Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Slovenský raj

Přírodní krásy a ubytovací kapacity Slovenského raje dovolená

Horské pásmo v oblasti Spiše. Leží v severovýchodní části Slovenského Rudohoří. Nachází se zde krasová flóra, rokliny, vodopády, potoky. Nejvyšší vrchy pohoří jsou Veľká knola s výškou 1 266 m n. m., Havrania skala, Hanisková, Vahan, Barbolica. Hojně navštěvovaná dolina je Suchá Belá. Nejvyšší vodopád se jmenuje Závojský vodopád a měří 75 m. Nacházejí se zde i vodní plochy a 436 jeskýň. Veřejnosti je spřístupněna je Dobšinská ledová jeskyně.

Cestovní ruch se soustřeďuje v lokalitách s východiskem turistických trás: Čingov, Dedinky, Dobšinská ledová jeskyně, Geravy, Kláštorisko, Mlynky, Podlesok, Spišská Nová Věs, Stratená. Národní přírodní památky: Medvědí, Stratenská, Dobšinská ledová jeskyně.

Ubytování v pohoří Slovenského raje Slovensko

mapa hory Slovensko Slovenský raj
  1. Vernár
  2. Stratená
  3. Dedinky
  4. Mlynky

Popis ubytovacích lokalit v chráněném území Slovenského raje a možnostech horské turistiky. Prezentace ubytování je seřazena podle seznamu uvedeného výše.

1. Vernár Slovensko - ubytování v penzionu u Šimona

ubytování v penzionu u ŠimonaPenzion se nachází v Slovenském raji u obce Vernár a na úpatí rezervace Vernárska tiesňava. Může to být východiskový bod pro túry na Veľký Sokol, Suchou Belou, Průlom Hornádu, Kláštorská roklina a jiné. Z atrakcí můžete navštívit Dobšinská ledová jeskyně, vodní nádrž Dedinky, Vysoké Tatry, termální koupaliska a památky. V obci lyžařské středisko Studnička.

Ubytování je v 18 lůžkach a 3 přistýlkách. Některá pokoje jsou s balkonem, všechny mají TV, koupelnu. V objektu je společenská místnost s barem, krbem, Tv, jídelna, zimní záhrada, kuchyň, wc.

2. Stratená Slovensko - penzion Fenyves

Stratená penzion FenyvesPenzion se nachází v Slovenském raji v obci Stratená jen 4 kilometry od Dobšinské ledové jeskynľ. Slovenský raj má mnoho kaňanoů kde se můžete dostat jen prostřednictvím žebříku, řetěze, dřevěného můstka. Pěknou atrakcí je průlom řeky Hornád který má délku 16 km a hřebeny místami 300 m vysoké.

Penzion má 11 pokojů a k vybavění patří koupelna a TV-sat, restaurace s kvalitním menu. K penzionu patří terasa, bar s krbem a jiné služby - zabezpečení výletů.

3. Dedinky Slovensko - penzion Jozefína

Dedinky penzion JozefínaJedná se o vesnici Dedinky jako středisko cestovního ruchu v jižní části národního parku Slovenský raj. V obci můžete navštívit dominantu darokovo - klasistický kostel z roku 1853. U obce je vodní nádrž Palcmanská Maša. Je to východískovým bodem na túry v jižní části Slovenského raje.

Penzion má 2 samostatní vchody. Jeden z vchodů má dva podkrovné dvoulůžkové pokoje a koupelnu, dva dvoulůžkové pokoje s balkónem a koupelnu. Na přízemí je kuchyň, hala s krbem a TV. Druhý vchod má stejné složení jako první vchod s tým že v podkroví je jeden dvoulůžkový pokoj. Stravování je v hostinci u Pelleho.

4. Mlynky Slovensko - chata Viktória

Mlynky chata Viktória Havrania dolinaUbytování je u lesa na rozsáhlejší travnaté ploše vhodné na loptové hry, benbinton. K dispozíci jsou: futbalová a volejbalová lopta, badminton a společenské hry. Nabídka pomoci při plánování tur.

Penzion má tři pokoje se společným balkónem, z toho jeden s koupelnou a wc, jeden pokoj bez balkónu. Další dva pokoje mají společnou předsíň a koupelnu. Pokoje mají kuchyňské kouty s posezením. Na spodku je společenská místnost s krbem, TV, kuchyňskou částí a s východem na terasu. K dispozici je ještě sauna za poplatek, dvě garáže, vnější posezení s grilem. V blízkém okolí je rybník s mólem a lavicemi.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku