Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Ponitří

Slovensko Ponitří

Tato oblast Slovenska se nachází v jeho jihozápadní části. Sousedí s regiony Podunajskem, Turcem, Pohroním, Považím. Pohoří v okolí: Vtáčnik, Žiar, Strážovské vrchy, Tríbeč, Malá Fatra. V 12. století se na tomto území začaly zakladat osady. Historie sahá však až před 100 000 roků.

Doporučujeme: Chata Oskar Bojnice Slovensko

Chata Oskar Bojnice Slovensko Chata se nachází v horách za Bojnicemi. Výhled z ní je na okolité lesy a zámek Bojnice. V blízkém okolí se nacházejí atrakce: prohrada Kanianka, golf, ZOO, termální koupaliště, lázně, letiště. Útulné ubytování je poskytnuto v dvou až pětilůžkových pokojích. kapacita je 11 míst. Vybavění: spol. místnost s krbem, TV, společenské hry, kuchyň, jídelna, dvě koupelny. Ve dvoře je ohniště a gril s posezením. Lyžování v okolí: Poruba, Remata, Čičmany, Fačkovské sedlo.

Kontakt: zdroj internet

popis turistické oblasti Ponitří Slovensko

Za turistické centrum se pokládají lázně Bojnice Slovensko. Nachází se zde Bojnický zámek, Zoo, termální koupaliště. Dalším centrem je město Nitra (má středověký hrad), vodní nádrž Duchonka se svou rekreační oblastí. Památky: Nitranský hrad, zámek v Bojnicích, zámečky v Topolčiankach, Tesářských Mlyňanech, Brodzanech. Vodní svět: vodní prohrada Duchonka, Nitrianske Rudno, termální koupaliště Bojnice - Čajka, Chalmová, Poľný Kesov, lázně Bojnice a Malé Bielice. Lyžovat se dá ve Fačkovském sedle - Kľaku.

Některé cyklotrasy v této oblasti Slovenska: Prievidza - Vtáčnik (středně těžká), Kulháň - Duchonka - dolina Železnica (lehká), Prievidza - Lazany - Poruba - Magura (středná), Šútovské sedlo a okolí nad Bojnicemi (lehká), Prievidza - Magura - Temeš (střední), Prievidza - Handlová - hřbet pohoří Žiar (těžká).

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku