Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Spiš

odporučíme Vám Slovensko Spiš

chata Amulet Hnilčík Spiš Slovensko

chata Amulet Hnilčík Spiš SlovenskoChata Amulet se nachází v Slovenském raji. K dispozici je celoročně. Nabízí pobyty pro 9 osob. Slovensko v Slovenském raji nabízí čistou přírodu a krásy, historické památky ve vesnicích. Chata je situována jen 300 m od lyžařského střediska Hnilčík - Mraznica.

Chata je vybavěna moderním dřevěným nábytkem, kuchyní, TV, wifi internetem, lyžárnou, altánkem s krbem a houpačkou. Na patře jsou dvou a třilůžkové pokoje.

Kontakt: zdroj internet

Hory a památky regionu Spiš Slovensko

Turistickým lákadlem oblasti je Slovenský raj a z části Volovské vrchy. Spišsko-gemerské rudohoří zastřešuje tito horské části. Od dávna se zde těžila měď a železo. Severní část Spiše je území Zamaguří. Známé jsou minerální prameny v Baldovcích, Nové Ľubovni, Vrbově. Žije zde více národností (Slováci, Němci od 12. století, na severu Gorali, Rusíni, od 15. století Rómové). Střetá se zde mnoho náboženstev.

Vzácné památky se nacházejí téměř v každé vesnici regionu. Přírodní a kulturní památky: Spišský hrad, Spišská Kapitula, Spišské Podhradie, Žehra, Dobšinská ledová jeskyně. Národní kulturní památky: Oltár - dílo mistra Pavla z Levoče, Kežmarské evangelické lyceum, románsko-gotický kostel v Žehře, historické město Levoča a Spišská Sobota - Poprad. Střediskem hornictví byla Gelnica.

V Slovenském raji naleznete ztezky s dřevěnými řebríky přez potoky a soutěsky, Tomášovský výhled, Stratená jeskyně - nejdelší, kterou Slovensko má. V jižní části je vodní plocha Palcmanská maša. Nedaleko je Dobšinská ledová jeskyně. Můžete se vydat po gotické cestě. Vede regionem od Spišské Nové Vsi po Gelnici. Aktivita vhodná na poznávací zájezdy. I takovou podobu může zajímat Slovensko v regionu Spiše.

Zajímavosti pro návštěvníky: gotické památky, Levoča, Spišský hrad, zříceniny Gelnického hradu, Slovenský raj, Volovské a Levočské vrchy, Spišsko-Gemerský kras, lyžařské středisko Plejsy - Krompachy a Kojšovská hoľa, spomenuté jeskyně, přehrada Palcmanská maša.

Turistické podmínky jsou vhodné v Slovenském raji. Lyžování je možné v střediscích Rittenberg, Poráč Brodok, Poráč Park, Hrabušice - Zelená Hora, Hrabušice - Podlesok, SKI centrum Mraznica, Hnilec Šajby, Mlynky - Biele Vody, Mlynky - Kruhová - Gugeľ, SKI Centre Levoča, Plejsy Krompachy.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku