Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Veporské vrchy

dovolená ve Veporských vrších penziony

Veporské vrchy patří do celku Slovenského rudohoří. Nejvyšší vrch je Fabova hoľa s výškou 1 438,8 m n. m. Turisticky zajímavým cílem je vrch Klenovský Vepor o výšce 1 338 m n. m. Sousedé těchto hor jsou Nízké Tatry, Zvolenská kotlina, Stolické vrchy. Mezi veliké historické a i kulturní atrakce patří Černý Balog s úzkorozchodní Černohorskou železnicí. K dalším míst patří hora Poľana, vodopád bystré.

Dominantní oblastí je Polana a je nejvyšší vyhasnuté sopečné pohoří v dalekém okolí. Nejvyšší vrchy můžu spomenout Polana, Klenovský Vepor, Lubietovský Vepor, Hrb, Ponická Bukovina, Brusniansky grúň, Tlstý javor. Porost je složen se smíšeny lesy. Mezi chráněné přírodní výtvory patří Melichova skala, Kalamárka, Bátovský balvan, Jánošíkova skala.

Lyžařské střediska: Polana, Látky, Biele Vody a Detvianska Huta, Kokava nad Rimavicou, Háj, Linia. V létě jsou využívany letní koupaliště v Detvě, Hriňové a Podbrezové. Délka cyklotras se pohybuje kolem 320 km. V oblasti kolem Detvy jsou skalní stěny vhodné k lezení. V hodně vesnicích se zachovala tradiční lidová architektura, ku příkladu Detva, Polomka, Helpa Červená Skala.

Ubytování na Slovensku - pohoří Veporské vrchy

mapa Veporské vrchy Slovensko
  1. Pohronská Polhora
  2. Hronec
  3. Čierny Balog
  4. Látky
  5. Detvianska Huta
  6. Hriňová

Popis ubytovacích kapacit v chráněném území Veporských vrchů a možnostech dovolené. Prezentace je řazena podle seznamu výše.

1. Pohronská Polhora Slovensko - ubytování v chatě Pšenično

Pohronská Polhora - ubytování v chatě PšeničnoPrivátní chata se nachází u vesnice. Celková kapacita je 6 lůžek - tři dvoulůžkové pokoje. K vybavění patří krb, kuchyň, spol. místnost, ohniště, altánek, rádio

2. Hronec Slovensko - ubytování v ubytovni Poniklec

ubytovna PoniklecK vybavění ubytovny patří pokoje s TV, koupelnou. U objektu je parkoviště, garáž, grill, ohniště, záhradní restaurace, terasa, dětský koutek. Sportovní vyžití: posilovna, volejbalové a futbalové hřiště, tenisový kurt, stolní tenis, jízda na koni, rybolov, půjčování sportovních potřeb. Kongresové služby a přístup na internet.

3. Čierny Balog Slovensko - dřevěná vesnice

Čierny Balog - dřevěná vesniceUbytování je komfortní v chatě v regionu Horehroní. Kapacita je 6 lůžek a 4 přistýlky. Na přízemi je spol. místnost s kuchyní a TV, místnost krbem, sauna a wc. Na patře jsou pokoje, koupelna a apartmán.

Blízké okolí: lyžařský vlek, Černohorská železnice, Dobročský prales, lyžařské středisko Mýto pod Ďumbierom, Tále, Chopok, golfové ihřiště, Bystrianska jeskyně, lyžařské středisko Hriňová.

4. Látky Slovensko - hotel Royal ****

Látky - hotel RoyalHotel je situován v horskom centru v Podpolianskom regiónu v nadmořské výšce 950 m. Součástí hotela jsou bungalowy a chatky. Společenské prostory hotela jsou vhodné na události různého rozsahu. K vybavění patří herna, vzdušní hokej, stolní futbal, šípky, simulátor motocyklu, stolní tenis, fitnes, bazén, masáž, hydromasáž. Půjčování skútrů a kol.

Hotel disponuje dvoulůžkovými pokoji s koupelnami, apartmány. U hotela je zasněžován lyžařský svah s dvomi vleky. Pro relax nabízejí saunu, masáže, bazén, hydromasážní vanu.

5. Detvianska Huta Slovensko - škola v přírodě

Detvianska Huta - škola v příroděObjekt je situován v nadmořské výšce 860 m.n.m. Prostory jsou vhodné na rekreaci, školení, podujetí, lyžařské kurzy. Ubytování je pro 60 hostí. Pokoje mají dřevěný obklad, předsíň, umývadlo. U objektu je trávnaté ihřiště, altánek, prolízky, posezení u ohně.

6. Hriňová Slovensko - penzión Anka ***

Hriňová - penzión AnkaUbytování je v centru Hriňové. Ze služeb patří k samozřejmosti restaurace, wellness. Ubytovací pokoje jsou dvou a třilůžkové a apartmány. Koupelna, fén, wc, TV je součástí každého pokoje. Ke spokojenosti hostí přispívají taky služby: sauna, fitnes, velnes, masáže.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku