Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Poiplí

doporučujeme Slovensko Poiplí

Hotel Hámor Dudince Slovensko

Hotel Hámor Dudince SlovenskoHotel se nachází v lázeňském měste Dudince na jižním Slovensku. Nabízí pobytové balíčky. Poblíž je aqua park s tobogány a bazénem s minerální vodou. Slovensko má zde nejvíc slunečních dnů v roku. Služby: bazén (28°), sedací bazén (36°), whirpool, sauna, kozmetika, pedikúra, půjčovna kol, kníh, tenisový kurt, výlety do okolí, změnárna, latba platobní kartou. Poskytují léčebně rehabilitační služby jako: vodoléčebné procedury (whirlpool, perličkový a přísadový koupel, cvičení v bazénu), elektroléčba, masáže (klasická, sportovní, relaxační, masáž chodidel), lymfodrenáž, plynové injekce, parafínové a rašelinové zábaly, skupinová a individuální gymnastika.

Kapacita ubytovacích míst je 130 lůžek. Pokoje jsou jedno, dvoulůžkové a apartmány. Všechny pokoje mají telefón, balkón, koupelnu, wc, Tv, lednici. V provozu je výtah. Hotel přešel rekonstrukcí. Stravování poskytují v restauraci o kapacitě 150 míst. K dispozici je různá kuchyň.

Kontakt: zdroj internet

turisticky zajímavé objekty na dovolené v Poiplí Slovensko

Poiplí leží na jižním Slovensku. Území ohraničují řeky Dunaj a Ipeľ, protéká jom taky řeka Hron. Rozprostírá se zde Podunajská nížina s úrodní půdou. Na johovýchode této oblasti leží pohoří Burda s přírodními oblastmi Kováčovské kopce. Poiplí se někdy nazývá taky Hont anebo novohrad.

Poiplí Slovensko má množství zřícenin hradů jako ku příkladu Fiľakovo, Divín, Modrý Kameň, Čabraď. Nachází se zde pevnost protiturecké obranní linie Bzovík. Kromně toho zde naleznete množství klášterů, zámečků, technických památek. To všechno svědčí o někdejším tureckém nebezpečí. Oblast je posátá vinicemi. Termální prameny se nalezly ve městě Dudince, kde jsou v součastné době rehabilitační lázně.

Jsou zde významní mokřady zapsané do mezinárodního seznamu mokřadů s biotopy vodního ptactva. Maloplošní chráněné území: Velká Písková duna, Martonka, Tešmácka mokřad, Surdocké louky, rýžoviště, Cúdenická bažina a Ipelské hony. Navštivte zde Turisticko-náučnou stezku Ramsarská lokalita Poiplí.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku