Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Podunajsko

Slovensko Podunajsko

Všeobecně je to rovinatá oblast a leží v jihovýchodní části Slovenska. Velkou část regionu tvoří Žitný ostrov. Další části jsou lužné lesy (Dunajské Luhy) které leží na ramenách řeky Dunaj. V Podunajsku naleznete vodné mlyny, termální koupaliska, sporty u dunajské hráze, památky až z čas římské říše, golfové hřiště, automobilové dráhy.

Navštivte: Vila Lexus Veľký Meder Slovensko

Vila Lexus Veľký Meder Slovensko Je to apartmánový dům ležící v tichém prostředí ve Velkém Mederi. Je vzdálen jen 200 m od termálního koupaliště. Ubytování je ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastní terasou a koupelnou, TV, wifi, rádiem. K dispozici je klimatizační zařízení anebo ventilátor, samostatná kuchyň, trezor. Parkování je střežené v uzavřeném dvoře. Pro děti je zde dětské ihřiště, záhrada s grilem, do 200 m je wellness, restaurace, obchody, kavárny.

Kontakt: zdroj internet

kam zajít v Podunajsku - Slovensko

Významní zajímavostí jsou jezera, ktré vznikli těžbou štěrku. Tito jsou: Jezero Michal, Boheľovské rybníky, Sluneční jezera, Černovodské jezera - Guláška, Košariská, Šulianske jezero, jezero Kava. Lesy se soustřeďují podél ramen Dunaje. Jsou druhově nejbohatší ekosystémy na území Slovenska. Patří sem: Kováčovské kopce, Burdov, Dunajské luhy, lesy kolem Malého Dunaje, Klátovské a Čičovské rameno, Hamuliakovský les.

Pro turistický ruch tohoto regionu Slovenska jsou významní termální prameny. Termální koupaliska: Vadaš - Štúrovo, Dunajská Streda, Patince, Veľký Meder, Komárno, Topoľníky, Horné Saliby, Diakovce. Kulturní památky naleznete zejména ve městech. Vyberu následovné: Komárno - Nádvoří Europy, důstojnický pavilon, Jokaiho divadlo, Zichiho palác, Podunajské muzeum. Dunajská Streda - Žitnoostrovské muzeum, Vermesova vila, Žlutý zámeček. Další: Rolnický dům Martovce, Vlastivedný dům v Šamoríne, městské muzeum Štúrovo, městská galerie Štúrovo.

Podunajsko je Slovenský región nížinního charakteru. Je vhodní pro letní dovolenou u vody. Nachází se zde nekolik turistických zajímavostí: hviezdárna Hurbanovo, park u malého Dunaje, lapidárium římských kamenosochařských památek u Komárna, vodní dílo Gabčíkovo, Komárňanská pevnost.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku