Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Šariš

doporučujeme Slovensko Šariš

Chalupy Efendy Krompachy Slovensko

Hotel Albrecht BratislavaPrvní chalupa má na přízemí společenskou místnost, kuchyň, wc, koupelnu. Dále pak tři a dvoulůžkový pokoj, TV a lyžárna. Na patře je kuchyň, galerie, jídelna, koupelna a dvou a třilůžkový pokoj, Tv. Kapacita je 14 osob. K vybavění druhé chalupy patří kuchyň, koupelna, třilůžkový pokoj, Tv. kapacita je 5 osob. Venku je altánek, houpačka, skluzavka, dětská kola.

Kontakt: zdroj internet

popis oblasti Šariš Slovensko

Je to mírně hornatý region Slovenska. Sousedí se Spišem, Košickým regionem, Zemplínem a Polskem. Nejvyšší vrch se jmenuje Minčol v Čergovském pohoří. Šariš je specifický rusínskou kulturou, dřevěnými řeckokatolickými kostelíkmi ve vesnicích. V létě je vyhledávaná vodní nádrž Domaša na řeke Ondava. V zimně navštivte lyžařské centra v Drienici-Lysej, Regetovke a Stebníckej Huti. Z hradů můžu vyjmenovat Šarišský hrad u Velkého Šariše, Zbojnícky, Chmeľov, Kamenica a jiných kterých je kolem 20.

Město Prešov je srdcem Šariše. Je historicky známé svým centrem, hradbami, baštou a gotickým kostelem sv. Mikuláše. Bylo vybudováno poblíž solních dolů. Dalším věčším historickým městem je Bardějov. První písomní zmínka je z roku 1241. Vzácný je chrám sv. Egídia. Má historické náměstí z 16. století. Je to taky lázeňské město kde se léčí dýchací cesty a nemoci trávicího ústrojí.

Nejvěčším tokem je Torysa. Hrady Šariše: Šarišský, Kapušiansky, Plavečský, Zborovský, Kamenický, Zbojnícky hrad. Dřevěné kostelíky: Hervartov, Bodružal, Brežany, Hunkovce, Korejovce, Krajné Čierno, Ladomirová, Nižný Komárnik. Folklorní slavnosti se organizují ve Svidníku a Bardějove. Turisticky je zajímavý Lačnovský kaňon s vodopády a útvary z vápenců a dolomitů. Dále pak Dubovické žliabky, Dolina Svinky, Sigord.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku