Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Záhoří

Záhoří Slovensko

Tato strana představuje vstupní bránu k informacím turistického ruchu v Slovenském regionu Záhoří. Soustředím se na hlavní turistické objekty tohoto území. Stejnojmenná oblast leží na jihozápadě Slovenska v Záhorské nížině. Dělí se na horní, střední a dolní Záhoří. Slovensko v této části nabízí spoznání dávné historie a kulturní, přírodní zvláštnosti. Bližší informace o ubytování ve vesnicích a městách uvádím v jednotlivých pod - stranách kategorie webu Záhoří.

Dovolená v oblasti: penzión pod kláštorem Pezinok - ubytování na záhoří

penzión pod kláštorem Pezinok Objekt je rodinného typu v centru města Pezinok. Je to zrekonstruována historická budova. Pokoje jsou dvou a třilůžkové s možností přistýlky a pak historické apartmány. Jeden pokoj je bezbarierový. Pokoje mají koupelny. Snídaně je servírována ve zvláštní místnosti anebo na terase, po případě na pokoji. Služby nabízejí kongresová místnost, sklep. Doplňkové služby: praní a žehlení, aranžmá květů, flaše sektu na pokoji, odložení batožiny.

Kontakt: zdroj internet

Zajímavé objekty pro cestovní ruch na Záhoří Slovensko

K turistickým centrám patří lázně Smrdáky, šaštínska bazilika Minor, město Skalica s kulturně-historickými památkami. Navštivte tajomné hrady Devín, Branč, Pajštún, Korlátko, Plavecký hrad, zámečky v Holíči, Senici, Malackách, Sobotišti, poutnické místa. Tato část Slovenska někdy patřila do Velkomoravské říše. Svědčí o tom ku příkladu kostelík sv. Margity v Kopčanech.

Můžete navštívit jediný větrný mlýn na Slovensku v Holíči, mohylu gen. M.R.Štefánika na Bradle. Organizují se folklórní festivaly, hradní slavnosti, jarmoky, ochutnávky vín a destilátů - Skalický rubín anebo kopaničiarska slivovice. Z přírodních chráněných území spomenu Malé Karpaty, Bílé Karpaty, Borská nížina, Chvojnická pahorkatina, Devínska kobyla. Dovolenou vám spestří taky udržované cyklotrasy, jízda na koni v Kopčanech, plavba lodí po Baťovém kanálu a řeke Morava.

Rekreační oblasti Záhoří Slovensko: Zlatnícka dolina, Kunovská přehrada, Gazarka, Tomky, Adamovské jezera, lázně Smrdáky. Nabídka rybaření, myslivectví, hubaření. Tato oblast Slovenska je známá svérázným nářečím blízkém k Moravskému, záhorskými vtípky.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku