Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Orava

Dovolená Orava Slovensko

Tady přináším přehled zvláštností zajímavých pro turistický ruch v Oravském regionu Slovensko. Bližší informace poblíž ubytování v dané lokalitě naleznete podle odkazů k těmto stranám. Orava se rozprostírá v povodí stejnojmenné řeky. Osídlování začalo již v době kamenné. Region leží v severozápadní části Slovenska u hranice s Polskem. Obkjolesují ho hory Západních Tater, Chočských vrchů, Veľké Fatry, Malé Fatry, Kysuckých a Oravských Beskyd. Nejvyšším vrchem je Baníkov v Západních Tatrách.

Můžete se ubytovat: Chaty v Ráztoke Zuberec - typ na ubytování na Slovensku

Chaty v Ráztoke Zuberec Objekty se nacházejí u obce Zuberec v Západních Tatrách severní Slovensko. Jedna chata má kapacitu 8 lůžek a 2 přistýlky, společenská místnost. Koupelna je společná. Prostředí je vhodné na aktivní dovolenou na Slovensku.

Kontakt: zdroj internet

turistické atrakce uvnitř regionu Orava Slovensko

Důležitou atrakcí oblasti je čistý horský vzduch a hory. K přírodním krásám se řadí Slanický a Vtáčí ostrov, Roháče, Klinské řašeliniště, Babí Hora. K historickým památkám patří Oravský hrad. Oravská přehrada je atrakcí letního období. Jsou zde výborní podmínky na vodní sporty, jachting, windsurfing, člnkování, plavání. Kolem těchto atrakcí se soustřeďují dovolenkové centra s ubytovacími možnostmi.

Zimní období nabízí klímu výše položených oblastí s dostatkem sněhu. Roháče se Spálenou dolinou jsou topem pro lyžování, snowboarding. Další lyžařské střediska: Ski Krušetnica, Podbiel, Oravice - Vitanová, Kuzmínovo - Dolný Kubín, Kubínska Hoľa, Zakamenné - Kýčera, Rabčice, Oravská Lesná, Novoť, Oravské Veselé, Gruniky - Sihelné, Slaná Voda, Polhorský Hrádok, Nižná Uhliská, Brezovica, Oravský Podzámok, Oravská Lesná, Lúčivná, Skipark Oravice, Zuberec.

Muzea a památniky: Oravský hrad, Slanický ostrov umění, Art galerie Schurger, Galerie Marie Medvědské, Oravská galerie, Galerie lidového řezbařství, Muzeum obce Oravská Jasenica, Hvězdoslavove muzeum, Památní dům Martina Kukučína, Florinov dům, Malé podbielanské etnografické muzeum, Muzeum oravské vesnice, Antique staržitnosti - galerie, množství kostelů.

Plavání a vodní svět: Aqua - relax Dolný Kubín, Termální aqua park Oravice, Krytá plavárna Nižná. Sportoviska: množství futbalových a multifunkčích ihřisk, moderní golfové hřiště.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku