Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Poiplí  >>  Levice

Dovolená na jihu Slovenska, historie a zajímavosti města Levice Slovensko

Území okolí Levic je nepřetržitě osídleno z mladší doby kamenné. V halštatském období přišli zde lidé Skýto-Trákovia z jihoruských stěpí. Později v období laténské kultury zde byli Kelti. Jako první zde používali kovové mince jako platidlo.

Na přelomu letopočtu pronikají zde germánské kmeny Kvádů a Markomanů. Sousedili s Římskou říšou. Později se na území tlačili Huni ze střední Azie a začalo všeobecné stěhování národů. Od konce 5. století se objevují první kmeny Slovanů. Byli pod nadvládou Avarů proti kterým se bouřili. Kdaž Avarská moc upadla vznikali nezávislé Slovanské knížectví. Po krátkém období Velkomoravské říše se území dostává pod nadvládu Maďarů. První písomná zmínka o Levicích pochází z roku 1156. Koncem 13. století byl postavěn Levický hrad.

Historické památky Levic Slovensko: Levický hrad s areálom, Barokový zámeček Eszterházyovcov, Barokový zámeček v Kalinčiakove, Dobóovský zámeček, Klasicistický kostel sv. Michala archanjela, Kalvínsky kostel, Klasicistický evangelický kostel, Římskokatolický kostel sv. Jozefa, Synagóga, Klasicistický Trojičný sloup, památník Štefana Koháryho, Kaple sv. Jána Nepomuckého, Kaple sv. Urbana, Kalvária, Románsky emporový kostelík z 12. století. Historické budovy: Bývalá radnice, Kalvínsky dvůr, Klainov, Knappov, Jozefčekov, Borošov, Bývalý Weinbergerov, měšťanský, Mukov dům, Hotel Lev, Budova bývalého učitelského ústavu, Schoellerov mlýn, Bývalý Schoellerov zámeček, Vojenské kasárny.

Ubytování má i zastoupení v Levicích - Slovensko. Zajímavosti Levíc Slovensko: Levický hrad, Tekovské muzeum, Kamenní obydlí v Brhlovicích, Levické rybníky, Sakrální areal Kalvarie, tradiční jarmok, rekreační zařízení Margita – Ilona se čtyřmi termálními bazénmi, sportovní dům, Levické hradné slavnosti, park M. R. Štefánika.

Kontakt: zdroj internet

ubytování Levice

hotel Golden Eagle Levice Slovensko

hotel Golden Eagle Levice SlovenskoHotel je umístěn v historickém centru města. Je to historická budova zapsaná v seznamu chráněných kulturních památek. Golden Eagle prošel rekonstrukcí a nabízí vysoký standard ubytování, stravování a oddychu. Je plně klimatizován. Používá nejmodernější technické zařízení, wifi internet, parkování u objektu. V ceně je využívání relaxačního centra aa fitness centra. Obsahuje vířivou vanu, infra kabínu, suchou finskou saunu, parnou tureckou saunu.

V nabídce jsou jedo, dvoulůžkové pokoje a apartmány, restaurace, kavárna, vinárna. Můžete navštívit společenskou sálu s kapacitou 110 návštěvníků. Využitelná je pro spol. události anebo kongresové podujetí.

hotel Astrum Laus Levice Slovensko

hotel Astrum Laus Levice SlovenskoTento hotel se řadí do třídy business. Je to mderní a atraktivní hotel v centru měesta Levice. Má 54 pokojů, 12 apartmánů. Nabízejí široký rozsah služeb, kvalitní služby variabilních konferenčních prostorů. K samozřejmosti patří wellness a fitness centrum, kavárna a lobby bar. Architekti se vyhráli s interiérem budovy. Snoubí se zde kav a sklo s přírodními materiály jako dřevo a kámen. Součástí je obchodní pasáž s bankami a obchody.

hotel Levi dům Residence Levice Slovensko

hotel Levi dům Residence Levice SlovenskoV nabídce jsou hotelové pokoje a apartmány. V hotelové části je 14 kvalitně zařízených pokojů v italském stylu. Koupelny zodpovídají dnešnímu standardu. K dispozici je wifi připojení na internet. V apartmánové části je 27 různých bytů. Snídaně se servíruje v spodních prostorách dudovy.

Dům je umístěn poblíž městského parku s jezýrkem a detskými hřištěmi a obchodního centra. Nedaleko je železniční stanice.

penzion Tilia Levice Slovensko

penzion Tilia Levice SlovenskoJe umístěn ve městě v centru a u potoka Porec. Jde o pokojné místo s okolitou zelení. Má dobré podmínky na parkování, profesionální přístup personálu, dopravní přístupnost. Má uzavřenou vnitřní zahradu. Pro ubytované hosty jsou k dispozici jedno a dvoulůžkové pokoje, bezplatné wifi, snídaně a střežené parkování v ceně. Kompletně zabezpečují bankety, pracovní střetnutí a podujetí.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku