Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Tatry

Slovensko Tatry

doporučujeme ubytování - penzion Blanka Ždiar Slovensko

penzion Blanka Ždiar SlovenskoPenzion je rodinného typu a vytváří takouvou atmosféru. Nabízejí dvou až čtyřlůžkové pokoje a jeden apartmán. Je situován s dobrým výhledem na panoramu Belianských Tater. Pokoje mají koupelnu, TV, rádio, wifi zdarma. Prostranná jídelna nabízí prostor pro společenské hry, posezení. Pro děti je dětský koutek s množstvím hraček anebo vnější dřevěný domek s pískovištěm a skluzavkou. Venku je taky terasa.

turistické zajímavosti Slovensko Tatry

Oblast tater je velice hornatá část ze všech oblastí které Slovensko na svém území má. Vyvýrají zde dvě řeky které stékají do moře, Váh a Dunajec. Nejvyšším pohořím Slovenska jsou Vysoké Tatry s Gerlachovským štítem o výšce 2654 m.n.m. Jde o nejmenší pohoří v Europě. Nacházejí se zde doliny tvořeny ledovcemi, jezera a plesa, jeskyně, vodopády. Významní je Vliké Hincovo pleso, které má hloubku 53 m a velikost 20 ha. Z vodopádů je známý Kmeťov vodopád s délkou 80 m. Veřejnosti je spřístupněna Belianska jeskyně.

Symbolem Vysokých Tater je kamzík, svišť, orel skalní. Zimní sporty se hojně pěstují na Štrbském Plesu a v Tatranské Lomnici. Za klimatické lázně se považují osady Vyšné Hágy, Tatranská Polianka, Smokovce. Do regionu Tater patří taky pohoří Spišská Magura. Přez toto území teče řeka Dunajec s proslavěnými splavy na borech.

Nízké Tatry jsou druhé nejvyšší pohoří, které Slovensko může nabídnout pro horské ubytování. Můžeme je rozdělit na západní Ďumbierskou část s vrchem Ďumbier o nadmořské výšce 2043 m a východní Kráľovoholskou část s vrchem Kráľová hoľa o výšce 1946 m.n.m. Zvláštní doliny jsou Jánska s teplým pramenem a Demänovská dolina. Nachází se zde více než 170 jeskyň a propastí. Rozsáhlé jsou Demänovské jeskyně o délce 30 km. Pěší turistika se zde těší oblibě na hřebenech Nízkých Tater s výhledem na témněř polovinu Slovenska. Nejvyšší vrchy jsou ku příkladu Chopok, Ďumbier, Chabenec. Podmínky pro lyžování jsou vytvořeny ve věčšine vesnic na severních svazích těchto Tater. Významní jsou Jasná Chopok, Opalisko Závažná Poruba Slovensko. Ubytování v této oblasti znamená především dovolenou na horách.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku