a lísek. Masiv je tvořen z pískovce. Nejvyšší vrch se jmenuje Minčol s výškou 1394 m n.m. Jíné vrchy se jmenují Paráč a Budín s podobní výškou. Mezi turistické střediska patří Tvrdošín, Zázrivá, Dolný Kubín. Oravská Magura se vyznačuje krátkymi dolinami. Turistické stezky vedou na vrcholy pohoří zejména z údolí Oravy. ochrana přírody se týče smrkových lesů s výskytem velkých šelem, dravců, sov.

Mezi oblíbené turistické cíle patří ski park Kubínska Hoľa. Neveliké lyžařské středisko ma čtyřsedačku a osm lyžařských vleků. Sjezdové tratě mají délku 13 km a proravěny jsou také běžecké tratě o délce 10 km.

Oravská Magura dělí Oravu na dolní a horní část. Hřebeny mají reliéf porostlý trávou a hojně borůvkami. Dolný Kubín je výchozím bodem na turistiku na Kubínskou hoľu a Chočských vrchů.

Dovolená v horské lokalitě Oravská Magura Slovensko

mapa hory Oravská Magura Slovensko
  1. Trstená
  2. Lokca
  3. Babín
  4. Hruštín
  5. Krušetnica
  6. Zákamenné
  7. Oravská Lesná
  8. Zázrivá

Dozvědte něco o možnostech ubytování ve vesnicích uvnitř chráněného území. Níže prezentujeme ubytovací zařízení podle seznamu uvedeného výše.

1. Trstená Slovensko - ubytování v hotelu Oravský Háj, Garden hotel a Resort

ubytování v hotelu Oravský Háj, Garden hotel a ResortHotelový rezort naleznete pod úpatím Skorušinských vrchů v údolí řeky Oravica. Okolí hotela spočívá v ihličnatém háji. V areáli se nachází zrekonstruované mlýnské kolo, komplex stylových domečků s názvami pohádkových bytostí, vitální svět, jízdernu, multifunkční hřiště a iné. Hotel pozestává z recepce, restaurace, baru s karaoké, zimní záhrady s kavárnou, detský koutek, krb, herny s biliardem, ping-pongem, šachmi a společenskými hrami, rokovací salónik pro 15 osob a konferenční sála s kapacitou do 80 osob, uzavřené parkoviště. Apartmány a pokoje nabízejí ubytování s koupelnou, chladničkou, TV, telefónem, WIFI internetem.

Území okolí je určeno pro milovníky horské turistiky, cykloturistiky. Můžete využít nekolik kilometrů běžeckých tratí. 1,2 km vzdálená Teplice nabízí upravěné lyžařské tratě, jiné jsou do 30 km. Nvštivte také termálné pramany Oravice a v létě Oravskou přehradu. S historii se můžete střetnout v skanzemu Zuberec, Galerii Márie Medvecké v Tvrdošíne, Oravský hrad. Nedaleké Polsko navštivte kůli trhůn v Jablonce anebo Nowém Targu.

2. Lokca Slovensko - dovolená v penzionu Lokca

dovolená v penzionu LokcaPenzion nabízí patnáct lůžek v pěti pokojích čtyř, tři a dvoulůžkových. Součástí pokojů je socialní zařízení, skříň, stolík, TV, společná kuchyň, wifi. Poblíž je pizzerie, bowling, restaurace a přímo v objektu je bar a obchod.

Obec Lokca je nejstarší z okolí. Nachádzí se zde nejstarší kultúrní památka z celého zamagurí, římsko - katolický kostel Nejsvatější trojice z roku 1665. Zajímavosti v okolí: Oravská přehrada, nejvyšší socha Krista na Slovensku, Oravská lesná železnice, Hviezdoslavova hájovna pod Babou Horou, Skanzen ve Vychylovce, moderní AQUAPARK v ORAVICIÍCH, zimní střediska Orava snow a Ski zábava, vory na orave, jízda na tanku.

3. Babín Slovensko - ubytování v soukromí

Babín - ubytování v soukromíDva pokoje s kapacitou osm lůžek je nabízeno celoročně. K vybavění patří WC - sprcha, kuchyňský kout, menší hala s TV - cd rádiem. Objekt má vlastní vchod. Možnost parkování pod přístřeškem. V okolí se nacházejí lyžařské vleky a jiné atrakce.

Obec Babín se nachází u chráněné oblasti. V chotári se nachází nekolik lokalit, které mají významní přírodní hodnoty. Jde o vodní tok Hruštínka, jezírko v alúviu Hruštínky mezi Hruštínom a Babínem, lesní porasty na Oravské Maguře v lokalite Pálenica, Prípor, Pod Skalitou. V okolí je hodně historických památek.

4. Hruštín Slovensko - ubytování na chatě Orava

ubytování na chatě OravaRekreační chata má polohu v překrásném prostředí oravské přírody u potoka Hruštínka asi čtyři kilometry od Hruštína. V tiché dolině Oravské Magury pojmenované "Zábava" je nabízen pobyt v ideálním prostředí pro rodiny s dětmi a celoročně.

Z vybavění spomenu společenskou místnost s FTV-sat, rádiem, terasu, kuchyň, pokoje v podkroví, wc a sprchový kout, posezení u krbu, vnější posezení s ohništěm, biliardový stůl. Možnost turistiky a cykloturistiky, lyžování, jízdy na koni, rybolov, vodní sporty, splavy, skanzeny.

5. Krušetnica Slovensko - penzion Pohoda

penzion pohoda - krušetnicaKromně ubytování penzion nabízí lyžařské vleky, noční lyžování, kluziště, suchá sauna, letní krytý bazén, tenisový kurt, horské minikáry, parkovací místa zabezpečené kamerovým systémem. Ubytování se dělí na chatovou část s třemi pokoji, soc. zařízeni a kuchyní. Část penzionu je s pokoji a apartmány. Součástí je TV, internet, socialni zařízeni, chladnička, balkón.

Výlety do okolí: Oravská přehrada, oravský hrad, túra na Babí horu, Pilsko, Meander park - Oravice, Jánošíkové díry, skanzen, Hviezdoslavova hájovna, lesní železnice, aqua relax - Dolní Kubín.

6. Zákamenné Slovensko - penzión Egeum

Zákamenné - penzión EgeumV létě je charakteristický region s Oravskou přehradou, turistikou a hubařením, historickými památkami. V zimně můžete využít služeb aqua parku, lyžařských středisk. Nejbližší lyžování je v středisku Ski seven vzdálenem jen 100 m. Součástí penzionu je půjčovna sportovních potřeb, moderní restaurace s picerií, bar, terasa, přístup na internet.

Ubytování má kapacitu 13 lůžek. Pokoje jsou zařízeny moderně s TV, WC a chladničkou. Domácí zvížata jsou povoleny pokuď neruší ostatní hosty.

7. Oravská Lesná Slovensko - dovolená v penzionu Kohútik

Oravská Lesná - dovolená v penzionu KohútikV penzionu jsou nabídnuty dvou až čtyřlůžkové pokoje. Všechny postele mají ortopedické matrace. Každý pokoj má vlastní koupelnu (umývadlo, sprchový kout, wc), TV s HDMI a USB vstupem a v celé budově včetně terasy je bezplatní wifi připojení na internet. Z jiných služeb je k dispozici restaurace, kongresové služby, relax centrum v přípravě, lyžárna, detský koutik.

Ubytování se nachází v obci Oravská Lesna v zimním středisku Orava Snow. 16 komfortně zažízené pokoje, terasa, altánek. Horská dovolená v létě i zimně.

8. Zázrivá Slovensko - chata Mária

Zázrivá - chata MáriaChata je situována na samotě v nadmořské výšce 800 m. Ubytování je s výhledem na Malou Fatru včetně vrcholů Velký a Malý Rozsutec. Celoročně v provozu. Chata je zažízena stylově s dřevěným nábytkem. Má kuchyň, wc, koupelnu, obyvák s krbem, sauna. Pokoje jsou tři. Na terase je vnější krb, altáne a posezení. Kapacita je 8 osob.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku