Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Zamaguří  >>  Spišská Stará Ves

zajímavosti Spišské Staré Vsi Slovensko

Začnu historií. Město vzniklo poblíž osady jménem Antiqua Villa v 13. století. V 14. století se zde rozvíjel obchod a řemeslná výroba. V pozdějších létech město plenily nájezdy Husitů, mor a požáry. V 18. století byla Spišská Stará Ves okresním městem. Spravovala 33 zamagurských vesnic. Pak některé se odčlenili do Polska a okres se stal nejmenším na Slovensku. V 20. století okres zanikl a rozvíjel se zde průmysl.

Významní sakrální památkou je Římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 14. století. Další památky jsou: kaple Nejsvětější Trojice, kaple sv. Fabiána a Sebastiana a kaple Proměnění Páně, barokně - klasicistní zámeček Na třicítku později neoklasicistně upravěn.

Okolí je známe muzeom v Červeném Klášteře, splavmi na Dunajci, lyžováním v Spišských Hanušovcích a Jezersku.

Kontakt: zdroj internet

ubytování Spišská Stará Ves

penzion Roal Spišská Stará Ves Slovensko

penzion Roal Spišská Stará Ves SlovenskoNachází se v malebném městeču spišská Stará Ves v Zamaguří. Je vzdálen 7 km od národního parku Pieniny a řeky Dunajec. Své služby jsou poskytovány v zrekonstruovaném rodinném domě. Pokoje jsou dvou a třilůžkové s možností přistýlky. V pokojích je TV, kuchňský kout. Součástí objektu je zahrada s krbem, parkováním. Poskytují stůl na stolní tenis, a kola. Na přízemí je cukrárna. Restaurace jsou vzdálené do 70 m.

V okolí navštivte Červený Klášter, Dunajec, vrch Tri Koruny a Sokolica, Haligovské skály, Jezerské jezero, hrady Nidzica a Czorsztyn, turistika a cykloturistika. Zimní sporty v Spišské Staré Vsi, Jezersku, Hanušovcích, Lesnici, Niedzici, Kluszkovcích, ski park Eland.

Antiqua Villa Spišská Stará Ves Slovensko

Antiqua Villa Spišská Stará Ves SlovenskoDomácí nabízejí pobyty v 10 pokojích s kapacitou 34 lůžek. Název penzionu znamená v latinčině název města. Území se nachází přírodnom prostředí Zamaguří a Pienin. Kolem městečka teče řeka Dunajec vhodná na vodní turistiku. V horní části řeky je přehrada s elektrárnou. Spodní část patří do území národního parku.

Věčšina pokojú je na patře s dobrým výhledem. Z části mají dřevěný obklad - podkrovní bydlení. Na přízemí mají pokoje bezbariérový přístup. Každý pokoj má wifi internet, koupelnu, TV.

privat Anna Spišská Stará Ves Slovensko

privat Anna Spišská Stará Ves SlovenskoNachází se ve městě a v blízkém okolí je nádherní příroda národních parků. Možno je vyuřít na turistiku, sběr hub anebo lyžování v jejich střediscích. V objektu je pět pokojů s koupelnami a internetovým připojením s kapacitou 13 lůžek. Možné jsou přistýlky. K vybavění patří dřevěný nábytek, společenská místnost s televizí. Pro věčší skupiny nabízejí slevní ceny.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku