Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Zemplín  >>  Michalovce

Michalovce a blízké atrakce turistiky Slovensko

Kousek z historie území. Osídlování se dokazuje z dob paleolitudo středověku. Výborná poloha a přírodní suroviny, zejména bronz oblast předurčili na křižovatku cest. Byla to severovýchodní centrum karpatské kotliny. Byla důležitá se styky mimokarpatských oblastí. Dejiny poznají přítomnost Keltů, Řimanů a Slovanů při stěhování márodů.

Zatím nejstarší zmínka je z roku 1244. později právo pořádat trhy a dobrý stav komunikací byl základem hospodářského rozmach. Od středověku vyrastali zde boduvy a kostely.

Významné pozoruhodnosti: Barokně-klasicistní zámeček rodu Sztáray - sídlo Zemplínská muzea, základy rotundy v areálu Zemplínské muzea, původně gotický římskokatolický farní Chrám Narození Panny Marie ze 14. století, řeckokatolický Chrám sv. Ducha z let 1934 - 1935 v neobyzantském slohu, řeckokatolický farní Chrám Narození Přesvaté Bohorodičky, radnice z roku 1928, bývalá banka - dnes regionální kulturní středisko a měšťanský dům - pod kupolí, kaple sv. Antona Paduánského, budova Zlatého býka, banky, Groszovho paláce a starého soudu.

Kontakt: zdroj internet

ubytování Michalovce

rekreační zařízení Hvězda Michalovce Slovensko

rekreační zařízení Hvězda Michalovce SlovenskoBudova se nachází v tiché uličce nedaleko nádraží a supermarketu Hypernova. Nabízejí dvoulůžkové pokoje s koupelnami, TV a wifi internetem. Kromně toho můžete využít taky apartmán složen z koupelny s výřivou vaní, wc, tv, wifi, barová lednička.

K doplňkovým službám patří střežené parkování, vinárna, denní bar, letní terasa a obchod s potravinami. Nedaleká přehrada Zemplínska šírava slibuje letní dovolenové aktivity u vody.

penzión Hedera Michalovce Slovensko

penzión Hedera Michalovce SlovenskoNachází se v rekreační oblasti u Zemplinské šíravy a je klimatizován. Okolí je upravěno zelení a ihřiskemi a tenisovými kurtmi, bazénem, bowlingovou dráhou. Děti mají houpačky, prolézačky a dětský vláček. Okolí je známé Mořským okem, vinním jezerem, vrchem Sninským kamenem, výletní lodí.

Stravování je možné v restauraci s 30 místami. Pokoje mají kapacitu 44 lůžek. Mají koupelnu, Tv, klimatizaci a některé balkón. Je možné využít pobyt v apartmánu s dvěmi ložnicemi, koupelnou, TV, klimatizací.

hotel Mousson Michalovce Slovensko

hotel Mousson Michalovce SlovenskoNabízí aktuální pobytové balíčky. Je to nová budova s čarem domova. Je plně klimatizován s více doplňkovými službami. Součástí je restaurace, konferenční místnosti, wellness (4 sauny, bazén, tepidárium) a fitness centrum. V areálu je střežené parkování, wifi internetový signál. Poloha je poblíž centra Michalovíc.

Z pokojů jsou k dispozici De luxe kterých je 48. Vybavění: TV, klimatizace, telefón, wifi, minibar, trezor, regulace vytápění, koupelna, kartový systém, francouzká hotelová kozmetika. Apartmán má stejné vybavění plus obývací pokoj.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku