Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Zemplín

odporúčame Slovensko Zemplín

penzion Dolina Zemplínska Šírava Slovensko

penzion Dolina Zemplínska Šírava SlovenskoToto zařízení se nachází na břehu Zemplinské Šíravy. Je to nejvěčší umělá vodní nádrž, kterou Slovensko má. Ubytovací kapacita je v 11 dvoulůžkových pokojích. Na výběr jsou přistýlky a k výbavě patří TV, wc, koupelna, balkón. Nachází se zde i jeden apartmán. Má dvě ložnice, koupelnu, klimatizaci, TV a výhled na vodní plochu.

Restaurace má kapacitu 100 stoliček. Myslivecký salónik je o kapacitě 16 a konferenční místnost má 30 míst. Slouží taky jako herna se stolním tenisem. U vody je přírodní amfitiáter a možnost pěstování vodních aktivit.

Kontakt: zdroj internet

historie a turistika na Zemplíně Slovensko

Oblast Zemplín - Východní Slovensko je obklopen státy Polskem, Maďarskem, Ukrajinou. Zemplín můžeme rozdělit na horní a dolní. Severní část se vyznačuje horami s pralesy. Historie je zaznamenána v dřevěných kostelích, muzeích, hradech. Z vodních ploch můžete se podívat Na Zemplinskou Šíravu se sedmi rekreačními střediskami, Vinianske jezero, Mořské oko, Starinu. Túru si můžete naplánovat v Národních parcích: Poloniny, Bukovské vrchy, Vihorlatské vrchy sopečního původu, Vihorlat, Východní karpaty, Latorica.

Nacházejí se zde Tokajské vinice, roviny v okolí řeky Tisa a jeji přítoky Bodrog, Ondava, Topľa, Laborec. Historické centrum oblasti byl Zemplínsky hrad. Dnes do území patří nekdejší Užská župa. Hrady Slovenského Zemplína: Zemplínsky, Jasenovský, Michalovský, Stropkovský, Tibavský, Bačkovský, Brekovský hrad a Čičva. Zříceniny hradů: Parič, Vinné.

Galerie a muzea jsou v Michalovcích, Humenném, Trebišově, Madzilaborcích, Snině. V součastné době jsou to města s vyšší zaměstnaností.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku