Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Volovské vrchy

Cestovní ruch Volovských vrchů penziony Slovensko

Nejvěčší část horského pásma ze Slovenského rudohoří. Nejvyšší vrch je Zlatý stôl o výšce 1 322,4 m n. m., okolní vrchy od 800 do 1200 m.n.m. Obklopěné jsou Hornádskou kotlinou, Černou horou, Košickou kotlinou, Slovenským krasem, Rožňavskou kotlinou, Revúckou vrchovinou, Stolickými vrchy, Spišsko-gemerským krasem. Nachází se zde taky chráněné vtáčí území.

Cestovní ruch se soustřeďuje v lokalitách Medzev, Gelnica, Košice. V severozápdní části jsou rekreační oblasti u vodní nádrže Palcmanská Maša. Jiné turistické střediska jsou Uhorná s vodní nádrží, Smolník, Štós - lázně, lyžařské středisko Plejsy, Jahodná, okolí vodní nádrže Ružín (Opátka, Košické Hámre, Košická Belá). Vodství: řeka Hornád, Bukovecká a Ružinská přehrada.

Volovské vrchy Slovensko

mapa Volovské vrchy Slovensko
  1. Košická Belá
  2. Gelnica
  3. Smolník
  4. Krompachy
  5. Švedlár
  6. Nálepkovo
  7. Dobšiná

Popis ubytovacích lokalit v chráněném území Volovských vrchů a možnostech turistiky, cykolturistiky. Prezentace ubytování jde podle seznamu výše.

1. Košická Belá Slovensko - ubytování v hotelu Dam

ubytování v hotelu DamHotel je vzdálen 18 km od Košíc na úpatí Košického lesa, východní části Volovských vrchů. Komplex hotela je složen z hotela a dvou bungalovech. V nabídce jsou dva, tři, jednolůžkové pokoje, apartmán. Vybavění pokojí je s koupelnou, TV, balkónem. Kromně restaurace je k dispozici letní rošt, kavárna, bar, myslivecký salón s krbem, rehabilitační centrum.

Můžete sportovat na futbalovém hřišti, tenisovém kurtu, hrát volejbal, kluziště, spoločenské hry. Okolí je vhodné ma mysliveckou turistiku. V blízkosti je vodní přehrada Ružín s vodním vlekem, lyžařské střediska Plejsy a Jahodná.

2. Gelnica Slovensko - ubytování v penziónu Erihof

Gelnica ubytování v penziónu ErihofV tomto případu jde o ubytování v soukromí. Může to být východiskový bod na spoznávání Spiše. Ubytování pro 10 hostů u Thurzovských rybníků. Každý pokoj má koupelnu a Tv, snidaně na objednávku. Z jiných služeb penzion zabezpečí slevu ve dodním světě - amfitiater Gelnica, odvoz k lyžařským střediskám, zapůjčení sportovních potřeb. Nabídka dvoulůžkových pokojů s přistýlkou. V objektu je kavárna s restaurací.

Atrakce v okolí: koupaliště Zlatník, vodní svět Sivec, hubárčení v okolí, vodní nádrž Ružín, bobová dráha Košice, plavárna Krompachy, ZOO Košice a Spišská Nová Ves, lyžařské střediska Plejsy, Gelnica - šibenický vrch, Jahodná, Nálepkovo, Rittenberg, Čingov, Hnilčík, Mlynky.

3. Smolník Slovensko - ubytování v penziónu Mach

Smolník - ubytování v penziónu MachNachází se v Hnilické dolině. Je to útulně vybavěná historická budova v centru starého hornického městečka. Penzion nabízí ubytování ve dvou dvoulůžkových a třech třilůžkových pokojích s minibarem, TV, internet, koupelna a wc. Přímo v budově se nachází kavárna Espresso.

Zajímavosti ve vesnici: Budova někdejšího hornického inšpektorátu, baroková kaple sv. Jána Nepomuckého, Holmiková kaple, barokový evanjelický chrám, kaple Navštívění Panny Marie, kaple sv. Jozefa Robotníka, kostel sv. Kateřiny Alexandrijské, památník poslední vytažené rudy, chrám Záštity Presvaté Bohorodičky, Tereziánska štôlňa, Trojičný sloup.

4. Krompachy Slovensko - ubytování v penziónu Hanka

Krompachy - ubytování v penziónu HankaNaleznete jej na okraji města v tiché části kolem 450 m od známého lyžařského střediska Plejsy. Od sud se můžete dostat k penzionu přímo na lyžích. V okolí jsou zajímavé přírodní krásy jako Spišský hrad, Dřevěník, Slovenský raj.

Vybavění: devět pokojů s koupelnami a wc, TV, internet, kino. U objektu je samostatní domek s jedným pokojem, koupelnou TV, kinem, kuchyní. K dispozici je samostatní pokoj na odkládání sportovních potřeb. Střežené parkoviště.

5. Betliar Slovensko - dovolená v penziónu Berónka

Betliar - dovolená v penziónu BerónkaPenzion nabízí ubytování a stravování v historickém stylu. Je poblíž města Rožňava a jen 300 m od historického zámečku Andrássyovců s rozlehlým parkem zapsaném v UNESCO. K objektu patří restaurace a salónik pro spoločenské události. Ubytování je možné v sedmích pokojích s koupelnami, střežené parkování.

Hlavní atrakcí je zámeček Betliar. Území Gemera sousedí s Muráňskou planinou, Slovenským rajem, Slovenským krasem. Gemer má dějiny spojené s šlechtickými rody Bebekovců, Andrássyovců a později Coburgovcú. Zdejší obyvatelství obyvateľstvo bylo vystavěné pustošivým nájezdům Turků, kteří ovládali toto území více než 150 let.

6. Nálepkovo Slovensko - dovolená v apartmánu Sar - San

Nálepkovo - dovolená v apartmánu v NálepkověPenzion nabízí ubytování v prostředí Spišskogemerského krasu. V létě je možnost vodních sportú na přehradě Ružín a Dedinky. V zimně je zajímavé lyžařské středisko za vesnicí anebo o něco dál Mlynky - Biele Vody a Hnilčík.

Ubytování je nabízeno v čtyřech samostatních apartmánech. Vybavění: balkón anebo terasa s posezením, koupelna, televize, kuchyň.

7. Dobšiná Slovensko - chata Rik

Dobšiná chata RikNachází se na okraji městečka v záhradě rodinného domku. Blízké okolí: přehrada Palcmanská Maša, planina Geravy, vesnice Dedinky, Stratená a Mlynky, Havraní skala a Dobšinská ledová jeskyně. V zimně je možné lyžování ve městě - lyžařský vlek a jinde - Mlynky - Biele vody, Dedinky a Vyšná Slaná - Július. Historické památky: Betliar, Krásna Hôrka, Levoča, Spišský hrad. Jeskyně: Ochtinská aragonitová, Gombasecká a Domica.

Ubytování je s pěti lůžkami. Samostatní pokoj je na patře, dolu je spol. místnost s TV, krbem a kuchyńským koutem, koupelna, hojdačky pro děti. Parkování v uzavřetém dvoře. Posezení u ohniště.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku