Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Podpolaní  >>  Krupina

všeobecné turistické informace Krupina Slovensko

Město Krupina leží na Krupinské planině, nadmořská výška 280m. Vede tady cesta ze směru Zvolen na směr Šahy. Poblíž se nachází vodní nádrž Bebrava. Předpokládá se že historie sahá do dob legyelské kultury. První písomní zmínka o měste je z roku 1135. Krupina byla ničena Tatarmi, později Turkami. Kůli tomu vybudovali městské hradby. Pro Krupinu je charakteristické široké kopaničářské osídlení.

Protéká zde řeka Krupinica. Na území zasahují Štiavnické vrchy, dolina Litavy, hrad Čabraď. V katastri se nacházejí stromy Tisovec dvouradý a Brekyňa na Havrane stará 200 let. Nacházejí se zde taky jiné 100 let staré stromy. Kulturní a historické památky: Římskokatolický kostel Narození Panny Marie, Kaple Sv. Anny, Kaple Sedmibolestné Panny Marie, Svatotrojiční sloup, Evangelický toleranční kostel, sklep, fortifikační architektura, Vartovka, městský dům - radnice, Halmayho dům.

Z přírodních památek je zajímavá přírodní rezervace Mäsiarsky bok ve východním výběžku Štiavnických vrchů. Nachází se zde andezitové soutěska a jejich suti. Dále památka Štangarígeľ (Krupinské bralce) a Sixova stráň - skalní útvar z andezitů, Holý vrch, Svatý Anton, Žibritov.

Kontakt: zdroj internet

ubytování Krupina

Apartmány na rínku Krupina Slovensko

Apartmány na rínku Krupina SlovenskoJejich poloha je na náměstí SNP v Krupině na patře budovy. Poblíž jsou obchody, autobusové nádraží. Okolí je klidné prostředí. Pokoje jsou dvoulůžkové s možností přistýlek. Nachází se zde vybavění: wc, koupelna, TV, rádio, lednice. Na přízemí je jídelna pro servírování snídaně. Parkování je možné ve dvoře. Slevné ceny pro vícedenní pobyty. Majiteli patří taky turistická ubytovna v jiné budově v středu města. Kapacita 16 lůžek buňkového typu. Pro buňky je společné: koupelna, kuchyň, umývadlá, TV, lednička.

V okolí jsou koupaliska: Dudinka - Dudince, tepličky - Krupina, Santovka, Kováčová. Můžete jít na Krupinskou přehradu anebo rybník Žibritov. Túru si můžete naplánovat na Sitno. Je to vrch Štiavnických vrchů s výškou 1009 m. Okolí: Kamenní moře ve Vyhních, Bzovický a Čabraďský hrad, Koháryho dub.

Hotel Slovan club Krupina Slovensko

Hotel Slovan club Krupina SlovenskoHotel je jedna z nejstarších budov ve měste. Stavba prošla rekonstrukcí. K dispozici je hotel, banketový salónik, restaurace, letní terasa, bageterie, sklípek, . V nabídce jsou darovací poukazy pro pobyty v dvoulůžkových pokojích s koupelnami pro 30 osob. V pasáži hotela se nachází salón krásy Slavka se službami kozmetiky, nehtového studia.

V okolí můžete využít hon na ryby v rybnicích, jízdu na koni po loukách, tenisové kurty do 100 m, relaxační centrum BRAIN REGECLUB. Hotel organizuje různé podujetí.

penzión Hanišberg Krupina Slovensko

penzión Hanišberg Krupina SlovenskoPenzión se nachází v Krupině. U penzionu je dostatečné místo pro parkování autobusu anebo nákladního auta. K objektu patří restaurace o kapacitě 40 osob. Poblíž je Národní přírodní rezervace Mäsiarsky bok s kamenním mořem, turistický chodník do Banského Studenca a Babinej. Ubytování je v čtyřlůžkovém pokoji s koupelnou, Tv a terasou, dále dvoulůžkové pokoje s TV, koupelny jsou na chodbě. Kapacita je 10 lůžek.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku