Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní stránka  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Orava  >>  Nižná na orave

Nižná na Orave Slovensko

Území vesnice Nižná bylo osýdlené již v 13. století. Výrazněji se rozvíjí od 15. století kdy zde přibývají noví obyvatelé. 16. století bylo poznamenáno škodami vesnice cizími vojsky a živelnými pohromami. Pro turistický ruch je zvláště zajímavá okolní příroda. Okolní vrchy dosahují výšky 560 až 1222 m. n. m. Obec leží na východních svazích Oravské Magury - Slovensko. Mohutné útesy vrchu Ostražnice nad vesnicí poskytly vhodné podmínky pro vznik hradiště v mladší době bronzové.

Zajímavostí je také řeka Orava s její levostrannými přítoky. Významným je Studený potok. Pokládá se za divokou horskou bystřinu. Zachována čistota řek patří k nejčistším na Slovensku. Historickou zajímavostí ze 17. století je zřícenina železárny Františkova huť. Jinou atrakcí je blízké lyžařské středisko Uhliská. V Nižné můžete ještě navštívit krytou plovárnu a tenisové kurty.

Kontakt: zdroj internet

Ubytování Nižná na Orave

Chata Blava Nižná Slovensko

Chata Blava Nižná Slovensko Chata poskytuje pohodlné ubytování situované v krásné oblasti střední Oravy. K dispozici je několik pokojů vybavených koupelnami, konferenčním stolem a židlemi, Tv a některé i kuchyňkou. V přízemí se nachází restaurace s krbem. Kapacitu má 30 osob. Je zde ještě bar a domácí kino. Společenská místnost je propojena s kuchyní. Ven si můžete posedět u zahradního grilu a menším bazénu. Při nepříznivém počasí na túry si můžete uvnitř zahrát kulečník. Penzion je přizpůsoben pro pořádání menších společenských akcí. K dispozici je menší wellnes kde najdete saunu a menší bazén s vířivkou. Parkoviště je oplocené.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku