Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Spiš  >>  Spišská Nová Ves

Turistické nevšednosti v Spišské Nové Vsi Slovensko

První písomná zmínka pochází z roku 1268. V středověku se rozvinulo hornictví. Vzniklo nekolik dolů na okolí. Hornictví začalo mít tradici, podle které žili obyvatelé. Poblíž dolů vznikli pece a hámre, kde se ruda spracovala. Vyváželo se tyky dřevo, zejména do Krakova. Od sud se dovážela sůl. k nejvěčším přivilegiem patřilo právo trhů. Město mnělo hradby. Do vnitř se vcházelo čtyřmi branami. Od 13. do 16. století zde fungovala zvonolejárna. Vyráběli se gotické zvony.

Za nejstarší školu se pokládá farsko-městská škola od 14. století. Město a okolní vesnice se dostali do zálohu Polskému králi na 360 roků. Od 16. století na 100 roků s město stalo vojenským táborem kdy čelilo nájezdům Thökölyho armády a radem povstání. Povstání ukončil Satmársky mír. V 17. století postavili budovu radnice. V 18. století byla vybudována městská elektrárna. Nastal rozvoj průmyslu a řemesel.

Spišská Nová Ves je městskou památkovou zónou a proto ubytování může nabrat netradičnost. Cenné objekty: Římskokatolický farní kostel Nanebevzetí Panny Marie z 13. století, radnice, provinční dům, reduta, galerie umělců Spiše, evangelický kostel ze 17. století, Řeckokatolický chrám Proměnění Páně, Socha Immaculaty, kostel Slovensko - Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, Kostel Božího milosrdenství, učitelský ústav, dům s památní tabulí.

Kontakt: zdroj internet

ubytování Spišská Nová Ves

hotel Metropol Spišská Nová Ves Slovensko

hotel Metropol Spišská Nová Ves SlovenskoNachází se v centru města a nabízí své služby turistům a nároční klientele. Pokoje se ředí do dvou druhů - standard a de luxe a apartmány. Kapacita je 105 lůžek. K dispozici je nové wellness centrum. Součástí je restaurace, letní terasa, zimní zahrada, salónik, Kubánska kavárna, hotelové parkoviště, wifi internet. Nabízejí taky množství doplňkových služeb.

Wellness centrum poskytuje regeneraci sil v 5 druhech sun, výřivém bazénu, ledové studni, masážních sprchách, oddychových zónach. Můžete využít kongresovou sálu o kapacitě 120 míst s technickým vybavěním.

hotel Flóra Spišská Nová Ves Slovensko

hotel Flóra Spišská Nová Ves SlovenskoHotel je srekonstruován a situován 6 km od Spišské Nové Vsi v Slovenském raji. Stojí v Čingově - významní turistické středisko. Je to východisko túr na Kláštorisko, Kláštorská roklina, Průlom Hornádu, Sokolí dolina. Nabízí pobyty v 22 dvoulůžkových pokojích a 2 apartmánech. Kapacita je 71 lůžek. Pokoje mají možnost přistýlky, TV, koupelny.

Stravování je možné jako polpenze anebo plná penze v stylové restauraci. K dispozici je útulná kavárna s krbem, letní terasa, dětské hřiště, společenská místnost na události a školení.

hotel Preveza Spišská Nová Ves Slovensko

hotel Preveza Spišská Nová Ves SlovenskoNachází se v tichém prostředí nedaleko centra města. Poblíž se nachází sportovní komplex (sauna, masáže, relaxační centrum, krytý plavecký bazén, letní koupaliště, sportovní hala, fitness centrum, futbalový stadion, umělý trávnik, zimní stadion, atletický stadion). Blízké okolí - zajímavosti: Slovenský raj, Vysoké Tatry, Levoča, Spišský hrad. V blízkosti se nachází ZOO.

K dispozici je restaurace, 23 pokojů - dvou a třilůžkové a apartmány. Pokoje mají wc, koupelnu, TV, telefon, rádio.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku