Nachádzate sa tu: Apartmány Tania - Liptov.  >  Vyhľadávanie a katalóg ubytovania Tatry  >  Tatry

Ubytovanie v Tatrách - dovolenka na horách

odporúčame ubytovanie - penzión Blanka Ždiar Tatry

penzion Blanka Ždiar TatryPenzión je rodinného typu a vytvára takú atmosféru. Ponúkajú dvoj až štvorlôžkové izby a jeden apartmán. Je situovaný s dobrým výhľadom na panorámu Belianskych Tatier. Izby majú kúpeľňu, TV, rádio, WIFI zadarmo. Priestranná jedáleň ponúka priestor pre spoločenské hry, posedenia. Pre deti je detský kútik s množstvom hračiek alebo vonkajší drevený domček s pieskoviskom a šmykľavkou. Vonku je tiež terasa.

Penzión ponúka možnosť stravovania v štýlovej reštaurácii zrubového typu. Raňajky poskytujú formou švédskych stolov a večere výberu z dvoch menu. Súčasťou reštaurácie je tiež bar s výčapom a k dispozícii je menšie občerstvenie. Lepší oddych si môžte spríjemniť pohodlným posedením pri TV.

ĎALŠIE UBYTOVANIE

Turistické zaujímavosti v Tatrách

Oblasť Tatier je veľmi hornatá časť zo všetkých oblastí ktoré Slovensko na svojom území má. Vyvierajú tu dve rieky ktoré stekajú do mora, Váh a Dunajec. Najvyšším pohorím Slovenska sú Vysoké Tatry s Gerlachovským štítom s výškou 2654 m.n.m. Ide o najmenšie pohorie v Európe. Ubytovanie je tu lukratívnejšie. Nachádzajú sa tu doliny tvorené ľadovcom, jazerá a plesá, jaskyne, vodopády. Významné je Veľké Hincovo pleso, ktoré má hĺbku 53 m a veľkosť 20 ha. Z vodopádov je známy Kmeťov vodopád s dĺžkou 80 m. Verejnosti a dovolenkárom je sprístupnená Belianska jaskyňa.

Symbolom Vysokých Tatier je kamzík, svišť, orol skalný. Zimné športy sa hojne pestujú na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici. Sú to významné lokality ubytovacích služieb. Za klimatické kúpele sa považujú osady Vyšné Hágy, Tatranská Polianka, Smokovce. Do regiónu Tatier patrí tiež pohorie Spišská Magura. Cez toto územie tečie rieka Dunajec s preslávenými splavmi na pltiach.

Nízke Tatry sú druhé najvyššie pohorie, ktoré Slovensko môže ponúknuť pre horské ubytovanie. Môžeme ich rozdeliť na západnú Ďumbiersku časť s vrchom Ďumbier o nadmorskej výške 2043 m a východnú Kráľovohoľskú časť s vrchom Kráľova hoľa s výškou 1946 m.n.m. Zvláštne doliny sú Jánska s teplým prameňom a Demänovská dolina. Množstvo hotelov a penziónov tu ponúka ubytovanie. Nachádza sa tu viac ako 170 jaskýň a priepastí. Rozsiahle sú Demänovské jaskyne s dĺžkou 30 km. Pešia turistika sa tu teší obľube na hrebeňoch Nízkych Tatier s výhľadom na takmer polovicu Slovenska. Najvyššie vrchy sú napríklad Chopok, Ďumbier, Chabenec. Podmienky na lyžovanie sú vytvorené vo väčšine dedín na severných svahoch týchto Tatier. Významné sú Jasná Chopok, Opalisko Závažná Poruba. Ubytovanie v tejto oblasti znamená predovšetkým dovolenku na horách.

 

Mohli by vás zaujímať nasledovné informácie:
Mapa Stránky   |   RDF zdroje webu   |   novinky webu - novinky webu   |   Nízke Tatry   |   Tatranské penzióny   |   Hotely v Tatrách   |   Rekreácia v obciach Tatier   |   Dovolenka v obciach Liptov   |   Zásady ochrany - GDPR

© Copyright 2011 Všetky Práva Vyhradené - www.ubytovanie-tatry.net