Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Vihorlatské vrchy

ubytovací škála Vihorlatských vrchů

Sahají až na území Ukrajiny od Humenného po Užhorod. Je zde zřízena chráněná krajinná oblast. Nejvyšší vrch je Vihorlat s výškou 1 076 m.n.m. Jde o dost nedodčené prostředí. Sousedmi jsou: Východoslovenská nížina, Ondavská vrchovina, Laborecká vrchovina a Bukovské vrchy. Významní vrchy: Popričný, Nežabec, Motrogon, Sninský kameň, Kyjov, Fetkov, Velká Vavrová a Horka. Porosty mají pralesovitý charakter, některé rostliny jsou zde jediněčné. Významní přírodní rezervace: Pod hrabinami, Vihorlatský prales, Ďurova mláka, Motrogon a Podstavka. Jde o nejzachovalejší sopečná pohoří na Slovensku.

Cestovní ruch se soustřeďuje v lokalitách lyžařských středisk Porúbka, Koromla, Snina, Petrovce, Podhorod a Inovce. V létě je zajímavá rekreační oblast Vinianské jezero. Zajímavé jsou pobyty v hájovnách spojeny s lovem divoké zvěře anebo rybolovem.

Ubytování v pohoří Vihorlatských vrchů - Slovensko

mapa dovolená Slovensko Vihorlatské vrchy
  1. Zemplínske Hámre
  2. Mořské oko
  3. Kaluža
  4. Vinné

Popis rekreačních lokalit v chráněném území a možnostech turistického vyžití. Prezentace ubytování jde podle seznamu uvedeného výše.

1. Zemplínske Hámre Slovensko - ubytování penzion Luki

Zemplínske Hámre - ubytování penzion LukiJe to nově postavěn penzion s kapacitou 5 x dvalůžkové pokoje s přistýlkami a apartmán. Každý pokoj má koupelnu, TV. K dispozici je 32 místní salónik. Letní terasa je u potoka. Objekt je pokryt wifi signálem na internet.

Možnosti v okolí: Sninské rybníky, Zemplínska Šírava, Domaša, Krytá plavárna Humenné, lyžování na vleku Parihuzovce, Danová, Chlmec. Horské túry můžete realizovat na Sninský kámen, Vihorlat, Mořské oko. V obci je bazén pro dospělé a děti, tenisové kurty, sauna, multifunkční hřiště.

2. Mořské oko Slovensko - chata Mořské oko

chata Mořské okoTato chata se nachází jediného jezera Vihorlatských vrchů Mořské oko. Chata je z části srubového charakteru. Kapacita ubytování je poskytnuta v dou a třilůžkových pokojích (26 lůžek + 9 přistýlek). Na přízemí je bar. Chata neposkytuje stravovací služby. Nejbližší restaurace je vzdálena 10 km v Remetských Hámrech.

Chata je celoročně v provozu. Túry v okolí: Sninský kámen, Malé Mořské oko, Vihorlat, jiné půldenní túry.

3. Kaluža Slovensko - hotel Chemes

hotel Chemes KalužaSlouží jako ozdravně-rehabilitačné středisko u vodní nádrže Zemplínska Šírava. K službám patří vlastní parkoviště, kryté ohniště, minigolf, volejbal, vnitřní bazén, sauna, telocvična, fitniscentrum, vodoléčba, elektroléčba, internetový kout, restaurace, denný bar, dětský koutek. Ubytování zajišťují ve dvou až čtyřlůžkových pokojích a apartmánech. K dobrým ubytovacím službám přispívá vybavění pokojů (TV, psací stůl, va apartmánech lednička).

Ve volném času si můžete plánovat výlety v Vinnímu jezeru, Vinianskému hradu. Jízdu na kole k Mořskému oku. Túry na Vihorlat, Sninský kámen.

4. Vinné Slovensko - penzion Dolina

penzion Dolina VinnéPenzión poskytuje ubytování v luxusních pokojích a apartmánech. Z penzionu je výhledn na umělou vodní nádrž Zemplinskou Šíravu. K dispozici je jedenáct pokojů s možností přistýlky s vybavěním TV, koupelna, balkón. Luxusní apartmán je klimatizován s dvěmi ložnicemi, obývacím pokojem, koupelnou. Sto místní restaurace, myslivecký salónik s šestnásti místami, konferenční místnost pro třidset účastníků.

Nedaleká vodní nádrž poskytuje výborní podmínky na letní dovolenou. K tomu přispívá taky sto slunečních dní v roce s množstvím tropických dnů. Mnoho doplňkových služeb na plážích. Pro milovníky kavalitního vína je vytvořena vinní stezka po krajích Tibavy a Tokaja. Jízda na koních.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku