Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Pohroní

Slovensko Pohroní

Oblast se rozkládá podél řeky Hron na středním Slovensku. Zahrnuje šest okresů. Región je vytvořen sopečným působením v třetihorách. Z tohoto důvodu se zde nacházely ložiská rud drahých kovů. V středověku se zde rozvinul těžobný průmysl s centrem v Banské Štiavnici a Kremnici. Pohroní sousedí s Liptovem, Turcem, Ponitřím, Podpolaním.

Navštivte: apartmán Tatran na Donovaloch Slovensko

apartmán na Donovaloch Slovensko Luxusní apartmánový dům Tatran se nachází v lyžařském středisku Donovaly u lyžařských vleků. Objekt má výtah, restauraci, ledovou plochu. okolní obec patří k nejvýše položeným na Slovensku. Pronajmout můžete dvoupokojové apartmány s kuchyní, koupelnou, obývací pokoj s TV a DVD, ložnice. Výhody: parkování u objektu, úschovna sportovních potřeb, wifi internet. Jde o skutečného kvalitního zástupce vyhledávání ubytování.

Kontakt: zdroj internet

Turistické cíle regionu Pohroní.

Tady můžete navštívit zříceniny hradů jako na příklad Revište, Šášov, Dobrá Niva, klášter Hronský Beňadik. Z lázeňských míst spomenu Sklené Teplice, Sliač, Kováčová. Město Detva se pokládá za centrum lidových folklorních tradicí. Turistika se rozvíjí v okolitých horách. Tito jsou Nízké Tatry, Veľká Fatra, Kremnické vrchy, Vtáčnik, Štiavnické vrchy.

V zimně jsou vyhledávané lyžařské střediska Donovaly, Turecká, Králiky, Skalka, Šachtičky, Krahule, Malachov - Medvedica, Banská Štiavnica - Salamandra Resort. Navštivte taky hornické historické města Banská Bystrica, Zvolen, Kremnica, Banská Štiavnica. Za zmínku stojí koupaliště Vodní ráj Vyhne u Banské Štiavnice, Štiavniké tajchy. Obec Špania dolina má zachovanou lidovou architekturu.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku