Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Gemer  >>  Rožňava

Památky a atrakce Rožňavy Slovensko

Začneme první písomní zmínkou. Datuje se v roku 1291. Nejstarší původní farský kostel pochází z r. 1304. Na okolí vznikla osada horníků. Později město Rožňava. Při opravě kostela vznikli vzácné umělecké díla. Jsou to gotické pastofórium mistra Petrus de Colo, tabulová malba metercie od mistra L. A. a renesanční portál mistra Vincenta z Dubrovníka. Težili se zde drahé kovy jako zlato, stříbro, měď, železo. V středověku se město se stalo centrem řemeslné výroby a školství.

Památky města: Mariánsky sloup u paláce biskupů vznikl na památku obětí chlerové epidemie. První Rožňavská nemocnice - budova se třemi vzácnými barokními sousošími poblíž katedrály. Třípodlažní budova radnice, palác Rožňavských biskupů, impozantní barokně klasicistní zvonice, kostel a klášter františkánů, Rožňavský evangelický kostel.

Historické památky v okolí: zámeček Betliar, hrad Krásna Hôrka, pamětní pokoje a domy, gotický evangelický kostel v Štítniku, Lúčka - ruina středověkého kostela, obrazárna Andrássyovců v Krásnohorskom Podhradí, mauzoleum Andrássyovců v Krásnohorskom Podhradí.

Přírodní atrakce: jeskyně Slovenského krasu. Jeskyně Krásnohorská, Silická, Dobšinská ledová, Jasovská, Ochtinská argonitová, Gombasecká, Domica. Národní parky Slovenský raj a Slovenský kras. Možnosti myslivectví a rybolovu. Horolezectví v skalních útvarech Slovenského krasu. Náuční stezky a Zádielska soutěska.

Kontakt: zdroj internet

Slovensko Rožňava

Boutique Hotel EMPRESS**** Rožňava Slovensko

Boutique Hotel EMPRESS**** Rožňava SlovenskoJe stylově a luxusně zařízen vhodní pro práci i oddych. Nabízí apartmány, pokoje, restauraci Sissi o kapacitě 45 míst, lobby bar Caffe Vintage, Salón Elisabeth, Wellness Zanubiya, letní terasa. Celý objekt je klimatizován.

hotel Černý Orel Rožňava Slovensko

hotel Černý Orel Rožňava SlovenskoHotel je srekonstruovaná staromešťácká budova z 15. století na náměstí Horniků v Rožňave. V okolí je pokojné prostředí. Pobyty jsou vhodné pro obchodních cestujících, rodiny s dětmi, náhodních cestujících. Kapacita je 18 lůžek v jedno, dvoulůžkových pokojích anebo apartmánu. Má vlastní parkoviště monitorované kamerovým systémem. Pokoje mají výhled na náměsti, koupelnu, TV.

K dispozici je hotelová restaurace, dobový kamenný sklep, záhrada s grilem, konferenční salónik, prostory pro firemní semináře a video prezentace. V blízkosti naleznete obchody, fitnes, saunu, masáže, tenis.

hotel Medišport Rožňava Slovensko

hotel Medišport Rožňava SlovenskoNachází se v širším centru města. Pokoje má modeně vybavěny s TV, internetem, sociálním zařízením. K dispozici jsou dvou a čtyřlůžkové pokoje a apartmány. Kapacita je 49 lůžek. Nabízí rekondiční služby ve wellness centru. Poskytují služby k firemním a společenským střetnutím, restauraci.

K wellness centru patří: fínska sauna, klasická a sportovní masáž, Karlovarské bláto, solná inhalace, Spa Oceana, lávové kameny.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku