Nachádzate sa tu: Apartmány Tania - Liptov.  >  Vyhľadávanie a katalóg ubytovania Tatry  >  Tatry  >  Poprad

ubytovanie Poprad a pamiatky významné pre turistiku

Okolie Popradu je bohaté na národné parky. Sú to Tatranský, Pieninský, Nízke Tatry, Slovenský raj. Medzi sakrálne pamiatky Popradu patria rímskokatolícky Kostol sv. Egídia, evanjelický Kostol Svätej Trojice, rímskokatolícky Kostol sv. Jána Evanjelistu, rímskokatolícky Kostol sv. Štefana - kráľa, rímskokatolícky Kostol sv. Jána Krstiteľa, Konkatedrála Sedem bolestnej Panny Márie, Kostol sv. Cyrila a Metoda. Dovolenka sa môže spestriť históriou okolia.

Už od čias sťahovania národov bolo územie Popradu osídlené Slovanmi. Neskôr sa tu udomácnil Nemci. O rozmach mesta a cestovného ruchu sa zaslúžila výstavba železnice, priemyselných podnikov. Od sud vedie taky úzkokoľajná železnica do Tatier. Po 200 rokov sa tu ťažila meď. Poprad bol v roku 2006 kandidátom ZOH. Prispieva to k reklame dovolenkovej destinácie. Preteká im rieka Poprad. Mesto je položené na juhozápadu Popradskej kotliny. Pri meste je medzinárodné letisko, aqua park Aqua city, o niečo ďalej thermal park Vrbov. Organizované sú aj skibusy do Vysokých Tatier z centrálnych parkovísk. Mesto sa považuje za križovatku ciest do Poľska a iných regiónov Slovenska. Dovolenkujte v Poprade.

ĎALŠIE UBYTOVANIE

Ubytovanie Poprad

penzión Apropo Poprad Tatry

penzion Apropo Poprad TatryNachádza sa v tichej časti Popradu v lokalite Spišská Sobota. Svoje služby ponúka v zrekonštruovanom meštiacky dome. Izby sú plne vybavené, k dispozícii je terasa, reštaurácia, kaviareň, kongresová hala, zóna pre deti a uzavreté parkovisko. Kapacita je 24 lôžok v dvoch a troj lôžkových izbách a apartmánoch. Samozrejmosťou je štýlový nábytok, kúpeľňa, toaleta, TV.

Reštaurácia má kapacitu pre 50 hostí. Kongresová hala je o kapacite 20 miest s prezentačnou technikou. Okolie skrášľujú domy v gotickom, barokovom, renesančnom štýle. Často sa používajú na natáčanie historických filmov. Sobotské námestie si prezrela taky kráľovná Alžbeta II.

penzión Mirka Poprad Tatry

penzion Mirka Poprad TatryPenzión je situovaný v Poprade pri ceste do Vysokých Tatier. Má komplexne vybavené izby, apartmány a kuchyňa. Ideálne je pre pobyty rodín s deťmi. Ponúkajú 18 miest, dva až 4 lôžkové izby a apartmány. K vybaveniu patrí TV, kúpeľňa a na požiadanie prístelka.

Služby: vlastné stravovanie alebo v reštauráciách, ktorých je 5 do 300 m. Potom je to záhradný gril, požičovňa bicyklov, parkovanie a domáce zvieratá sú povolené.

hotel Velický Zámoček Poprad pod Tatrami

hotel Velický Zámeček Poprad pod tatramiToto ubytovacie zariadenie sa snaží konkurovať taky ponukou cien v ktorých sú zahrnuté zľavy do okolitých aqua parkov. Zvláštnosťou je vyhliadková veža. Tu je výborní výhľad na panorámu Tatier v okolí. Reštaurácia je v štýle stredoveku. V areáli je taky ohnisko. Parkovanie je zabezpečené v areáli. Objekt sa sústreďuje na ponuku aktívnych pobytov, regeneráciu síl, vzdelávanie.

Izby sú jedno až 4 lôžkové s kapacitou 25 hostí. Majú výhľad na Vysoké Tatry a vlastné príslušenstvo ako kúpeľňa, toaleta, TV. Okolie: Aqua city Poprad Slovensko, rieka Dunajec, architektúra centra mesta, Kežmarok, Levoča, organizovanie kultúrneho podujatia - Popradské kultúrne leto. Turistika za kultúrou - ubytovanie v modernom hoteli.

 

Mohli by vás zaujímať nasledovné informácie:
Mapa Stránky   |   RDF zdroje webu   |   novinky webu - novinky webu   |   Nízke Tatry   |   Tatranské penzióny   |   Hotely v Tatrách   |   Rekreácia v obciach Tatier   |   Dovolenka v obciach Liptov   |   Zásady ochrany - GDPR

© Copyright 2011 Všetky Práva Vyhradené - www.ubytovanie-tatry.net