Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Podpolaní

doporučené Slovensko Podpolaní

hotel Detva v Detvě Podpolaní Slovensko

hotel Detva v Detvě Podpolaní SlovenskoNachází se ve městě Detva, které si dosud zachovává lidové tradice. K dispozici je budova Gazdovský dvůr kde můžete využít služeb masážného salónu, prostory pro školení, wifi internet, prodej spomínkových předmětů, praní a žehlení, room servece, buzení hostů, změnárna, kdeřnictví. Ubytovat se je možné v dvoulůžkových pokojích s koupelnami, telefon, radio, lednice, TV. Apartmány jsou děleny na velký a malý apartmán. Vybavění je stejné jako u pokojů. Mají věčší rozlohu.

Můžete využít restauraci, cukrárnu, kavárnu, denní bar, noční vinárnu s pořádáním diskoték. Ubytování v dobré lokalitě s množstvím bezprostředních služeb.

Kontakt: zdroj internet

Přírodní památky, zajímavosti v Podpolaní Slovensko

Dominantou oblasti je vrch stratovulkán Poľana s výškou 1 458 m.n.m. Patří mezi nejvyšší vyhasnuté sopky v Europě. Přírodními zajímavostmi jsou skalní soutěsky tvořeny právě sopeční činností vrchu Poľana. Vyjdou si zde na své skalolezci. Další zajímavosti jsou Vodopád Bystré, Bátovský balvan, Jánošíkova skala. Podívejte se do Podpolanského muzea v Detvě. Mapuje lidovou kulturu Podpolaní.

Přírodní památky a zajímavosti v chráněném území Podpolaní Slovensko: Buk pod Širokou, Dobročský prales, Havranie skaly, Horná Chrapková, vrch Hrb s výškou 1225 m n.m., Hrochotská dolina, Jánošíkova skala, Kaľamárka, Kamenistý potok, Melichova skala, Mičinské travertíny, vrch Poľana o výšce 1459 m n.m., Predajnianske vodopády, Vodopád Bystrô.

Lyžařské střediska: Poľana, Bílé Vody, Detvanská Huta, Látky - Mláky, Látky - Polianky, Látky - Prašivá, Látky - Zemědělské družstvo, Kokava nad Rimavicou - Háj, Sihla, Čierny Balog, Hronec, Valaská, Osrblie. Pro letní turistické aktivity můžete využít koupaliště v Detvě, městské lázně Zvolen, termální koupaliště v Kováčové, Sliači, Banská Bystrica, Brezno, vodní nádrž Ružiná a Divín. Skalozelecví se rozvíjí v regionu Kaľamárka. Možnosti jízdy na koni anebo westernové jezdění, Čiernohronská úzkokolejná železnička - Čierny Balog, vyhlídkové lety, tenisové kurty.

První poznatky o osídlení území jsou z bronzové doby. Z 13. století se zachoval Vígľašský hrad vlatněn Vígľašským panstvím. Hutnictví bylo rozvinuto v obcích Hronec, Osrblí, Tři Vody - zde je technická památka Vysoká pec. Navštivte Hriňovské lazy - terasovité pole, salaše roztrousené po loukách. Zachované domečky reprezentující lidovou architekturu se nacházejí zejména v oblasti Vrchy. Město Detva Slovensko proslavuje festival - Folklórní slavnosti pod Poľanou v Detve. Muzea jsou: Detva, Poniky, Čierny Balog, Zvolen, Banská Bystrica, Brezno.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku