Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Považí

Slovensko Považí

Tady ta turistická oblast Slovenska je charakterizována členitým územím Bílých Karpat, z části Javorníků a Malé Fatry, Považského Inovce a Strážovských, Súľovských vrchů. Člení se na Dolní Považí, Střední Považí a Horní Považí. Území dělí na poloviny řeka Váh. Turistický význam Považí násobí historické památky, přírodní podmínky. Tato část stránky se zajímá o ubytování uvnitř území Považí.

Dovolená na doporučení: chata Mojtín a apartmány v Mojtíně - chatové ubytování

chata Mojtín a apartmány Jde o dovolenou v horském prostředí ve vesnici Mojtín mezi Považskou Bystricou a Dubnicou nad Váhem. Do nabídky spadají dva apartmány. V okolí jsou Strážovské vrchy. Apartmány jsou s vlastními vchody, mají obyvák s krbem, koupelnu, kuchyň, TV, balkón, zastřešená terasa. Lyžařské středisko Ski Mojtín je vzdálené 500 m.

Kontakt: zdroj internet

Turisticky informativní popis atrakcí v regionu Považí Slovensko

Považí bylo strategickým místem i v minuosti. Svědčí o tom vykopávky s nálezy ze starší doby kamenné, přítomnost Řimanů kolem roku 179, zachované lidové zvyky. Turisticky zajímavé místa v středním Považí jsou Lázně Piešťany, a Turčianske Teplice a Nimnica, hrady Beckov, Trenčín, Čachtice, Tematín, letoviště Zelená Voda u Nového mesta nad Váhem. Zajímavosti horního Považí: Hričovská a Žilinská vodní nádrž, Bytčiansky zámek, Hričovský a Lietavský hrad, lázně Rajecké Teplice, hrad Strečno, Terchová. Dolní Považí: hrady Ostrý Kámen, Korlátka, Dobrá Voda, jeskyně Driny, Dolina Hlboče, archeologické vykopávky Molpír, Smolenický zámek.

Zimní turistika láká lyžováním v střediskách Vrátna, Čičmany, Čertov, Javorníky, Bezovec v pohoří Považského Inovce, Mojtín, Piesky - Kálnica, Pezinská Baba. Región je složen z více okresů, které mají bohatou historii. Ku příkladu horní Považí se proslavilo drátěníky, ktrých služby byli žádané v širokém okolí. Později se drátěníctví proslavilo jako umělecké řemeslo. Řezbarství je další oblast umění v kterém vyniká zejména Slovenským Betlémem od Jozefa Pekary v Rajecké Lesné.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku