Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Turiec  >>  Martin

Popis města a něco z historie

Mesto se začalo rozvíjet v 19 století. Stalo se významním střediskem ne jen slovenské kultury, ale i vědy, umění, časopisectví, peněžníctví a politiky. První zmínky o městě se objevili v roku 1284. Kulturní památky: Památný dům Andreje Kmeťa, pomník věnovaný Janu Kalinčiakovi, pamětní vila Eleny Maróthy - Šoltésovej, památný dům rodiny Čajda, památný dům S. H. Vajanského, památný Beňuškov dům, památný dům J. G. Tajovského, památná vila J. C. Hronského a množství dalších.

Muzea: Slovenské národní muzeum, Národní galerie Slovenska, muzeum Martina Benku, Slovenské národní lterární muzeum, Muzeum Slovenského rudého kříže, Turčianska galerie. Hrady a zámečky: Znievsky, Blatnický, Sklabinský hrad a zámeček v Turčianské Štiavničce.

Kontakt: zdroj internet

ubytování Martin - popis

Hotel Bystrička Martin Slovensko

Hotel Bystrička Martin Nachází se 2 km od centra města. Nabízí komfortní ubytování, restaurační a wellness služby. Kapacita je 48 lůžek v 20 dva a třilůžkových pokojích a apartmánech. Vybavění: koupelna, TV, telefón, internet. Kromě restaurace je zde Kongresová místnost, salónik. Nabídka členství v klubu, dárečkových poukázek.

Do welness centra patří: tři druhy saun a jacuzzy. Do nekolika minut naleznete bowling, squash, tenis a cyklotrasy. Množství doplňkových služeb pro hosty.

Hotel Turiec Martin Slovensko

Hotel Turiec Martin Slovensko Umístěn je v blízkosti pěší zóny. Nabízí 67 luxusních pokojů a apartmánů. Jsou moderné, prostranné, s LCD TV, internetem, telefónem, trezorem a minibarem. Pokoje jsou nekuřácké. K dispozici též je bezbarierový pokoj. Apartmány poskytují navíc nastavitelnou klimatizaci, luxusní kozmetiku, žehlící dosku s žehličkou, každodenne doplňován set na přípravu čaje a kafé.

Doplňkové služby: práčovna, room servis, opatrování dětí, dětský koutek, dětská postýlka, prodej drobního zboří, internet. K dispozici je restaurace, kavárna, vinárna, bar, konferenční prostory, wellness a beauty.

Penzión Martinn Martin Slovensko

Penzión Martinn Martin Slovensko Nachází se v severní části pěší zóny v centru města u obchodního domu Fix. V okolí jsou kulturně - historické památky. Disponuje vlastním parkovištěm, pokoje jsou připojeny na internet. Má 10 pokojů - dvoulůžkové a apartmány s tv a chladničkou. Penzion má výtah - je vhodný pro imobilní hosty. Součástí je restaurace a salónik.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku