Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksUbytování na Slovensku  >>  Turistické oblasti Slovensko  >>  Tatry  >>  Poprad

památky významné pro turistiku v Popradě Slovensko

Okolí Popradu je bohaté na narodní parky. Jsou to Tatranský, Pieninský, Nízke Tatry, Slovenský raj. Mezi sakrální památky Popradu patří římskokatolický Kostel sv. Egídia, evangelický Kostel Svaté Trojice, římskokatolický Kostel sv. Jana Evangelisty, římskokatolický Kostel sv. Štěpána - krále, římskokatolický Kostel sv. Jana Křtitele, Konkatedrála Sedmibolestné Panny Marie, Kostel sv. Cyrila a Metoděje.

Již od dob stěhování národů bylo území Popradu osídleno Slovany. Později se zde udomácnili Němci. O rozmach města se zasloužila výstavba železnice, průmyslných podniků. Od sud vede taky úzkokolejní železnice do Tater. Po 200 let se zde těžila měď. Poprad byl v roce 2006 kandidátem ZOH. Protéká jim řeka Poprad. Město je položeno na jihozápadu Popradské kotliny. U města je mezinárodní letiště, aqua park Aquacity, o něco dál thermal park Vrbov. Organizované jsou taky skibusy do Vysokých Tater z centrálních parkovišť. Město se považuje za krožovatku cest do Polska a jiných regionů Slovenska.

ubytování Poprad

penzion Apropo Poprad Slovensko

penzion Apropo Poprad SlovenskoNachází se v tiché části Popradu v lokalitě Spišská Sobota. Své služby nabízí v zrekonstruovaném měšťackém domě. Pokoje jsou plně vybavěny, k dispozici je terasa, restaurace, kavárna, kongresová hala, zóna pro děti a uzavřené parkoviště. Kapacita je 24 lůžek v dvou a třilůžkových pokojích a apartmánech. Samozřejmostí je stylový nábytek, koupelna, wc, TV.

Restaurace má kapacitu pro 50 hostů. Kongresová hala je o kapacitě 20 míst s prezentační technikou. Okolí zkrášlují domy v gotickém, barokovém, renesančním stylu. Často se používají na natáčení historických filmů. Sobotské náměstí si prohlédla taky královna Alžběta II.

penzion Mirka Poprad Slovensko

penzion Mirka Poprad SlovenskoPenzion je situován v Popradě u cesty do Vysokých Tater. Má kompexně vybavěné pokoje, apartmány a kuchyň. Ideální je pro pobyty rodin s dětmi. Nabízejí 18 míst, dva až čtyřlůžkové pokoje a apartmány. K vybavění patří TV, koupelna a na požádání přistýlka.

Služby: vlastní stravování anebo v restauracích, kterých je 5 do 300 m. Potom je to záhradní gril, půjčovna kol, parkování a domácí zvížata jsou povoleny.

hotel Velický Zámeček Poprad Slovensko

hotel Velický Zámeček Poprad SlovenskoToto ubytovací zařízení se snaží konkurovat taky nabídkou cen v kterých jsou zahrnuty slevy do okolních aqua parků. Zvláštností je vyhlídková věž. Zde je výborní výhled na panoramu Tater v okolí. Restaurace je v stylu středověku. V areálu je taky ohniště. Parkování je zajištěno v areálu. Objekt se soustřeďuje na nabídku aktivních pobytů, regeneraci sil, vzdělávání.

Pokoje jsou jedno až čtyřlůžkové o kapacitě 25 hostů. Mají výhled na Vysoké Tatry a vlastní příslušenství jako koupelna, wc,TV. Okolí: Aqua city Poprad Slovensko, řeka Dunajec, architektura centra města, Kežmarok, Levoča, organizování kulturního podujetí - Popradské kulturní léto. Turistika za kulturou - ubytování v moderním hotelu.

 

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku