Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Turiec

Slovensko Turiec

Zde představuji oblast Turce z hlediska cestovního ruchu Slovenska. Podrobněji o ubytování se zmiňuji na dalších stranách podle navigace. Tito strany mapují vesnice anebo dovolenkové oblasti. Turčianskou kotlinu ohraničuje pohoří Velké a Malé Fatry, Žiare, Kremnických vrchů. Hlavní řekou je Turiec. Porost úbočí tvoří listnaté a ihličnaté lesy. Jsou zde přírodní rezervace Kláštorské lúky, Mošovské aleje, jezírko v Jazernici.

Doporučeno: Vila Záhrada Dolný Kalník - Slovensko

Vila Záhrada Dolný Kalník Slovensko Objekt se nachází ve vesnici Dolný Kalník nedaleko města Martin. Vila nabízí ubytko ve dvou pokojích a jedném apartmánu. Každý pokoj má manželské lůžko, roztahovací gaudž, koupelnu, wifi, TV. Kuchyň je společná. Společenská místnost má kozub, bar, kuchyň. Na okolí je záhrada a terasa u domu.

Kontakt: zdroj internet

turistické zajímavosti v regionu Turiec Slovensko

Region nabízí dovolenkářům přírodní zvláštnosti, termální prameny, historické a kulturní památky - tak jak věčšina území Slovenska. Za centrum Turce se pokládá město Martin - Slovensko. Navštivte muzeum Slovenské vesnice - je to skanzen v Jahodníckych hájech. Turisticky navštěvované jsou doliny Blatnícká, Gaderská, Necpalská alebo Jasenská. V Jasenské dolině je moderní lyžařské středisko. Další střediska jsou: Martinské hole, Snowland Valčianska dolina. Léčivé prameny jsou vybudovány v lázních Turčianske Teplice. Známími prameny jsou taky Budiš a Fatra.

Z kulturních památek spomenu klášter premonstrátů v Klášteře pod Znievom, zámeček v Mošovcích, zříceniny hradu Zniev, Sklabiňa. Přírodní památky: Šútovský vodopád, soutěska Tesnô nebo vzácné archeologické naleziště Jeskyni Mažarná - je přístupná jen z části. Historie této oblasti Slovenska sahá až do období kolem roku 2750 před Kristem. První písomná zmínka je z roku 1113.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku