Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Zamaguří

doporučené slovensko Zamaguří

Chalupa u rezbáře Jezersko Slovensko

Chalupa u rezbáře Jezersko SlovenskoJe to nově postavěné ubytovací zařízení. Majiteli stavby jde o nabídnutí pohody a klidu v přírodě Spišské Magury Slovensko. Ubytovací kapacita pojednává o 17 lůžkách. Na přízemí je buňka s předsíní, dvou a třilůžkový pokoj s koupelnou, kuchyň, jídelna s ateliérem a biliardem. Na potře jsou dvou a třilůžkové pokoje s koupelnami. Ve sklepě objektu se nachází sauna, vinní sklep.

Volněčasové aktivity: biliard, stolní tenis, stolní futbal. Okolí: splav na borech - Dunajec, Pieninská cesta - Lesnica, historické města, běžecké a lyžařské tratě poblíž v středisku Jezersko.

Kontakt: zdroj internet

Zajímavosti goralského regionu Zamaguří Slovensko

Je to Slovenská oblast na severu Spiše. Ohraničuje jej horský masiv Spišské Magury, řeka Dunajec a hranice s Polskem. Mezi hlavní přírodní atrakce oblasti patří průlom řeky Dunajec, která se splavuje na borech, dále pak vrchy Tri korunky a Sokolice. Svéráznou lidovou architekturu objevíte ve vesnicích jako Osturňa anebo Jezersko. Podél Dunajce vede náuční zteska.

Lyžařské střediska oblasti jsou Jezersko, Spišská Stará Ves, Nedece - Polsko. Na jihu Spišské Magury navštivte lázně Vyšné Ružbachy anebo historické městečko Podolínec či kartuziánský klášter v Červeném Klášteře. Hned za hranicemi s Polskem se nachází přehrada Czorstynske s možností plavání, plavby na výletních lodích a jiné vodní sporty. Nad přehradou je hrad. Každoroční kulturní podujetí se koná v Červeném Klášteře.

Historické města: Stará Ľubovňa, Červený Klášter. Vesnice: Litmanová, Osturňa, Haligovce, Lesnica, Velký Lipník, Kamienka, Malá Franková, Podolínec, Lechnica. Chráněné přírodní území: Haligovské skály, jeskyně Aksamitka, Kamienska tisina, Jarabinský průlom, Pieniny, skalní útvary Tri Koruny, Průlom Lesnického potoka.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku