Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Horehroní  >>  Brezno

popis okolitých turistických atrakcí v okolí dovolené v Brezně Slovensko

Město Brezno leží v prostranné Breznianské kotlině. Na severu je obklopěno Nízkými Tatrami a z jihu Slovenským Rudohořím. Poblíž protéká řeka Hron, ktrá vyvěrá pod Kráľovou Holí. První písomní zmínka o městu je z roku 1265. Po druhé světové válce se zde budoval průmysl. V součastnosti se stalo křižovatkou do okolních Slovenských regionů Gemer, Liptov, dolní Pohroní.

Mezi turistické atrakce v okolí můžeme označit Horehronskou železnicí v Černém Balogu, zbírka zvonců v Šumiaci, biatlonový areál v Osrblí, památky na železarské tradice v Hronci, golfové hřiště na Tálích, lesnický skanzen v Černém Balogu, Eurosalaš v Michalové, zbojnický dvůr a gazdovský dvůr ve Zbojské, gazdovství Marekův dvůr, Jeskyně mrtvých netopýrův na Trangošce, Bystrianska jeskyně v Bystré, hrad v Slovenské Ľupči, Muráňský hrad, lázně Brusno.

V Brezně je kryté koupaliště, splavování řeky Hron, zimní stadion, tenisové kurty, squash, bowling, posilňovna, paintball. Dominanty města: městská věž, Piaristický klášter, Mariánský sloup, historický park, měšťanské domy, veřejné stavby, synagógy, městské hradby. Tito atrakce jsou významní pro ubytování v Brezně.

Kontakt: zdroj internet

ubytování Brezno

hotel Rohozná Brezno Slovensko

hotel Rohozná Brezno SlovenskoCenová politika hotelu připravuje zvýhodněné pobytové balíčky. Poloha stavby je vhodná pro aktivní dovolenou. Poblíž jsou Nízké Tatry a Muránska planina. Klidné bezprostřední okolí je vhodné na školení, kongresů (technika na konferenční střetnutí). Součástí je restaurace, kavárna, letní terasa, záhrada s altánkem, dětské hřiště. Zdarma připojení na internet.

Můžete si objednat dvoulůžkové pokoje Klasik a Lux anebo apartmány. Součástí jsou koupelna, telefon, tv, radio, balkon. Lyžování je možné: Černý Balog, Chopok jih a sever, Mýto pod Ďumbierem, Tále.

penzion Marína Brezno Slovensko

penzion Marína Brezno SlovenskoNachází se v památkovém centru města v sousedství piaristického kláštera. K dispozici mají podkrovní apartmány jedno a dvouložnicové, samostatní buňka, jedno a čtyřlůžkový pokoj. V areálu je bezplatní parkování, restaurace, espresso, pivárna, bageterie.

V okolí jsou zajímavé: Dobročský prales, Kamenistý potok, Černohorská železnice, okolité hory.

rekreační areál Lívia Brezno Slovensko

rekreační areál Lívia Brezno SlovenskoAreál se nachází u řeky Hron. Má rozlohu 5 ha. Objekt má tři apartmány s vlastními vchody a srubovou chatu. Vybavění: ložnice, TV místnost, krb, kuchyně, koupelna, wifi internet. Součástí je vnější posezení a grily. K dispozici je moderní wellness (infra sauna, vnější výřivka, soukromý bar). Venku je v letním období bazén, hřiště na loptové hry, sportovní půjčovna a čtyřkolky, rybolov, restaurace.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku