Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Košice

popis turistické lokality a města Košic Slovensko

Košický region - východní Slovensko leží na Košické kotlině. Kolem je více pohoří: Slovenské rudohoří, Černá hora, Volovské vrchy, Slanské vrchy. Tito hory poskytují vhodné podmínky na turistiku. V létě jsou navštevované vodní nádrž Ružín a ku příkladu klimatické lázně Štós.

Historické město Košice se nachází na západě Košické kotliny. Protéká jim řeka Hornád. O neco níže leží pohoří Slovenský kras s Jasovskou jeskyní. Košická oblast se někdy nazývá Abov. Historie je zajímavá od roku 1920 kdy severní část zabralo Česko - Slovensko a jižní Maďarsko. Po ukončení 2. světové války se Abov stal součástí Košického kraje.

Mezi zajímavosti Abova patří město Košice, dále pak Zádielska soutěska a Turniansky, Skárošský hrad a studenovodní herliansky gejzír. Koupání lze provázet na Ružíně, gečovské štěrkoviště při Canine, teplý pramen ve Vyšné Myšli. Turistika a lyžování v Slanských a Volovských vrších.

Město Košice se stalo Europské hlavní město kultury 2013. Koná se zde nejstarší maratón v Europě. První písomní zmínka je z roku 1230. Historické centrum bylo opevněno hradbami. Dnes jsou zde jen historické budovy a tvoří nejvěčší městskou památkovou rezervaci Slovenska. Navštivte Dóm svaté Alžbiety, Dom umění, Katovu baštu, Dolní bránu, Baštu na Krmanové ulici, Jakabov palác, Dominikánsky klášter a kostel, Miklušovu věznici, uličku řemesel. Moderní Košice nabízejí velikou ZOO a botanickou zahradu, dětskou železnici v Čermeľském údolí, státní divadlo.

Kontakt: zdroj internet

ubytování Košice

hotel Ambassador Košice Slovensko

hotel Ambassador Košice SlovenskoLuxusní hotel Ambasador naleznete v historickém centru. Nabízejí komfortní pokoje, příjemnou restauraci Diplomat, nekuťáckou kavárnu Café Ambassador, kuřáckou kavárnu Café Bayer, konferenční a banketovou sálu, relaxační prostory. Nabízejí pobytové balíčky. Restaurace je klimatizována se 40 místami. Součástí je letní terasa a átrium hotela.

Kapacita pokojů je 41 lůžek. Pokoje jsou klimatizovány a jednoa dvoulůžkové. K vybavění patří trezor, koupelna, wc, lednička a minibar, telefón, TV, připojení k internetu.

Boutique hotel Bristol Košice Slovensko

Boutique hotel Bristol Košice SlovenskoLeží v centru Košíc. Byl taky oceněn za kvalitu. Je vybavěn nejmodernější technologií jako Klimatizace, vysokorýchlostní internet, střežené parkoviště, Římské lázně. Poskytnuto je 32 pokojů v 4 kategoriích jedno a dvoulůžkových. Využijte služeb restaurace Allegro s Italskou kuchyní. Kapacita je 20 hostů. Pro neformální pracovní střetnutí je k dispozici Lobby bar. Kongresová sála je pro 20 osob. Má moderní vybavění.

Ze služeb spomenu čištění odevů, změnárna, internet, úschova zavazadel, transfer z letiště. Lahůdkou jsou Římské lázně: sauna, parní koupel, perlička, Vital bar, masáže, relaxační bazén.

hotel Double Tree by Hilton Košice Slovensko

hotel Double Tree by Hilton Košice SlovenskoPoloha je přímo v centru města. Nabízí 170 pokojů včetně 10 apartmánů, vysokorýchlostní internet, množství společenských prostorů, vernostní program, monitorovaný parkovací prostor. Letiště je vzdálené kolem 15. minút. Restaurace je klimatizována o kapacitě 80 míst se středomorskou a mezinárodní kuchyní. Společenské prostory mají kapacitu 450 osob.

K nabidce patří business centrum, fitness, sauna, vířivka a masáže, lobby bar se živou hudbou, kavárna Slovan, kasíno, obchodní pasáž.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku