Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko

Turistické oblasti Slovensko

Slovensko se dělí na kraje, okresy ale taky na regiony od dávná zažité. Reprezentují jejich kulturu, zvyklosti, řečové odlišnosti. Takovýchto turistických oblastí Slovensko má celkem 21. Nalézámé v nich krajinnou členitost. Věčšina z nich je charakterizována vyššími horami, zejména severní Slovensko. V každém regionu je příroda chráněna parky, rezervacemi, chráněným územím. Pro rozvoj cestovního ruchu se to stává nevihnutostí. Ubytování tím získává na přidané hodnotě.

Slovenské území je osýdleno už od pradávna. Proto můžeme nacházet zrekonstruované osýdlení různých dob člověka v skanzemech. Některé horské oblasti mají území pokryté biotopem pralesů.

Turistické oblasti Slovensko - zajímavosti kolem ubytování

Každý region Slovenska je charakterizován přírodními poměry a kulturním dedičstvím. Právě tato kultura se zachovává v skanzemech, muzeích, chráněných stavbách a přírodních útvarech ale i galeriích. V každé oblasti Slovenska naleznete něco specifické. Je potřebné si pročíst informace které nabízíme na stránce. Dovolená se stává zajímavější.

Níže je situační mapa pro turistické oblasti Slovensko s jejich přibližními hranicemi. Vedle je legenda s názvy jednotlivých regionů. Jde o linky k stranám o ubytování v těchto regionech Slovenska. Detajlněji je ubytování spomenuto na podstranách těchto stran.

mapa turistické oblasti Slovensko
 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku