Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Kysuce

ubytování Kysuce Slovensko

Tato strana je věnována širšímu poledu na turistický ruch, od ubytování po různé atrakce v oblasti Kysúc - Slovensko. Stejnojmenná oblast se nachází na severozápadním Slovensku. Hraničí s Polskou (na severu) a Českou (na západě) republikou. Je součástí okresů Čadca a Kysucké Nové Mesto. Je to hornatý region s horskými loukami, pastvinami, lesy, malými usedlostmi dřevěných domků.

Horské oblasti tvoří Kysucké a Střední Beskydy, Javorníky, Kysucká vrchovina. Hlavní řeka je Kysuca s mnoha přítoky a vlévá se do řeky Váh. Nejvyšší vrch je Veľká Rača s nadmořskou výškou 1 236 metrů. Některé části území byly osýdlené již slovanským obyvatelstvem.

Naše doporučení: chata Gabrielle Oščadnica Slovensko

chata Gabrielle Oščadnica V centru Oščadnice nedaleko lyžařského vleku je situována tato chata. Celoroční dovolená v srubové chatě. Kapacita je 8 lůžek v dvoulůžkovém pokoji a dvou třilůžkových pokojích. Jeden pokoj má balkón. Objekt má dvě koupelny, kuchyň, káblová TV, vířivka, infrasauna, krb. Okolí: Snow paradise Veľká Rača, letní bobová dráha, muzeum Kysucké vesnice, zámky, hrady.

Kontakt: zdroj internet

Turistické zajímavosti v regionu Kysuce Slovensko

Informace soustřeďuji podle nejbližších atraktívních míst k ubytovacímu zažízení. Tato strana se věnuje globálním turistickým informacím v regionu Kysúc Slovensko. Kysuce mají vhodné přírodní a geografické podmínky na zimní a letní turistiku.

Turizmus v zimním období se soustřeďuje v lyžařských střediscích. Velice dobře vybavěné je Snow paradise Veľká Rača Oščadnica Slovensko. V součastné době nabízí tři sedačkové lavky. Pro běžecké lyžování je vytvořena Kysucká magistrála. Menší lyžařské středska spomenu: Makov, Turzovka, Vysoké nad Kysucou, Klokočov, Kysucké Nové Mesto.

Letní turistika nachází své uplatnění v dobře značených horských turistických stezkách. Kysucká cyklomagistrála vede všemi střediskami cestovního ruchu. Zavede vás ku příkladu do Korne - vývěru lehké ropy na povrch, skalním koulám, skanzenu v Nové Bystřici a vodní nádrži, úvraťové železničce, turistickým rozhlednám.

Za zmínku stojí Kysutská galerie a zámeček v Oščadnici, obec Vychylovka se skanzemem Kysucké dediny a úvarťové železnice.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku