Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Hory  >>  Západní Tatry

Horské atraktivní zajímvosti - penziony hotely Západních Tater Liptov

Jsou to podcelkem Tater s nejvyšším vrchem Bystrá s nadmořskou výškou 2 248,4 metrů nad mořem. Západní Tatry sousedí s Východními Tatrami, Podtatranskou kotlinou, Chočskými vrchy a Podtatranskou brázdou.Tito hory patří do systému jadrových pohoří. Mezi národní přírodní památky patří jeskyně vhodné jen na speleologickou činnost. Jsou to Brestovská, Bílá, Medvědí a jeskyně Dúpnica. Turistické trasy vedou dolinami a hřebeny vrchů.

Cestovní ruch se soustřeďuje v lokalitách Zverovka, Brestová, Žiarska chata. Zimní střediska se nacházejí na okraji pohoří. Jde o některé vesnice. Vyskytuje se zde západokarpatská flóra s chráněnými rostlinami. Z vodství můžeme spomenout horské plesa, potúčky stékající z dolin do řek Váh, Orava, Dunajec.

Ubytování Západní Tatry Slovensko

mapa Západní Tatry Slovensko
  1. Podbanské
  2. Račková dolina
  3. Žiarska dolina
  4. Bobrovecká dolina
  5. Zuberec

Popis ubytovacích míst v chráněném území Západních Tater a možnostech především horské dovolené. Prezentace je seřazena podle seznamu uvedeného výše.

1. Podbanské Slovensko - grand hotel Permon

Podbanské - grand hotel PermonHotel se může pochlubit nejvěčším wellness centrem na Slovensku. Je situován v podhorské vesnici Podbanské pod známým Slovenským štítem Kriváň. Jsou poskytovány různé akce a balíčky pro děti a rodiny (top akce, wellness pobyty, pobyty na léto a zimu). Ubytování je v jedno, dvoulůžkových a rodinných pokojích, apartmánech a dependence chata. Všechny pokoje mají koupelnu, TV, rádio, telefón, trezor, minibar, chladnička.

K vybavění ještě patří restaurace s renomovaným šéfkuchařem, lobby bar, denní a noční bar. K wellness patří pět rajských nabídek - sauna, aqua, kids, spa, beauty. Pro kongresy má hotel připravěných osm místností a salóniků.

2. Račková dolina Slovensko - chata Račkova

Račková dolina - chata RačkovaUniverzální chatové ubytovací zařízení. Má dostatek příležitostí na rodinnou dovolenou, konferencií, oslav, táborů, škol v přírodě. Chata poskytuje různou kvalitu ubytování v dvaceti pokojích. Stravování zajištuje restaurace anebo bufet u recepce. Jsou zde porostory pro uspořádaní konferencí s pianem a technickým vybavěním.

K doplňkovým službám patří herna se stolním futbalem a tenisem, ribstol, TV, společenské hry. U objektu se nachází volejbalové hřiště, nízké laná, pískoviště, ohniště.

3. Žiarska dolina Slovensko - Žiarska chata

Žiarska dolina - Žiarska chataChata je situována ve velmi navštěvované dolině nejen Západních Tater. Je to výhodná poloha na realizování tur po okolitých hřebenech s výškou nad 2000 metrů nad mořem. Chata byla srekonstruována v roce 2006. Nabízí ubytovací a stravovací služby v turistické ubytovni. Má 13 dvou a čtyřlůžkových pokojích. Sociální zařízení jsou spoločné. Dva pokoje mají vlastní koupelnu.

4. Bobrovecká dolina Slovensko - horský hotel Mních

Bobrovecká dolina - horský hotel MníchHotel se snaží přispůsobit své služby širší klientele. Pěkné okolí přispívá ke kvalitě dovolené pod vysokými horami. V zimně můžete využít blízký vlek, lyžařské středisko Jasná - Chopok, aqua parky. Hotel poskytuje ubytovací, stravovací a relaxační služby. Zvláštností je posezení u ohniště v areálu stylové pustovne Starého Mnícha - samostatní část restaurace. K restauraci patří dobové humno.

Hotel má kapacitu 46 lůžek, apartmány, srubové chaty a rodinnou chatu. K zábavě přispívají tenisový kurt, maxi šachy, stolní tenis a biliard, sauna a vířivá vana. Na okolí se nacházejí jeskyně, termální koupaliště, aqua parky, lyžařské střediska.

5. Zuberec Slovensko - ubytování u Stana

Zuberec - ubytování u StanaUbytování je poskytováno ve dvou objektech - rodinném domě a penzionu. V rodinném domě je k dispozici jedno podlaží s třemi pokoji, kuchyní, sociálním zařízením. V rekreačním penzionu jsou k dispozici apartmány. Využít můžete altánek a záhradní gril.

Okolí je vhodné na zimní a letní turistiku. Blízké jsou termální bazény v Oravicích. Na malém území nabízejí okolní Roháče přírodní krásy, skalnaté štíty, vodopády a plesa.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku